Dáša_
24.02.12,16:26
Po pravde, s dokladmi od obchodných reťazcov sa stretávam málo. Ale to, čo sa mi dostalo včera do ruky, to mi hlava neberie.

Firme - bežnej lokálnej, predávajúcej veci potrebné povedzme na údržbu - prišla obálka od jedného obchodného reťazca. Vraj sú oni z prvej desiatky tých najlepších na slovensku. A že vyhodnocovali svojich dodávateľov. A nakoľko je táto lokálna firma vyhodnotená ako kvalitný dodávateľ, posielajú mu zmluvu na províziu za rok 2011. Ale pozor. províziu si vyčíslil reťazec - vraj za to, že v tejto lokálnej firme nakupovali. A rovno poslali aj faktúru. mmch, na faktúre je, že provízia za rok 2011, dátum zdaniteľného plnenie nejaký deň z januára 2012. (tak by ma zaujímalo daňové priznanie DP za rok 2011 a DPH za 1/2012 :D:D)

Vraj to nemusia platiť, že si to započítajú pri najbližšom nákupe u nich :eek::eek:

Kto náhodou nerozumie, tak veľký reťazec poslal malému obchodníkovi faktúru za to, že ten veľký reťazec minulý rok u malého obchodníka nakupoval....
pepsikova
24.02.12,15:39
..keby si tam nedala tú poslednú vetu, prečítam to aj štvrtý krát, ale múdra z toho nebudem...to čo je za blbosť?..nedala by si meno toho reťazca?..
ewita888
24.02.12,15:40
a veď tie provízie fungujú už niekolko rokov.. nie?
Dáša_
24.02.12,15:40
..keby si tam nedala tú poslednú vetu, prečítam to aj štvrtý krát, ale múdra z toho nebudem...to čo je za blbosť?..nedala by si meno toho reťazca?..

Slovenský a coop to nebol
veronikasad
24.02.12,15:41
Slovenský a coop to nebol
Dáška, pozerala si, či to nemajú dohodnuté v zmluve ?
marleau
24.02.12,15:41
Slovenský a coop to nebol
Ten farebný?
Dáša_
24.02.12,15:41
a veď tie provízie fungujú už niekolko rokov.. nie?

nič nebolo dohodnuté, teraz poslali zmluvu. A nejedná sa o tovar do predajne. Bol to materiál na údržbu predajní
Dáša_
24.02.12,15:42
Dáška, pozerala si, či to nemajú dohodnuté v zmluve ?

Zmluvu poslali až teraz v tej veľkej obálke - aby ju podpísali za minulý rok a rovno vytasili aj faktúru
ewita888
24.02.12,15:42
nič nebolo dohodnuté, teraz poslali zmluvu. A nejedná sa o tovar do predajne. Bol to materiál na údržbu predajní
aha, tak to je iné kafe.. treba kontaktovať tú, čo vystavila faktúru, asi si vás pomýlila s dodávatelom do predajní..
Dáša_
24.02.12,15:43
Ten farebný? neviem, ktorý je farebný
pepsikova
24.02.12,15:43
..uf!..ale googlik nenašiel žiadny iný...
kopretinka
24.02.12,15:44
to nie je provízia za to,že reťazec u toho malého dodávateľa nakupuje,ale za to,že ten malý dodávateľ môže predávať v tom reťazci.A toto existuje odvtedy,ako sú reťazce na Slovensku,ja neviem,čo sa všetci čudujete.
odpovedám na pôvodný príspevok,to upresnenie o údržbe bolo až neskôr.
marleau
24.02.12,15:47
to nie je provízia za to,že reťazec u toho malého dodávateľa nakupuje,ale za to,že ten malý dodávateľ môže predávať v tom reťazci.A toto existuje odvtedy,ako sú reťazce na Slovensku,ja neviem,čo sa všetci čudujete.
Citujem: "...vraj za to, že v tejto lokálnej firme nakupovali."
Dáša_
24.02.12,15:47
to nie je provízia za to,že reťazec u toho malého dodávateľa nakupuje,ale za to,že ten malý dodávateľ môže predávať v tom reťazci.A toto existuje odvtedy,ako sú reťazce na Slovensku,ja neviem,čo sa všetci čudujete.

