mercuris
03.02.06,14:25
Kto by mi mohol prosím poradiť ohľadom podania hlásenia intrastat, alebo kam sa mám pozrieť, poprípade poslať mi mailom vzor vyplneného tlačiva. Ďk. mercuris@szm.sk
karpis
03.02.06,13:33
a aké podávaš hlásenie zjednodušené o odoslaní tovaru?
sobubo
03.02.06,13:54
Pozri nasledujúce stránky:

https://intrastat.colnasprava.sk/main.php - oficiálna stránka Colnej správy, tu môžeš stiahnuť program na vyplnenie a odoslanie tlačív INTRASTAT. Musíš mať pridelené meno a heslo. Sú tu aj kompletné informácie ohľadne INTRASTATU.

http://www.statistics.sk/webdata/slov/intras/formulare/formulare.htm - tu si môžeš stiahnuť prázdne formuláre.

Všeobecná rada: ak hľadáš niečo na internete začni na nejakej vyhľadávacej stránke napr. www.google.sk. Tam si zadáš hľadané slovo a on Ti vyhodí zoznam www stránok, kde sa to slovo vyskytuje. :)
mercuris
04.02.06,00:06
Vďaka, asi jednoduché, vôbec s tým nemám skúsennosť.
Muška
04.02.06,00:11
Skús kliknúť aj sem http://www.porada.sk/t369-intrastat.html možno Ti to pomôže
ondrejvla
09.03.06,14:32
Prosím Poraďákov o upresnenie pri povinnosti vypĺňať tlačivo Instrastat, nakoľko som zostala v pomykove.
1) Je povinnosťou vypĺňať toto tlačivo i vtedy, ak doveziem do firmy ako tovar použité osobné motorové vozidlá, pri ktorých nedochádza k samozdaneniu, na základe zákazu dvojitého zdanenia?

2)Pri predaji tohoto tovaru v nezmenenom stave účtujem DPH len z rozdielu medzi kúpnou a predajnou cenou MV, samozrejme výšku DPH na faktúre nevyznačím len k podkladom pre seba k evidencii DPH z predaného tovaru.

Ďakujem vopred.
ondrejvla
09.03.06,20:07
Nevie mi nik poradiť?
Machulka
10.03.06,09:21
Nevie mi nik poradiť?

Skús si kliknut na http://www.statistics.sk/webdata/slov/intras/otazky/faq.htm
ĽUBAMÁRIA
10.03.06,10:34
Ak si minulý rok hlásenie INTRASTAT-SK nepodával, tak si musíš zistiť, či hodnota dovezených vozidiel je do 3 mil. Sk. Pretože ak túto hodnostu nedosahuje, INTRASTAT-SK hlásenie podávať nemusíš (prah odpustenia je pree tento rok pre dovoz 3 mil. Sk a pre odoslanie je to 12 mil. Sk). Ale, ak túto hodnotu presahuje a nikdy si INTRASTAT-SK hlásenie nepodával, musíš sa nahlásiť na príslušnom Colnom úrade. Inak, ak sa nahlásiš na prísl. CÚ a prejavíš záujem o odosielanie hlásení elektronicky, dostaneš prístupové heslá. Program si môžeš bezplatne stiahnuť na stránke Ústrednej colnej správy SR. Originál už nemusíš vôbec posielať.
ALLL
10.03.06,11:42
Nieco ohladom intrastatu je rozoberane v najnovsom DUPP 4/2006
ondrejvla
10.03.06,18:54
Minulý rok som hlásenia posielala, ale mňa zaujíma predovšetkým tento problém :
Je povinnosťou vypĺňať toto tlačivo i vtedy, ak doveziem do firmy ako tovar použité osobné motorové vozidlá, pri ktorých nedochádza k samozdaneniu, na základe zákazu dvojitého zdanenia?

