krpec11
24.02.12,19:57
Dobry den,

Viete mi poradit niekto, ci mam narok, aby moje dieta zostalo v škôlke, kde už bolo priajte ak sa prestahujeme a zmenime trvale bydlisko. Chceme zostat v povodnej lebo tam mame pracu a taknam to vyhovuje po ceste do prace a z prace a este v povodnom bydlisku byva babka, ktora nam moze v pripade potreby pomoct, tak preto chceme zostat v povodnej. Mame vsak obavy, ci dceru nemozu kvoli zmene trvaleho bydliska vylucit? Viete mi niekto poradit.
Dakujem Tomas
bubkoch
24.02.12,19:04
tvoje obavy su uplne zbytocne ...
tictac7
24.02.12,19:05
Financovanie materských škôl patrí do originálnych kompetencií obce. Ich financovanie ide z balíka podielových daní, na výpočet ktorých je veľmi zložitý vzorec, avšak základom na jeho výpočet je počet obyvateľov podľa jednotlivých vekových skupín. Keďže zmeníte trvalé bydlisko, časť podielových daní, pripadajúcich na vašu rodinu, bude dostávať obec, kde budete mať trvalý pobyt. Je preto na rozhodnutí riaditeľa MŠ, prípadne starostu, či vašu dcéru nechá v škôlke, alebo nie. V prípade, že nemajú plný stav, je možné, že je tu nechajú. Možno majú aj nejaký "cenník" pre cudzích, alebo obce sa zvyknú aj dohodnúť a deti majú recipročne vo svojich zariadeniach. Odporúčam informovať sa v MŠ.
misoft
24.02.12,19:15
Pokiaľ je už dieťa prijaté, riaditeľ asi ťažko sám od seba zruší prijatie (vylúči) - šak za neho má predsa lóve!
kamoska1
24.02.12,19:34
Teraz si môžeš dať dieťa do škôlky,ktorú si vyberieš,len tam musí byť volné miesto.Tvoje je už prijaté,tak sa naozaj nemáte čoho obávať.
krpec11
24.02.12,19:39
No tak neviem, to ze ma za moje dieta prispevky jej bude jedno, lebo skolky su preplnene a ked tam nebude moje, bude mat prispevok za ine. Jedine nase tromfy su, ze uz tam chodi a ze sme obaja v praci. Asi sa budeme musiet naozaj opytat priamo u riaditelky, aby sme mali istotu. Ale chcem mat najprv nejake info a tromfy v rukach, aby sme mali nejake arhumenty. Ist tam len tak so smutnymi ocami sa nam moze vypomstit. Snazim sa zistit, ci je nejaka vyhlaska, ze ak rodic nepoziada sam o vylucenie inak bezproblemoveho dietata nemoze skolka uz raz prijate dieta vylucit na zaklade zmeny bydliska.
bubkoch
24.02.12,19:48
No tak neviem, to ze ma za moje dieta prispevky jej bude jedno, lebo skolky su preplnene a ked tam nebude moje, bude mat prispevok za ine. Jedine nase tromfy su, ze uz tam chodi a ze sme obaja v praci. Asi sa budeme musiet naozaj opytat priamo u riaditelky, aby sme mali istotu. Ale chcem mat najprv nejake info a tromfy v rukach, aby sme mali nejake arhumenty. Ist tam len tak so smutnymi ocami sa nam moze vypomstit. Snazim sa zistit, ci je nejaka vyhlaska, ze ak rodic nepoziada sam o vylucenie inak bezproblemoveho dietata nemoze skolka uz raz prijate dieta vylucit na zaklade zmeny bydliska.

co sa chce pytat ? vyrabas si neexistujuci problem ... ked uz tak velmi chces, pozri si skolsky poriadok, ci tam je nieco v zmysle ze dieta moze byt vylucene pri zmene bydliska ... podla mna nonsens ... a teraz co keby skolka v mieste noveho bydliska bola plna ? to by vylucili ineho aby si mal ty miesto ? a ten iny by co robil ? takto to nefunguje, skolke je uplne jedno kde byvas, ked ma miesto vezme, ked nema, nevezme ... ale vylucit dieta ktore tam uz chodi len kvoli zmene bydliska take podla mna neexistuje
krpec11
24.02.12,19:53
OK, dakujem, beriem vas za slovo, necham to tak. Mala som taky isty nazor, ale radsej sa opytam. Nahlasime zmenu a budeme cakat co bude. verim, ze vsetko zostane ako bolo a bude chodit aj doteraz tak ako ste pisali. Riaditelka bola doteraz v pohode, tak snad sa zachova seriozne aj teraz.