Nordži
25.02.12,16:15
Ešte zatiaľ môj manžel ma súdom určený styk s maloletým synom. Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za
prítomnosti matky.
Manžel aj so svokrom ma spoločne so synom ráno o 9,00 hod. odviezli na chatu 60 km od môjho a synovho bydliska. Svokrovci
ma nepustili ďalej ako do dvora.
Cestou späť svokor požadoval odo mňa peniaze za cestu. Syn ťažko zvládal aj cestu domov. Dva krát musel svokor zastaviť čo
syna naťahovalo na zvracanie. Doma mal syn žalúdočné problémy a museli sme ísť na pohotovosť.
Je to zákonné. Nemám žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom ?
mattto
25.02.12,16:29
netreba dramatizovať, že bolo synovi zle z cesty, neznamená koniec sveta. Otec má so synom súdom upravený styk, čo znamená, že ste sa nevedeli dohodnúť ako dospelí ľudia. Zbytočne nehľadajte problémy tam, kde nie sú, vyhrocuje to naprieky.

nie je to nezákonné, nemáte žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom
Zita5
25.02.12,20:40
netreba dramatizovať, že bolo synovi zle z cesty, neznamená koniec sveta. Otec má so synom súdom upravený styk, čo znamená, že ste sa nevedeli dohodnúť ako dospelí ľudia. Zbytočne nehľadajte problémy tam, kde nie sú, vyhrocuje to naprieky.

nie je to nezákonné, nemáte žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom

Príliš arogantná, tvrdá ,bezohľadná a bezcitná odpoveď, bez doplňujúcich otázok .Alebo,že by mužská ješitnosť ?

Ja by som sa chcela spýtať , ak styk dieťaťa sa má vykonávať za prítomnosti matky , ako je možné, že mohla prísť len po bránu ? A kde bolo dieťa?
mattto
25.02.12,21:05
Príliš arogantná, tvrdá ,bezohľadná a bezcitná odpoveď, bez doplňujúcich otázok .Alebo,že by mužská ješitnosť ?

Ja by som sa chcela spýtať , ak styk dieťaťa sa má vykonávať za prítomnosti matky , ako je možné, že mohla prísť len po bránu ? A kde bolo dieťa?

nebol som tam, musíš sa opýtať jej :D ješitnosť určite nie, len nerobím z komára somára, decku bolo v aute zle - to je pádny dôvod podať návrh na súd, divím sa, že otca a svokrovcov nezavreli do basy
Zita5
25.02.12,21:08
nebol som tam, musíš sa opýtať jej :D ješitnosť určite nie, len nerobím z komára somára, decku bolo v aute zle - to je pádny dôvod podať návrh na súd, divím sa, že otca a svokrovcov nezavreli do basy

To že či bolo dieťaťu zle, to neriešim.Nevieme čo dieťa prežilo počas spolužitia rodičov .
Pokiaľ viem, ak sa dieťa stretlo so starými rodičmi a nemajú to upravené súdom, tak je len dobrá vôľa matky im stretnutie umožniť a nie matku dieťaťa nechať za bránou a ešte im má aj preplatiť cestu .
mattto
25.02.12,21:27
To že či bolo dieťaťu zle, to neriešim.Nevieme čo dieťa prežilo počas spolužitia rodičov .
Pokiaľ viem, ak sa dieťa stretlo so starými rodičmi a nemajú to upravené súdom, tak je len dobrá vôľa matky im stretnutie umožniť a nie matku dieťaťa nechať za bránou a ešte im má aj preplatiť cestu .

"pokiaľ viem"... nevieš, starí rodičia sa s dieťaťom môžu stýkať aj bez rozhodnutia súdu, hlavne v čase vyhradenom pre styk otca. Je úplne normálne, že otec zoberie svoje dieťa za jeho starými rodičmi, hovorí sa tomu rodinné väzby.

Nechať matku za bránou nepovažujem za nič neobvyklé, jednak vlastník nehnuteľnosti rozhoduje, kto môže vstúpiť na jeho pozemok, jednak bola dodržaná podmienka o styku otca s dieťaťom za prítomnosti matky. Nikde nie je napísané, že dieťa musí byť od matky max. 2 metre. Rovnako nepovažujem za neobvyklú požiadavku úhrady časti nákladov za svoju osobu, ak niekde idem.
glascat7
26.02.12,15:01
"pokiaľ viem"... nevieš, starí rodičia sa s dieťaťom môžu stýkať aj bez rozhodnutia súdu, hlavne v čase vyhradenom pre styk otca. Je úplne normálne, že otec zoberie svoje dieťa za jeho starými rodičmi, hovorí sa tomu rodinné väzby.

