jarinka1
23.02.12,18:19
V roku 2011 som mala zamestnanú účtovníčku na dohodu o vykonaní práce (brala139 € mesačne).Mala som podozrenie,že svoju prácu vykonáva zle,tak sme k 1.1.2012 dohodu ukončili.Po prekontrolovaní novou účtovníčkou(ktorej musím kontrolu zaplatiť,nedalo sa jej nadviazať na súvahu),sme prišli na to,že moje podozrenie bolo adekvátne.Mám právo vyžadovať od nej vrátenie peňazí,keď si svoju prácu vykonávala nekvalitne,teda úplne zle?
tictac7
23.02.12,17:38
V roku 2011 som mala zamestnanú účtovníčku na dohodu o vykonaní práce (brala139 € mesačne).Mala som podozrenie,že svoju prácu vykonáva zle,tak sme k 1.1.2012 dohodu ukončili.Po prekontrolovaní novou účtovníčkou(ktorej musím kontrolu zaplatiť,nedalo sa jej nadviazať na súvahu),sme prišli na to,že moje podozrenie bolo adekvátne.Mám právo vyžadovať od nej vrátenie peňazí,keď si svoju prácu vykonávala nekvalitne,teda úplne zle?

1. viedla Ti účtovníctvo - nemala byť zamestnaná na DoVP ale na DoPČ - jedná sa o opakovanú činnosť a nie jednorázovú
2. DoVP sa vypláca, väčšinou, po vykonaní predmetnej práce, preto je zrejmé, že aj kvalita práce je už pri vyplácaní tejto práce zrejmá - ak nebola vykonaná tak ako mala, nemala si platiť
3. aj keby to bol zamestnanec v riadnom PP - veľmi ťažko získaš peniaze späť - jedine súdnou cestou a je to na dlhé lakte - dokazovanie, právnici....
4. za účtovníctvo vo svojej firme si v zmysle zákona zodpovedná Ty, aj keď o ňom nemáš ani poňatia
5. ponaučenie do budúcnosti - nešetriť na nesprávnom mieste, nie vždy je to lacné aj dobré. Dedukujem podľa Tvojich iných príspevkov - výrobná firma, 10 zamestnancov + 2 konatelia v PP - 139 EUR mesačne - troška málo, či?