michajela7
25.02.12,14:48
Dobry den,poradite mi,porada..?
Matka -traja surodenci...dcera ma dve deti,syn bezdetny,slobodny,druha dcera tiez dve deti..Syn byval v rodicovskom dome s matkou.
Dcera a syn umreli.
Druha dcera sa so svojimi detmi nastahovala k matke do rodicovskeho domu.
Dedictvo bolo rozdelene rovnomerne na 3 casti,matka sa vzdala celeho majetku,pozemkov,s tym,ze sa o nu dcera postara a dozije vo svojom dome.
Vsetky uspory dali na jeden ucet s tym,ze disponovat s nimi mozu dvaja-syn jednej dcery a syn druhej dcery.
Jedneho dna jeden syn nahodou zisti,ze z uctu bola vybrata 3/4 uspor...
Ako vysvetlenie dal,ze rodicovsky dom,v ktorom teraz byvaju spolu so starou mamou,bratom a mamou,potrebuje novu strechu,okna,...zevraj stara mama rozhodla vybrat a opravit dom...Lenze...stara mama ma 85 rokov a slabu pamat..hovori,ze musela vybrat uspory ,lebo by k nej neboli dobri...
Lenze...v garazi je zrazu nove auto...?
Detom a manzelovi uz nezijucej sestry patri 1/6 majetku,aj z rodicovskeho domu,kde teraz byva druha dcera s detmi...Akym sposobom mozu vymahat ich cast?
Dakujem
draik
25.02.12,13:59
Ako čítam, tak čítam, neviem, čo vlastne chcete vedieť.
michajela7
25.02.12,14:19
Je mozne od nich dnes vymahat vyplatenie nasej ciastky z domu?
arizona
25.02.12,14:24
Mozu im svoj podiel ponuknut ku kupe. Ak nebudu chciet odkupit, tak to mozete riesit sudnou cestou.

Ked ma dom moc panov, vzdy su problemy...
draik
25.02.12,17:34
Povinnosť odkúpiť Váš podiel nemajú. Môžte však dať návrh na súd na vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, ak nedôjde k dohode.