Nechať matku za bránou nepovažujem za nič neobvyklé, jednak vlastník nehnuteľnosti rozhoduje, kto môže vstúpiť na jeho pozemok, jednak bola dodržaná podmienka o styku otca s dieťaťom za prítomnosti matky. Nikde nie je napísané, že dieťa musí byť od matky max. 2 metre. Rovnako nepovažujem za neobvyklú požiadavku úhrady časti nákladov za svoju osobu, ak niekde idem.
Mattto, si ženatý alebo rozvedený? Máš deti?
Starí rodičia nemajú nikde zákonne upravený styk s dieťaťom. /viem o čom hovorím/
Podmienka ...za prítomnosti matky... nebola dodržaná /takisto viem o čom hovorím/
Keby si bol na mieste onej matky Ty, tiež by sa Ti to zdalo také v poriadku? Silne o tom pochybujem.
bubkoch
26.02.12,15:24
Mattto, si ženatý alebo rozvedený? Máš deti?
Starí rodičia nemajú nikde zákonne upravený styk s dieťaťom. /viem o čom hovorím/
Podmienka ...za prítomnosti matky... nebola dodržaná /takisto viem o čom hovorím/
Keby si bol na mieste onej matky Ty, tiež by sa Ti to zdalo také v poriadku? Silne o tom pochybujem.

co mate s tou upravou styku pre starych rodicov ? prisli snad pre dieta oni ? pre dieta prisiel otec, dieta bolo s otcom, koho otec s dietatom navstívi je len a len jeho osobna vec a matku do toho vobec nic nie je (viem o com hovorim :D)
Kvaka
26.02.12,15:29
Tak ja nerozumiem, čo znamená potom súdne rozhodnutie: Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za prítomnosti matky. Kedy sa táto podmienka považuje za splnenú.
ivka70
26.02.12,15:30
Zjavne ide o male dieta, kedze styk s otcom je upraveny na 4 hodin za v pritomnosti matky.
Pritomnost matky znamena, ze bude cely cas v pritomnosti dietata, ak dieta bude vo vnutri,
bude tam aj matka (a teda celkom urciyte nema ona ostat na dvore).
Takze ten, koho dieta s otcom navstivi, pri takto upravenom styku, musi strpiet aj pritomnost matky.

Kde to bude, na to msa musia rodiacia dohodnut ,ak matka suhlasi s odvozom k starym rodicom,
tak musi byt zabezpeceny aj jej dovoz s dietatom spat domov.
Kvaka
26.02.12,15:36
Ja si to isté myslím, Ivka, ale tu sa dávali aj neužitočné body za to, tak preto som sa opýtala.
Zita5
26.02.12,15:46
Ja si to isté myslím, Ivka, ale tu sa dávali aj neužitočné body za to, tak preto som sa opýtala.

Mne ten neužitočný nevadí :) nech má bubkoch radosť :)To je maličkosť z mojej strany, ktorú mu možem dopriať .....jeho potešenie .:D Ale asi spadla kosa na kameň ......ich veličenstvá vyjadrujú svoj názor voči žene, nevedia to slušnou formou .
A možno práve pre taký istý dôvod arogancie otca(ako je v tejto téme ) ,sa zrejme aj rodičia nevedia dohodnúť.Nikto im ho neberie, ale reakcia matta bola arogantná. Dopytujúca žiadala slušne radu, mala na otázku dostať aj slušnú odpoveď.Ak sú chlapci poraďáci od fachu , tak aj s prílušnými ustanoveniami zákona .Ale odpoveď prišla v takom štýle, v akom je .O takú odpoveď určite nebude stáť.
bubkoch
26.02.12,15:49
Mne ten neužitočný nevadí :) nech má bubkoch radosť :)To je maličkosť z mojej strany, ktorú mu možem dopriať .....jeho potešenie .:D Ale asi spadla kosa na kameň ......ich veličenstvá vyjadrujú svoj názor voči žene, nevedia to slušnou formou .
A možno práve pre taký istý dôvod arogancie otca(ako je v tejto téme ) ,sa zrejme aj rodičia nevedia dohodnúť.Nikto im ho neberie, ale reakcia matta bola arogantná. Dopytujúca žiadala slušne radu, mala na otázku dostať aj slušnú odpoveď.Ak sú chlapci poraďáci od fachu , tak aj s prílušnými ustanoveniami zákona .Ale odpoveď prišla v takom štýle, v akom je .O takú odpoveď určite nebude stáť.

