silvia
25.05.04,14:27
Ahojte všetci,
prosím Vás, keď mi zamestnanec prinesie zo služobnej cesty bločky za parkovné (mimochodom, neobsahujú základ dane) zaúčtujem ich 512/333 a 343/333? Môžem si uplatniť odpočet DPH v daň.priznaní?
Vďaka za rady!
tibor
25.05.04,12:31
DPH si uplatni...ale musia súvisieť s tou služobkou - resp. aby tam neboli bločky napríklad zo služobky v BA - kde bol zamestnanec na min. financií a parkovné mal od parkovania na Kramároch, kde bol pozrieť svoju svokru ako žije v nemocnici...(:
ja to účtujem spolu so všetkými cestovnými náhradami na 512.
Nika111
11.02.07,20:01
Ja by som si DPH neuplatnila, pretože na doklade nie je uvedená suma základu dane. Ak na doklade nie je vyčíslený základ dane, postupujem podľa §71 ods. 4 zákona o dani z pridanej hodnoty - ten hovorí o tom, že DPH možno uplatniť len v prípade cestovného lístka a diaľničnej známky, ak na doklade nie je vyčíslený základ dane.
Milan Benka
12.02.07,07:04
Ja by som si DPH neuplatnila, pretože na doklade nie je uvedená suma základu dane. Ak na doklade nie je vyčíslený základ dane, postupujem podľa §71 ods. 4 zákona o dani z pridanej hodnoty - ten hovorí o tom, že DPH možno uplatniť len v prípade cestovného lístka a diaľničnej známky, ak na doklade nie je vyčíslený základ dane.


Pozri si ešte raz §71 a prečítaj odsek 5.
Milan Benka
12.02.07,07:11
Ahojte všetci,
prosím Vás, keď mi zamestnanec prinesie zo služobnej cesty bločky za parkovné (mimochodom, neobsahujú základ dane) zaúčtujem ich 512/333 a 343/333? Môžem si uplatniť odpočet DPH v daň.priznaní?
Vďaka za rady!

V prípade použitia služobného ( firemného ) vozidla, nepoužívam účtovanie cez 512. V takomto prípade sa podľa môjho názoru nejedná o cestovnú náhradu, ale o výdaj firmy s nárokom na odpočet DPH.