mončika
24.02.12,21:07
Ahojte,prosím o radu. Sme pozemkové spoločenstvo-urbár s právnou subjektivitou, plátcovia DPH. So všetkými našimi urbárnikmi máme podpísané splnomocnenie,na základe ktorého ich máme zastupovať pri akomkoľvek nakladaní s pozemkom/prenajímať ho, podpisovať kúpne zmluvy..../Ako mám zaúčtovať predaj pozemku, doteraz ich účtovala účtovná firma a tá používala zápis pri predaji pozemku 311/364, mne sa to zdá úplne divné či?? Prosím o skorú odpoveď.
mončika
25.02.12,10:57
Prosím,nikto neúčtuje pozemkové spoločenstvo?Dosť nutne by som to potrebovala.
mončika
27.02.12,12:08
Ozaj mi nikto nevie poradiť?????
a_je_to
15.03.13,15:30
Ahojte,prosím o radu. Sme pozemkové spoločenstvo-urbár s právnou subjektivitou, plátcovia DPH. So všetkými našimi urbárnikmi máme podpísané splnomocnenie,na základe ktorého ich máme zastupovať pri akomkoľvek nakladaní s pozemkom/prenajímať ho, podpisovať kúpne zmluvy..../Ako mám zaúčtovať predaj pozemku, doteraz ich účtovala účtovná firma a tá používala zápis pri predaji pozemku 311/364, mne sa to zdá úplne divné či?? Prosím o skorú odpoveď.
Ak touto cestou naozaj došlo k predaju pozemku, tak peniaze nejdú ani do základu dane spoločenstva. Lebo pozemky nie sú majetkom urbáru - spoločenstva, ale jednotlivých členov. Z toho dôvodu by sa predaj mal účtovať rovno ako záväzok na rozdelenie členom a určite k nemu nepatrí DPH. Zápis 311/364 je správny. Možno 311 by som nahradil radšej nejakou 378, ale 364 je správne.