babicka1
24.02.12,09:18
Dobrý den neviete náhodou ako znie celá dásen od Ludmili Podjavorinskej Sánkovačka ,,čože sa to v snehu borí ,čože sú to aké čary,? mala som aj knižku ale neviem kde už tá je, teraz ju potrebuje vnučka v škôlke na sútaž vie niekto ako znie celá básen dakujem, už som pozerala aj v googli ,ale nič som nenašla iba jednu nie celú.
Zdenka 0705
24.02.12,10:39
Sánkovačka (Ĺ. Podjavorinská) Čože sa to v snehu borí? Čože sú to, aké stvory? Azda chlapci? Veru nie, tí dnes majú učenie. Ani chlapci, ani kosy, musí to byť iné čosi: chvostík, hlávka úšatá ... Jáj, veď sú to líšťatá! Sotvaže tá cháska vstala, mama na ne zavolala: "Von sa, deti, chu-chu-chu, celý svet je v mäkkom bielom kožuchu!" Vyleteli ani strely. "Ľaľa, svet je celý biely, samý sneh a samý ľad - poďmeže sa sánkovať!" "Sánkovať sa? Ozaj, milí, ale ako - keď nám sane naši nekúpili?" "Aké sane, načo sane? Máme chvosty, saďme na ne! Kto je smelec, kto je pán, poletí sťa eroplán!" Tak si smelci posadali, dolu briežkom skerovali, ... bolože to veselo .... miesto chvosta - zamrznuté omelo! ... "Keď to nejde, nejde to! Necháme si sánkovačku na leto!"
... toto som našla, neviem, či je to celé :)
babicka1
24.02.12,15:24
dakujem!
Rubrika
24.02.12,17:18
Ľ. Podjavorinská Sánkovačka

Čože sa to v snehu borí?
Čože sú to, aké stvory?
Azda chlapci? Veru nie,
tí dnes majú učenie.

Ani chlapci, ani kosy,
musí to byť iné čosi:
chvostík - hlávka ušatá...
Jaj, veď sú to líšťatá!

Sotvaže tá cháska vstala,
mamka na ne zavolala:
"Von sa, deti, chu-chu-chu,
celý svet je v mäkkom bielom
kožuchu!"

Vyleteli ani strely,
"jajaj, svet je celý biely,
samý sneh a samý ľad -
poďmeže sa sánkovať!"

"Sánkovať sa? ... Ozaj milí,
ale ako- keď nám sane
nekúpili?"

"Aké sane - na čo sane?
Máme chvosty - saďme na ne,
kto je smelec, kto je pán,
poletí sťa eroplán!"
babicka1
24.02.12,18:48
Dakujem už som ju poslala dcérke nech to naučí aj moju vnučku
Rubrika
13.03.12,10:16
Za málo. Aj nabudúce.:)