Michal.novo
24.02.12,17:36
Dobrý deň,

mám 19 rokov som absolventom Obchodnej akadémie, mám záujem podnikať s autodopravou do 3,5t. Maturoval som minulý rok a tento rok by som chcel ísť aj na výšku. Nebude to vadiť ? alebo tam môžem mať aj nejaké výhody ? Účtovníctvo by som si zvládol robiť sám, chcel by som sa len spýtať že čo je lepšie či s.r.o. alebo živnosť. Prosím Vás napíšte mi výhody nevýhody a aké poplatky sú pri s.r.o a živnosti. Ďakujem za rady. :)
ACCNT
24.02.12,19:04
neverim ze si dokazes robit sam uctovnictvo, ked si nedokazes najst ani zakladne rozdiely:
http://www.google.sk/#q=zivnost+sro+porovnanie
Michal.novo
24.02.12,22:44
tak prepáčte teda. Ale ostatné informácie som sa na nete nedozvedel.
mmmm1
24.02.12,23:23
pozri si rozdiely a zváž výhody a nevýhody. Na tvoju otázku sa nedá odpovedať. Musíš sa sám rozhodnúť. Čo je pre niekoho výhoda, pre iného môže byť nevýhoda. Veľa zdaru. http://www.sroservis.sk/zivnost-a-sro-zakladne-rozdiely.html

Pozn : Ako absolvent obchodnej akadémie by si to mal vedieť myslím. Rozdiel medzi živnosťou a sro by malo byť učivo 1.ročníka.
Michal.novo
25.02.12,09:38
ved hej viem ale tak nevedel som aké su poplaty a tak. A ešte čo sa týka tej vysokej školy neprídem o príspevky zo štátu ? alebo nejaké výhody. Viem o tom finančnom príspevku z úradu práce ale v našom okrese to je malá čiastka
Ice dive
25.02.12,10:01
ujasni si čo vlastne chceš.... poplatky čo stojí, živnosť, čo stojí založenei sro si nájdeš na internete hravo... čo myslíš pod príspevkami zo štátu??? ak chceš príspevok na začiatok podnikania, musíš byť registrovaný na úrade práce minimálne tri mesiace myslím, absolvovať kurz a napísať podnikateľský zámer... t.j. vylučuje sa ti to s sro resp. štúdiom na vysokej škole.. takže minimálne na rok by si musel študovanie prerušiť (čo je asi teraz, keď si maturoval minulý rok a tento rok chceš VŠ), alebo študovať diaľkovo... inak neviem si celkom predstaviť ako chceš popri štúdiu na VŠ podnikať v doprave... nakoľko tento druh podnikania vyžaduje behať auto krížom krážom po celej SR resp. po Európe dodržiavať termíny dodávok tovaru a pod...ako sa chcheš učiť na skúšku, byť na prednáške, cvičení...
myara
25.02.12,10:17
neverim ze si dokazes robit sam uctovnictvo, ked si nedokazes najst ani zakladne rozdiely:
http://www.google.sk/#q=zivnost+sro+porovnanie

vsak z neho maturoval, tak to musi ovladat ako uctovnik, co uctuje roky :)
Michal.novo
25.02.12,17:46
ja si to predstavujem tak že najskôr si nájdem nejaký job pre dodávku. Niečo dlhodobejšie. Potom by som si hneď vybavil dajme tomu živnosť. Začal by som od Apríla. Odvody by som platil až od 1.7. 2012. Robil by som do septembra potom by som si pohľadal šoféra a ja by som chodil na vysokú školu. Denné štúdium.

Ešte mám takú otázku že nebolo by lepšie tu živnosť dať na mamu ? Keď chcem ísť do školy.




vsak z neho maturoval, tak to musi ovladat ako uctovnik, co uctuje roky :)

ja som nepovedal že viem účtovníctvo ako niekto kto účtuje roky ;) ale tak základy mám a všetko sa dá naučiť tak v tom nevidím žiadny problém...
Economic
25.02.12,17:59
Je tu veľa písané o výhodách a nevýhodách sro verzus FO, treba tomu trošku času povenovať a čítať...

Pri elektronickom podaní žiadosti o vydanie Osvedčenia sa neplatia žiadne správne poplatky.
Pri elektronickom podaní Návrhu na zápis spoločnosti do OR sa tak isto dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.