Ďakujem za odpovede.
pavol156
27.03.06,10:16
Tovar, ktorý nie je predmetom INTRASTAT-SK hlásenia

(a) zákonné platidlá a cenné papiere;
(b) monetárne zlato;
(c) núdzová pomoc pre oblasti postihnuté živelnými pohromami;
(d) pre diplomatický charakter alebo pre podobnú povahu ich využitia;
1. tovar, na ktorý sa vzťahuje diplomatická a konzulárna alebo podobná imunita;
2. dary hlave štátu alebo členom vlády alebo parlamentu;
3. tovar, ktorý je v obehu v rámci administratívnej vzájomnej pomoci;
(e) ak ide o dočasný obchod:
1. tovar určený pre trhy a výstavy
2. divadelné kulisy ;
3. kolotoče a iné jarmočné atrakcie;
4. profesionálne náradie podľa medzinárodného dohovoru z 8. júna 1968;
5. kinematografické filmy;
6. nástroje a vybavenie pre pokusné účely;
7. zvieratá na predvádzanie, šľachtenie, súťaženie atď.
8. obchodné vzorky;
9. dopravné prostriedky, kontajnery a vybavenie súvisiace s dopravou;
10. tovar na opravu dopravných prostriedkov, kontajnery a vybavenie súvisiace s dopravou a diely
vymenené počas opravy;
11. obal;
12. tovar na prenájom;
13. zariadenie a náradie pre inžinierske staviteľstvo;
14. tovar určený na kontrolu, analýzu alebo testovanie;
(f) za predpokladu, že nie sú predmetom obchodnej transakcie:
1. rády, vyznamenania a ceny, pamätné plakety a medaily;
2. cestovné potreby, zásoby a iné predmety vrátane športového vybavenia určeného na osobné použitie
alebo spotrebu, ktoré sprevádzajú, predchádzajú alebo nasledujú cestujúceho;
3. výbava nevesty, predmety týkajúce sa sťahovania domu alebo dedičstva;
4. truhly, pohrebné urny, ozdobné pohrebné predmety a predmety na údržbu hrobov a
náhrobných kameňov;
5. tlačený reklamný materiál, návody na použitie, cenníky a iné reklamné materiály;
6. tovar, ktorý sa stal nepoužiteľným, alebo ktorý nemožno použiť pre priemyselné účely;
7. záťaž;
8. poštové známky;
9. farmaceutické výrobky použité na medzinárodných športových podujatiach;
(g) tovar použitý v rámci mimoriadnych spoločných opatrení na ochranu osôb a životného prostredia;
(h) tovar, ktorý je predmetom neobchodného pohybu medzi osobami so sídlom v priľahlých pohraničných
pásmach členských štátov (pohraničný styk); produkty získané poľnohospodárskymi výrobcami z majetku
mimo územia, ale z územia, ktoré je priľahlé štatistickej oblasti, na ktorej majú hlavný podnik;
(i) tovar opúšťajúci štatistické územie s úmyslom návratu späť po prechode zahraničným územím buď
priamo alebo so zastávkami vyplývajúcimi z povahy dopravy;
(j) tovar odoslaný národným ozbrojeným silám umiestneným mimo štatistického územia ako aj tovar prijatý z
iného členského štátu, ktorý bol prevezený mimo štatistického územia národnými ozbrojenými silami,
ako aj tovar získaný alebo vyradený na štatistickom území členského štátu ozbrojenými silami iného
členského štátu, ktoré sú tu umiestnené;
(k) tovar používaný ako nosič údajov, napríklad diskety, počítačové pásky, filmy, plány, audio a videokazety,
CD-ROMy, ktoré sú predmetom obchodu s cieľom poskytnúť informácie vyrobené na objednávku konkrét-
neho klienta alebo ktoré nie sú predmetom obchodnej transakcie, ako aj tovar, ktorý dopĺňa predchádza-
júcu zásielku, napr. aktualizácia, a ktorá príjemcovi nie je fakturovaná;
(l) odpaľovacie zariadenie satelitov,
– po odoslaní alebo prijatí pred vypustením do vesmíru,
– v čase vypustenia do vesmíru.