Janarma
24.02.12,11:05
Prosím, pomôžete mi? Potrebovala by som zistiť aké dedičské podiely majú dediči v tejto situácií:

Nebohou je bezdetná vdova, ktorá mala dve sestry. Jedna z nich už ale nežije a má dve deti. Ako sa prosím bude dediť podľa zákona? Takto?

- sestra 50%
- neter 25%
- synovec 25%

Prosím, poradíte mi?
doktor23
24.02.12,10:05
správne

P.S. Nežila s niekým v spoločnej domácnosti?
Janarma
24.02.12,10:16
správne

P.S. Nežila s niekým v spoločnej domácnosti?

ďakujem veľmi pekne. Po smrti manžela už žila len sama a jej rodičia už tiež nežijú. Tak je to, prosím, tak ako som napísala?

Ďakujem veľmi pekne!
mattto
24.02.12,10:18
ďakujem veľmi pekne. Po smrti manžela už žila len sama a jej rodičia už tiež nežijú. Tak je to, prosím, tak ako som napísala?

Ďakujem veľmi pekne!

ak nespísala závet, tak áno
Janarma
24.02.12,10:19
ak nespísala závet, tak áno


Ďakujem krásne za pomoc, nespísala...
ivka70
24.02.12,10:23
3. Ak nededí manžel ani žiadny z rodičov, dedia v tretej skupine rovnakým dielom poručiteľovi súrodenci a tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa. Ak niektorý zo súrodencov poručiteľa nededí, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti.
Janarma
24.02.12,10:54
3. Ak nededí manžel ani žiadny z rodičov, dedia v tretej skupine rovnakým dielom poručiteľovi súrodenci a tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa. Ak niektorý zo súrodencov poručiteľa nededí, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti.

Ďakujem krásne za pomoc!