Diamantka
03.02.06,15:22
Poprosim vas o laicke vysvetlenie.
Vlastnim dom. V jednej polovicke toho domu byvam a druhu som dala do prenajmu jednej firme. A zaujima ma ako mozem znizit dan, ktoru musim platit z najomneho. Ci mozem odpocitat minute energie - ci to musi byt len alikvotna ciastka (teda polovica, alebo sa to preratava nejako inak?), alebo celkova. Ci mozem odpocitat naklady minute na udrzbu nehnutelnosti. Ak ano - ako kedy, kde sa dokladaju doklady o minutych financiach, ci musi datum dokladov sediet s nejakym mesiacom, alebo staci aby bol datum za ostatny rok, za ktory sa podava danove priznanie....? Dufam, ze som to napisala dostatocne zrozumitelne a spravne. Ak mi k tomu laickemu vysvetleniu pridate aj nejaky paragraf budem uplne happy. Srdecne dakujem za vysvetlenie!!!!
KEJKA
03.02.06,17:18
ak si z nájomného neuplatníš iba paušálne výdavky, tak uplatníš skutočné. Vedieš evidenciu príjmov (za nájomné i za služby) a evidenciu výdavkov - materiál, faktúra za prijaté práce, opravy, vlastná práca sa nepočíta.
Energie ak je spoločný merač tak len alikvotne. Základna - zvoľ si takú, čo je výhodnejšie pre Teba - m2, m3, osobomesiace ap.
ZDP § 17-23, najmä 17 a 19.
vama
05.02.06,18:19
Poprosim vas o laicke vysvetlenie.
Vlastnim dom. V jednej polovicke toho domu byvam a druhu som dala do prenajmu jednej firme. A zaujima ma ako mozem znizit dan, ktoru musim platit z najomneho. Ci mozem odpocitat minute energie - ci to musi byt len alikvotna ciastka (teda polovica, alebo sa to preratava nejako inak?), alebo celkova. Ci mozem odpocitat naklady minute na udrzbu nehnutelnosti. Ak ano - ako kedy, kde sa dokladaju doklady o minutych financiach, ci musi datum dokladov sediet s nejakym mesiacom, alebo staci aby bol datum za ostatny rok, za ktory sa podava danove priznanie....? Dufam, ze som to napisala dostatocne zrozumitelne a spravne. Ak mi k tomu laickemu vysvetleniu pridate aj nejaky paragraf budem uplne happy. Srdecne dakujem za vysvetlenie!!!!

JA len doplním otázku - § 6 ods. 10 z.odani z príjmov - paušálne výdavky sú v tomto prípade 40 % už v zdaňovacom období r. 2005, keď zmena ods. 10 je účinná od 01.01.2006 ? alebo ešte po starom 25 % ??
sklenkova
05.02.06,18:35
2005-25%
2006-40%