momino
24.02.12,11:17
Ahojte, chcem sa len uistiť pri predaji auta. Auto som mal zahrnuté v podnikaní, od 1.1.2006 som ho preradil z firmy do osobného užívania. Dňa 3.3.2011 som ho predal. Tento príjem je už oslobodený od dani z príjmu, kedže uplynulo 5 rokov od vyradenia z majetku firmy. Je to správne? Ďakujem.
momino
24.02.12,17:13
Nikto mi nepotvrdí, či je to správne?
Zita5
24.02.12,17:20
Áno je to správne, uplynulo už 5 rokov od vyradenia motorového vozidla z obchodného majetku a preto jeho predaj je oslobodený od dane z príjmu (ZoDzP §9 odst.1 písm.c)
ekopo
24.02.12,17:20
správne, uplynulo 5 rokov
momino
24.02.12,17:29
Ďakujem pekne.
laketa
24.02.12,17:42
Prosím o radu. Kúpili sme auto z bazára. Dnes nám došli doklady po 5 týždňoch odhlasujúce na meno manžela.. Až v poslednom okienku na osvedčení je napísané meno manžela, dátum narodenia, adresa a že vlastník je aj držiteľ. a pečiatka dopravného inšpektorátu s podpisom. Myslela som, že to je v poriadku. Ale kdesi som čítala, že tam má byť aj pečiatka zrušené a tam nikde neni, teraz mám obavy či je vozidlo správne odhlasené.
laketa
24.02.12,17:50
Kúpili sme auto v bazári. Doklady došli dnes po dlhom čakaní 5 týždnov. Prosím poraďte, či mám dobre odhlasené vozidlo na mojho manžela. Na osvedčení v kolonke o zmene držby je uvedené meno môjho manžela, datum narodenia, adresa, a pečiatka že vlastník je aj držitelom vozidla a pečiatka dopravného inšpektorátu s podpisom. Niekde som čítala,že tam má byť aj pečiatka zrušené.Teraz neviem, či nám zaslali správne odhlasené doklady.....