Timotejko
24.02.12,16:30
Dobry den.Od r.1997 do 2004 som bola zamestnana na zmluvu.Zo zamestnania som nastupila na matersku a potom na rodicovsku dovolenku.Ta mi skoncila 30.9.2008.
S touto firmou som ukončila pracovny pomer a 1.10.2008 som nastupila k novemu zamestnavatelovi na zmluvu.Nakolko som otehotnela k 31.12.2008 somnou ukoncili
pracovny pomer.Od januara 2009 som bola na PN,potom som nastupila na matersku a rodicovsku dovolenku.Ta sa mi skoncila 2.7.2011.Od 3.7.2011 som sa zaevidovala
na Urad prace,kde mi bolo oznamene,ze nemam narok na žiadnu davku nakolko manzel je zamestnany a jeho prijem je vyssi ako minimalna mzda.Mame dve malolete deti.
Urad prace zamna odvadza dane ale nedostavam ani jedno euro,vraj nakolko som medzi tymi dvoma rodicovskymi dov.pracovala len 3 mesiace.Chcem sa spytat ci naozaj
nemam narok na ziadnu davku po rodicovske dovolenke.Kym som pracovala vzdy na zmluvu.Za odpoved dakujem.
ewita888
24.02.12,15:34
veronikasad
24.02.12,15:37
Timotejko, ak tvoj pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky netrval, nesplňaš podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch a nevzniká ti nárok na dávku v nezamestnanosti.

Úrad práce za teba neodvádza žiadne dane, štát je len platitelom zdravotného poistenia za osoby evidované na UP. Pre teba by však bolo výhodnejšie, aby si sa z evidencie odhlásila a prihlásila sa v soc. poisťovni a zdr.poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Štát bude za teba platitelom zdravotného aj dôchodkového poistenia. Za uchádzačov o zamestnanie dôch.poistenie neplatí.
Katy a R
24.02.12,15:53
Veronika, veď sa nemusí preto odhlasovať z evidencie na UPSVaR - aj tak je osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a nemá iné dôchodkové poistenie - či :confused: (hádam je prihlásená v SP :confused:)
veronikasad
24.02.12,15:58
Veronika, veď sa nemusí preto odhlasovať z evidencie na UPSVaR - aj tak je osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a nemá iné dôchodkové poistenie - či :confused: (hádam je prihlásená v SP :confused:)
možno aj nie je - neviem. Ak nechce dotáciu alebo pomoc pri hladaní pracovného miesta, chodiť na kontaktysa mi zdá zbytočné ...
Katy a R
24.02.12,16:12
Ja predpokladám, že prácu hľadá ??