kefas
25.02.12,13:10
Dobry den mili poradaci,

nenasiel som vhodny prispevok, ktory by mi pomohol zodpovedat moj problem,
preto volim novu temu. Mozno som zle hladal.

S.r.o mi zapisali do OR, na JKM som pri zakladani poziadal o reg.DIC.
Kedze teraz su problemy so informacnym systemom na DR zasiel som pre istotu na DU,
po novom na fin.urad a podal som na radu reg.pracovnika pre istotu este raz registracny
formular spolu s prilohami - kopiami vypisu z OR a potvrdenim o vykonani zapisu sro do OR.

Musim cakat na dorucenie prideleneho DIC, alebo mozem zacat s vykonavanim cinnosti-fakturaciou?
Kedze moji obchodni partneri v tuzemsku a zahranici su platcovia DPH, musim cakat, aj ked mi uchadzaju prilezitosti.
Ake su lehoty danoveho/financneho uradu?
Zaroven som sa chcel dobrovolen registrovat pre platcu DPH na IcDPH, to je vsak mozne vraj az po registracii DIC,
a zasa nastupuje zakonna lehota.
Viete mi prosim poradit, ake su lehoty, resp. ako urychlit obdrzanie DIC a Ic DPH.

Dakujem
Aljok
25.02.12,15:30
DIČ = pozri Daňový poriadok 563/2009 :

§ 67

(7) Správca dane zaregistruje daňový subjekt v lehote do 30 dní od podania žiadosti o registráciu alebo odo dňa odstránenia nedostatkov podania, ak spĺňa podmienky na registráciu podľa tohto zákona a osobitných predpisov.1) Správca dane pri registrácii pridelí daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a aj identifikačné číslo, ak sa registruje na daň podľa osobitného predpisu;41a) tieto čísla je daňový subjekt povinný uvádzať pri styku so správcom dane. Namiesto písomného vyhotovenia rozhodnutia správca dane vydá daňovému subjektu osvedčenie o registrácii a vyhotoví o tom úradný záznam. Proti tomuto rozhodnutiu nemožno podať odvolanie.

IČ DPH = pozri Zákon o DPH 222/2004

§ 4

(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
KEJKA
25.02.12,16:43
súhlasím s uvedeným, ale podľa mňa sro je založená,vznikala môže fungovať odo dňa zápisu do OR. teda môže uzatvárať zmluvy, podnikať, dosahovať príjmy. problém môže robiť vystavenie faktúry, kedže DIČ je povinnou náležitosťou, ale termín 30 dní sa dá vydržať - napr. vyžiadaním preddavku podľa potreby a dohodou s obchodným partnerom...... Určite nie je nutné si nechať ujsť obchody.
Economic
25.02.12,18:11
Bohužiaľ v tomto chaosovom čase ľudia strácajú čas, ak sa spoľahnú na JKM. JKM síce odosiela registráciu elektronicky, ale FS neprijíma tieto oznamy. Momentálne každému doporučím samému sa hneď sa hlásiť na FS a žiadať o registráciu sólo.
kefas
25.02.12,18:35
Dakujem Vam vsetkym za pomoc a odpovede.
Zostava mi len dufat, ze sa dockam.