nie, oni v tom slovenskom reťazci nepradávajú. Reťazec nakúpil u nich, aby mohol opraviť napríklad poškodené dvere na svojej predajni
kopretinka
24.02.12,15:48
nie, oni v tom slovenskom reťazci nepradávajú. Reťazec nakúpil u nich, aby mohol opraviť napríklad poškodené dvere na svojej predajni
hej,už som prečítala všetko,kým som stačila odpovedať,tak boli nové komenty
misomiso
24.02.12,15:49
No tak to je sila. Podstatne, je, ci je pre vas zivotne dolezite im predavat.

Ja som nieco podobne zaznamenal napriklad od velkeho online shopu z Nemecka. Poslali sme im cennik, spolu s podmienkami (platobne podmienky, dopravu hradi odberatel a pod...). Nasledne od nich chodia objednavky s ich jednostranne stanovenou podmienku Shipping - free delivery. My im napriek tomu vzdy zaratame dopravne naklady, a este sa nestalo, ze by to odmietli zaplatit.

Rovnako nas vytacaju niektori partneri, ktori nevedia, ze v ramci Eurozony je mozne posielat peniaze v cene domaceho prevodneho prikazu a platia nam faktury cez Paypal (ktory je urceny iba pre individualnych zakaznikov). Tak takemu vzdy napisame, ze ak sa to zopakuje, automaticky u nas dostane pri buducich nakupoch prirazku 3,5% - spolu s vysvetlenim, ako mozu bezplatne zaplatit cez banku - samozrejme. Kazdy sa ospravedlni a doposial nikto z nich to nezopakoval.

Myslim, ze vsetko je o vzajomnom stanoveni podmienok. Je to trocha psychologia, ako ked sa dvaja psi stretnu, ktory sa postavi do pozicie sefa. Dalsou moznostou je povedzme, ak vam nalisu, ze maju u vas proviviu povedzme 4%, tak im napisat, ze su taky dobry odberatel, ze im proviziu zvysujete na 6% a zvysit cennik (iba im) o 10% v ramci beznej pravidelnej upravy cien.
Dáša_
24.02.12,15:49
aha, tak to je iné kafe.. treba kontaktovať tú, čo vystavila faktúru, asi si vás pomýlila s dodávatelom do predajní..

som presvedčená, že keby sa jednalo o dodávateľa do predajne, bez zmluvy o provízii by mu nedovolili ani len 1 kus umiestniť kamkoľvek. Nešlo o pomýlenie s dodavateľom do predajne.
kopretinka
24.02.12,15:50
neviem, ktorý je farebný
žeby Tesco ? :D
Dáša_
24.02.12,15:51
žeby Tesco ? :D

ve´d som písala, že domáci reťazec. S domácimi majiteľmi :)
kopretinka
24.02.12,15:55
Slovenský a coop to nebol
veď píšeš,že slovenský nie....
Dáša_
24.02.12,15:56
Sranda je, že to boli dodávky snáď za tisíc € - takže pre reťazec, ktorý mal v roku 2010 obrat 163 tisíc euro naozaj prkotina.

