vanessa2
23.02.12,13:40
obraciam sa na vas s prosbou som firma sa od 1.1.2012 stala mesačným platcom dph, suhrnný výkaz ale nemusi podavať mesačne, ak neprekročila obrat dodávok nad 100 tis.eur. kolegyna na mna vyrukovala s tym,že som aj suhrnný mala poslat za mesiac, čo podla mna nie je pravda. Viete mi niekto poradit, dakujem pekne
Tweety
23.02.12,12:43
obraciam sa na vas s prosbou som firma sa od 1.1.2012 stala mesačným platcom dph, suhrnný výkaz ale nemusi podavať mesačne, ak neprekročila obrat dodávok nad 100 tis.eur. kolegyna na mna vyrukovala s tym,že som aj suhrnný mala poslat za mesiac, čo podla mna nie je pravda. Viete mi niekto poradit, dakujem pekne


§80
(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
vanessa2
16.03.12,06:38
asi som to nepochopila podla mna suhrnný vykza nema vplyv na zmenu obdobia platcu dph, teda,ked sme zmenili obdobie platcu dph na mesačného suhrnný vykaz môžem posielať štvrročne aj nadalej,môže mi to niekto potvrdiť?dakujem