MILP
24.02.12,12:03
Spolocnost, ktora je platcom dph, poskytujuca aj stav. prace , otvara of 1.marca kozmeticky salon. Zo vsetkych nakupov, co sa tyka zasob, vybavenia atd sme odpocitali dph, co sa tyka zasob, tie sme zatial zauctovali na ucet 112, po otvoreni preuctujeme internym dokladom na 501. Pocula som nazor, ze si nemoze odpocita dph, vzhladom na to, ze nema ziadne prijmy z tohto podnikania a tiez , ze dph si moze odpocitat az po otvoreni salonu, na zaklade par. 55. Ale pokial viem, par 55 hovori o odpocitani dani pri registracii.......Ako by ste postupovali? dakujem za vase nazory....
blavaciko
24.02.12,16:26
podla mna je to stale ta ista firma, dph by som odpocital
MILP
24.02.12,17:20
podla mna je to tiez to iste, bez ohladu na to, ze rozsirila predmet svojho podnikania, co riadne nahlasila na DU aj ostatnym instituciam. Vsetko naozaj prebehlo. My sme odpocitavali dph podla dna zdan.plnenia a tiez podla datumu prijatej platby, k comu boli vystavene danove doklady.
Economic
25.02.12,18:03
Môže si z takto nakúpeného tovaru uplatniť odpočet DPH. Tie výdavky budú použité na nasledujúce zdaniteľné plnenia. Je to jeden a ten istý daňovník a prevádzok môže mať aj 10.
MILP
25.02.12,20:43
teraz som celkom nerozumela, co bolo myslene tym ,,pouzite na nasled.zdan.plnenia". Mali ste na mysli uskutocnene zdan.plnenia na vystupe? dakujem za trpezlivost)
Economic
26.02.12,06:07
Myslené to bolo tak, že DPH z tovaru a zo služieb sa môže odpočítať, ak sú tržby za poskytnuté služby alebo predaný tovar na tej prevádzke. Nemôže sa urobiť odpočet DPH na prevádzke, ktorá nebude výsledkom zdaniteľných plnení. Pozri § 49 bod 4