jess
12.09.04,21:48
Podnikateľ vložil do firmy v čase, ked tato nemala SKK na účte určitý obnos USD /svojich vlastných/ na zaplatenie faktury v USD. Po určitom čase nakúpila firma USD v banke a podnikateľ si vložené USD vybral späť. Ako by ste to prosím zaúčtovali a s akým kurzom. Ďakujem všetkým.
accad
13.09.04,05:58
Deň vkladu-pôžičky od spoločníka - kurz NBS v deň vkladu-príjem do valutovej pokladne alebo príjem do banky na účet v USD, úhrada faktúry- týmto kurzom by som zaúčtovala výdaj z valutovej pokladne (ak je úhrada v tesnom časovom slede po príjme) alebo z bankové účtu v USD v deň odpisu z účtu kurzom NBS . Pri nákupe USD deň nákupu-príjem do valutovej pokladne kurzom komerčnej banky alebo zmenárne v deň nákupu, týmto kurzom by som urobila výdaj z valutovej pokladne pri vrátení pôžičky spoločníkovi v USD. Vzniknuté kurzové rozdiely vo valutovej pokladni by som účtovala podľa zostatku buď k 31.12. alebo ak by došlo k nulovému zostatku v pokladni tak v deň výdaja z USD pokladne. Bankový účet má určite zostatok, tak tam kurzový rozdiel k 31.12.
S pozdravom Edita
jess
13.09.04,06:27
Edit, veľmi pekne ti dakujem. Pekný deň!