boris69
23.02.12,20:11
Dobrý deň chcel by som sa spýtať či ma niekto skúsenosti s podnikaním v tomto smere. Chcel by som si urobiť živnosť a zriadiť si požičovňu náradia no mám pár otázok ohľadom nákupu tovaru zo zahraničia a zriadenia prevádzky v budove ktorá bola postavená ako garáž. Konkrétne chcel by som nakúpiť tovar z Ukrajiny kedže tam je to o dosť lacnejšie ako u nás no neviem či by nebol problém s dovozom na Slovensko a tiež s dokladovaním tovaru do nákladov. Stačili by na to pokladničné bloky?? Čo v prípade ak tie bloky nebudem mať či ten tovar môžem využívať v mojom podnikaní aj napriek tomu že nebudem mať doklad o tom ako som ho kúpil a odkiaľ. Nebude s tým problém? Ďalej by som si chcel zriadiť prevádzku v budove ktorá bola postavená ako garáž. Od známeho som sa dozvedel že s tým bude problém že v takej budove nie je možné podnikať. Vie mi s tým niekto poradiť? Prípadne ako postupovať aby sa dala v tom garáži zriadiť požičovňa. Za odpovede vopred ďakujem.
Ice dive
23.02.12,19:19
noooo otázka je, aké náradie na tej ukrajine nakúpiš.... aby to nebolo len na jednorázové požičanie, potom by to nebolo bohvieaké podnikanie... na zaradenie náradia ti stačia aj bločky z registračnej pokladnice, a dokonca ak bude náradie do 1700 € môžeš ho odpísať hneď do nákladov...
skôr by som riešil otázku, čo v prípade, že ti niekto náradie nevráti, že ho vráti poškodené, a pod... ďalšia vec, či bude mať niekto záujem o náradie z ukrajiny... resp. platiť za požičanie neznačkového stroja...
boris69
23.02.12,19:31
pisem ze kupim lacnejsie naradie nie ze nakupim nekvalitne naradie...a tiez nebudem nakupovat neznackove naradie...nakupim rovnake znacky ako sa predavaju u nas iba ze o tretinu lacnejsie...tiez nechcem nakupovat vyhradne zo zahranicia...skor iba taky spotrebny material a prislusenstvo k elektrickemu naradiu...k tomu poskodenie pripadne nevrateniu...myslim ze sa to da jednoducho osetrit zmluvou o prenajme naradia...tiez pri prenajme sa sklada kaucia-zaloha
lujza.j
23.02.12,19:45
Ice dive
23.02.12,19:47
ako domáci kutil, čo si kúpi čas od času nejaké elektro náradie, pozerám hlavne na pomer cena/výkon... aj keď ho použijem možno raz dvakrát do roka... proste chcem niečo čo vydrží... ak si mám požičať napr. vŕtačku za 10 € na deň tak ver tomu, že budem vŕtať aj tam kde netreba, proste za ten čas čo to budem mať požičané, budem s tým robiť čo to dá, aby som to nemusel požičiavať 2x... myslím, že mottom "najlepší tereňák je firemná octávia" sa bude riadiť väčšina ľudí... mysli aj na to, že ak nakúpiš o 1/3 lacnejšie náradie na Ukrajine, aby si ho nepreplatil o 2/3 viac z dôvodu, že budeš chodiť dané náradie reklamovať... teda ak sa to bude dať... (otázkou je, ako ďaleko si od hraníc...) tieto náklady by som kalkuloval asi tiež...

v baumaxe by ti vedeli povedať, koľko toho požičajú, a koľko vŕtačiek predajú a vráti sa im ako nepoužité do 7 dní... že si to ľudia rozmysleli...

reálne sa zamysli, kto je tvojou cieľovou skupinou, Slovensko sa stáva konzumnou spoločnosťou, t.j. niečo sa mi pokazí, volám opravára/majstra... a ten má svoje náradie vlastné keďže ho dennodenne používa... takže kto si reálne od teba niečo požičia...?

myslím, že toto nie je ľahké podnikanie, ale držím ti palce...:)
boris69
23.02.12,20:06
asi sa stale nerozumieme...predavane na ukrajine neznamena menej kvalitne ako predavane na slovensku...a s tou cenou som bol este mierny...ono to je este o trochu lacnejsie nez som pisal...a kvalita? urcite viac ako v baumaxe tak neviem preco to porovnavat...naklady na dovoz tovaru by neboli ziadne kedze tam chodievam kazdy druhy den za inym ucelom...a ako cielovu skupinu isto neuvazujem nad opravarmi...skor nad beznymi ludmi ktory potrebuju obcas nejaku rezacku na beton zbijacie kladivo hutniaci mechanizmus miesacku elektrocentralu a podobne zariadenia...pripadne nad zivnostnikmi ktori sa zivia v oblasti stavebnej vyroby a mnohe z tychto zariadeni si nemozu dovolit pripadne by ho nevyuzili vela krat aby sa im naklady na zakupenie vratili...