gondoska
24.02.12,18:58
Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu pre moju svokru. Svokra má v prenájme priestor, ktorý má v nájomnej zmluve vedenú za účelom predaja textilnej galantérie. V predajni predáva zipsy,bavlkny,pletacie priadze, potreby na šitie a pod. okrem iného aj ponožky, pančuchové nohavice, slipy,tielka. Predajňu s tovarom, ktorý som uviedla predáva od r.2006 teraz však nastal problém, že nesmie predávať ponožky, pančuchy pretože to vraj nespadá do textilnej galantérie. Moja otázka znie či niekto neviete či je niekde v zákone presne stanový výklad pojmu textilná galantéria a zároveň vypísaný tovar, ktorý do toho spadá. Ďakujem Denisa.
pepsikova
24.02.12,18:06
...textilná galanteria, to sú gombíky, nite, priadza, zipsy, suché zipsy, gumy, pásky, šnúrky a všetko, čo sa používa pri šití,pletacie priadze, ihlice na pletenie a háčiky, tiež ihly, špendlíky a ihly do šijacích strojov..
..pančuchy-detské, dámske, ponožky, podklienky,traky,pánske ponožky a zimné pančuchy to je pančuchový tovar ..
slipy, nohavičky, tielka,spodky, pánske a detské to je spodné prádlo..
..možno by stačilo rozšíriť predaj zápisom na ŽL a uviesť aj v názve predajne...
pepsikova
24.02.12,18:15
galanteria
vlna
bavlna
vyšívací příze: mouline,perlovka,sněhurka,kordonet
nitě Pes, Bavlna, Pad pružné nitě
zažehlovací záplaty
knoflíky
stuhy: taftové, satenové, sametové, jutové, ozdobné
vycpávky
zipy, kovové, kostěné, suché zipy
popruhy, spona trojzubec, karabinky
brzdičky a koncovky
šňůry: BA+Pes- různé barvy, trikolora (advokátní)
předtisky na vyšívání + kroužky, Gobelíny, metráž na vyšívání
nášivky-ozdobné
tkalouny: keprové,záčistky
vlizelín: bílý,černý, zažehlovací mřížka
kostice podprsenkové
látačky
záclonová lemovka
šicí kazety
korálky-skleněné, dřevěné,
látací hřiby
jehlice ponožkové, rovné, kulaté, háčky a háčkovadla, převěšovací jehlice
prýmky: krajinka,hadovka,lacetka
pruženky: kloboukové, prádlové, pasové, ramínkové, dirkové
jehly ruční, strojové (standard, jeans, jersey, na kůži), špendlíky, čalounické jehly
kovová galanterie: přezky,druky,baby druky, nýty, patentky
další měřená a drobná galanterie


spodné prádlo



- podprsenky
- kalhotky
- stahovací kalhotky
- košilky
- trenýrky
- boxerky, spodky
- slipy
- nátělníky
- trička


kusový textil

kapesníky
ubrusy s voděodolnou úpravou
prostírání
utěrky
ručníky, osušky
čepice
šály
rukavice
dětská pyžama
zástěry
vypínací prostěradla
povlečení
dětské polštářky a deky

(zdroj:http://www.aptega.cz/aktuality/
gondoska
24.02.12,18:19
Dakujem problem je v tom, že každý to má na www stránke uvedené inak.....v ŽL sú to voľné živnosti to tam svokra má. V nájomnej zmluve je však uvedené len textilná galantéria.
pepsikova
24.02.12,19:01
Dakujem problem je v tom, že každý to má na www stránke uvedené inak.....v ŽL sú to voľné živnosti to tam svokra má. V nájomnej zmluve je však uvedené len textilná galantéria.


..???..v nájomnej zmluve?..a nedá sa nájomná zmluva rozšíriť o podrobný popis predávaného tovaru?..(vidí sa mi to nejako divné, moja kamarátka má obchod s textilom a predáva tam od ihiel po paplony, svetre, detský tovar, obrusy-všetko pod jedným názvom...v čom je problém?..