maria58
24.02.12,21:18
Dobrý deň, prosím o radu, aký typ DP mám vypísať, ak priateľka mala príjmy zo závislej činnosti ale zároveň si otvorila živnosť. Zo živnosti nemá žiaden príjem,lebo ochorela a nestihla rozbehnúť podnikanie. Keďže má pridelené IČO a DIČ mám aj napriek nulovým príjmom vypísať DP typ B, alebo stačí len "A". A ešte jedna otázka: Na podnikanie dostala dotáciu z UP vo výške 4000,-€. Túto podľa nej nemá dávať do DP, lebo z nej ešte nestihla čerpať. Nechcem niečo zaúčtovať zle.
Ďakujem.
veronikasad
24.02.12,20:20
Dobrý deň, prosím o radu, aký typ DP mám vypísať, ak priateľka mala príjmy zo závislej činnosti ale zároveň si otvorila živnosť. Zo živnosti nemá žiaden príjem,lebo ochorela a nestihla rozbehnúť podnikanie. Keďže má pridelené IČO a DIČ mám aj napriek nulovým príjmom vypísať DP typ B, alebo stačí len "A". A ešte jedna otázka: Na podnikanie dostala dotáciu z UP vo výške 4000,-€. Túto podľa nej nemá dávať do DP, lebo z nej ešte nestihla čerpať. Nechcem niečo zaúčtovať zle.
Ďakujem.
Žiadne výdavky nemala ? A čo preddavky na zdr.poistenie ?
ewita888
24.02.12,20:21
ak nemala žiadne príjmy z podnikania, podá DP typ A.. na dú pošle list, že nemala žiadne príjmy..
dotáciu nebude dávať do príjmu za 2011..
veronikasad
24.02.12,20:26
ak nemala žiadne príjmy z podnikania, podá DP typ A.. na dú pošle list, že nemala žiadne príjmy..
dotáciu nebude dávať do príjmu za 2011..
Evi, v takom to prípade by som podala DP typu B - už len kvoli výkazu o majetku. Dotáciu a hotovosť (na účte alebo v pokladni), treba niekde zaevidovať ...Ako jej budú sedieť záväzky a hotovosť vo VoMaZ v nasl. kal.roku ?
maria58
24.02.12,20:27
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, už môžem vypísať DP. Preddavky na ZP neplatila,lebo platila z príjmu zo hzáv.činnosti a následne je na PN.
veronikasad
24.02.12,20:30
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, už môžem vypísať DP. Preddavky na ZP neplatila,lebo platila z príjmu zo hzáv.činnosti a následne je na PN.
Bol počas PN-ky súbeh podnikania aj zamestnania ?
ewita888
24.02.12,20:33
Evi, v takom to prípade by som podala DP typu B - už len kvoli výkazu o majetku. Dotáciu a hotovosť (na účte alebo v pokladni), treba niekde zaevidovať ...Ako jej budú sedieť záväzky a hotovosť vo VoMaZ v nasl. kal.roku ?

Veronika, načo?? a keby robila paušál? /myslím keby nebrala dotáciu a bol by takýto prípad../
veronikasad
24.02.12,20:35
Veronika, načo?? a keby robila paušál? /myslím keby nebrala dotáciu a bol by takýto prípad../
Keby nebrala dotáciu, súhlasím. Ak si neuplatní paušál, čím by dotáciu zdanila, mala by viesť účtovníctvo, aj keď nemala zdanitelné príjmy.
ewita888
24.02.12,20:38
Keby nebrala dotáciu, súhlasím. Ak si neuplatní paušál, čím by dotáciu zdanila, mala by viesť účtovníctvo, aj keď nemala zdanitelné príjmy.
veď účto áno, ale podať DP sa mi zdá zbytočné..
veronikasad
24.02.12,20:39
veď účto áno, ale podať DP sa mi zdá zbytočné..
A s výkazom o majetku čo urobíš ? Ako ti bude nadväzovať budúci rok ?
ewita888
24.02.12,20:44
A s výkazom o majetku čo urobíš ? Ako ti bude nadväzovať budúci rok ?
ja neviem, ale nedá sa tak,ako pri prechode z paušálu? /len uvažujem../
veronikasad
24.02.12,20:47
ja neviem, ale nedá sa tak,ako pri prechode z paušálu? /len uvažujem../
Možno dá, ale ja si nikdy nekomplikujem život, keď nemusím. Písať listy na DU, do ZP a na UP sa mi naozaj nechce.
kaba
25.02.12,06:41
Dobrý deň, aké daňové priznanie podať za rok 2011, keď celý rok bola pozastavená živnosť, bol len príjem z pracovného pomeru. Pozastavená živnosť je od roku 2009. Ďakujem.
ego.mc
25.02.12,06:44
Daňové priznanie A, prípadne nech spraví zamestnávateľ.