Jedine, čo ma reálne napadá, tak je to nejaký odžub na akcionárov. Lebo tá faktúra je vystavená tak ako má byť. Podľa toho, čo je na nej napísané, firma by ju mala účtovať ešte do roku 2011. Čiže si tým možno umelo zvyšuje výnosy. Ktoré nikdy nebudú zrealizované. Ale cielové odmeny napríklad môžu tým byť už ovplyvnené
Dáša_
24.02.12,15:56
veď píšeš,že slovenský nie....

coop nie je jediný slovenský reťazec

http://i.sme.sk/cdata/0/57/5725530/top.jpg
marleau
24.02.12,15:57
Či by pochodili na súde?
kopretinka
24.02.12,15:58
coop nie je jediný slovenský reťazec
ale Ty si písala,že to NIE JE slovenský
Dáša_
24.02.12,15:59
ale Ty si písala,že to NIE JE slovenský

bol slovenský a coop to nebol - tak to bolo myslené
veronikasad
24.02.12,16:01
FRESH alebo CBA ?
marleau
24.02.12,16:01
bol slovenský ale coop to nebol - tak to bolo myslené
Nabudúce radšej takto.Máme peknú gramatiku,treba ju využívať.
kopretinka
24.02.12,16:01
jááj......
veronikasad
24.02.12,16:02
FRESH alebo CBA ?
kopretinka
24.02.12,16:04
CBA má u nás dve predajne,ale čosi tak otrasné neuvidíte široko-ďaleko......
marleau
24.02.12,16:06
Rád by som si prečítal celé znenie tej faktúry,názvy sa možu zakryť.Išlo by to?
Dáša_
24.02.12,16:08
Rád by som si prečítal celé znenie tej faktúry,názvy sa možu zakryť.Išlo by to?

ak nebude do budúceho týždňa skartovaná, tak snáď ano :)
marleau
24.02.12,16:11
Dúfam,že mi nejaký zákazník nevystaví faktúru za to,že som mal tú česť stavať mu dom.
Katy a R
24.02.12,16:11
No, žeby sme vyskúšali aj my, keď pôjdeme nakúpiť do toho trojpísmenkového obchodu - že koľko dajú províziu, že tam nákup spravíme :D:D:D. (asi by si klopkali na čelo;):confused:)
- neviem, dáva aj tento reťazec aspoň nejaké percento zľavy (kartu výhod:confused:)
pavol54
24.02.12,16:42
coop nie je jediný slovenský reťazec

http://i.sme.sk/cdata/0/57/5725530/top.jpg
CBA nikdy nebol ani nebude slovenský, je to vyložene maďarský a skúpil časť prv sprivatizovaných prevádzok bývalého zdroja.
pavol54
24.02.12,16:44
CBA má u nás dve predajne,ale čosi tak otrasné neuvidíte široko-ďaleko......
rýchlo naryžovať a podporiť Orbána.
misoft
24.02.12,21:09
Všetko je možné!
misoft
24.02.12,21:10
Šak to potrebujú!
misomiso
25.02.12,07:50
Sranda je, že to boli dodávky snáď za tisíc € - takže pre reťazec, ktorý mal v roku 2010 obrat 163 tisíc euro naozaj prkotina.

Jedine, čo ma reálne napadá, tak je to nejaký odžub na akcionárov. Lebo tá faktúra je vystavená tak ako má byť. Podľa toho, čo je na nej napísané, firma by ju mala účtovať ešte do roku 2011. Čiže si tým možno umelo zvyšuje výnosy. Ktoré nikdy nebudú zrealizované. Ale cielové odmeny napríklad môžu tým byť už ovplyvnené


A to mas odkial, ze taky retazec mal obrat 163.000 EUR? Ved to by nezaplatili ani kurenie v tych obchodoch, nie este plat nejakej pokladnicky. To sa musel pomylit niekto o par nul...
Dáša_
25.02.12,08:53
A to mas odkial, ze taky retazec mal obrat 163.000 EUR? Ved to by nezaplatili ani kurenie v tych obchodoch, nie este plat nejakej pokladnicky. To sa musel pomylit niekto o par nul...

jasne, 163 milionov, nie tisicov :) info su odtialto http://i.sme.sk/cdata/0/57/5725530/top.jpg
SamuelSK
25.02.12,08:58
Poslal by som im 20 eur, v poznamke "wife rental"