odpoved matta bola uplne v poriadku, slusna a pravdiva ... prave naopak, hystericka a arogantna zadavatelka sa snazi vyrobit problem a pri prvej nevolnosti dietata pocas jazdy autom by uz najradsej zakazovala styk s dietatom celemu svetu ...
glascat7
26.02.12,15:50
Mýliš sa, matku do toho je. Všetko. A od otca dieťaťa je takéto správanie minimálne arogantné, takisto aj od starých rodičov, nechať matku stáť pred bránou.
A viem, o čom hovorím.
Bohužiaľ.

Matttova odpoveď bola slušná a pravdivá? A matka histerická? Asi nevieš, čo tieto slová znamenajú...
Zita5
26.02.12,15:50
odpoved matta bola uplne v poriadku, slusna a pravdiva ... prave naopak, histericka a arogantna zadavatelka sa snazi vyrobit problem a pri prvej nevolnosti dietata pocas jazdy autom by uz najradsej zakazovala styk s dietatom celemu svetu ...

taký si múdry, že tuším aj začneš rodiť :D
bubkoch
26.02.12,15:53
taký si múdry, že tuším aj začneš rodiť :D

kludne si tu vypisuj co chces, zakony ani sudy nastastie nefunguju stale tak ako si to hystericke matky predstavuju :D
Xanti
26.02.12,15:56
Babenky,
skúste sa odosobniť. Vžite sa do prípadu, že tým otcom toho dieťaťa je váš syn. A vaša nevesta Vám nechce vaše vnúča ukázať, že Vaša nevesta Vám nedovolí sa stretávať s vnúčaťom, že chce súdny zákaz styku.

Nebolo by Vám to ako matkám ľúto? Ved to vnúča ( dieťa ) nemôže za to, že si rodičia nerozumejú. Nemali by mu brať právo poznať aj druhého rodiča, aj rodinu druhého rodiča . Schválne nepíšem otca, pretože občas sa stanú aj opačné prípady.

Čo je na tom, že dieťa zle zvládalo cestu, ja si pamätám že ako dieťa ma rodičia napchávali pred cestou kinedrilom, to teraz dieťa bude sedieť doma na riti. Nebude nikam cestovať, lebo mu môže byť zle od žalúdka? Myslím, že zadávateľka reagovala dosť prehnane a precitlivelo.
Síce od svokra to tiež nebolo správne žiadať peniaze za cestu, ale tiež chrapúnske že matku nepustili do chalupy.
fosgeen
26.02.12,15:56
Nikto neberiete ohľad na dieťa, ako sa cítilo , keď musela matka zostať vonku na dvore. Alebo sú svokrovci padnutí na hlavu aj s ich synom? Veď aký príklad dávajú tomu malému, ako sa raz on bude chovať k svojej matke keď toto vidí? Nehovoriac o tom, ako stojí zákon. A čo ľudské hľadisko. Hlavná vec, že dieťa vozia hore dolu, potom sú s ním len nejakú hodinu a znova ho vozia. Sú tam všetci zdraví. Matke sa nečudujem, že to chce riešiť. Som už babka, deti nemám rozvedené a vnučky nadovšetko milujem. Preto by som im nikdy takto neranila ich detskú dušu.
Zita5
26.02.12,15:56
kludne si tu vypisuj co chces, zakony ani sudy nastastie nefunguju stale tak ako si to hystericke matky predstavuju :D

Vedela by som o tom písať ako súdy fungujú ....fungujú tak ako klientelizmus na každom jednom štátnom úrade.
Zita5
26.02.12,16:09
Babenky,
skúste sa odosobniť. Vžite sa do prípadu, že tým otcom toho dieťaťa je váš syn. A vaša nevesta Vám nechce vaše vnúča ukázať, že Vaša nevesta Vám nedovolí sa stretávať s vnúčaťom, že chce súdny zákaz styku.

Nebolo by Vám to ako matkám ľúto? Ved to vnúča ( dieťa ) nemôže za to, že si rodičia nerozumejú. Nemali by mu brať právo poznať aj druhého rodiča, aj rodinu druhého rodiča . Schválne nepíšem otca, pretože občas sa stanú aj opačné prípady.

Čo je na tom, že dieťa zle zvládalo cestu, ja si pamätám že ako dieťa ma rodičia napchávali pred cestou kinedrilom, to teraz dieťa bude sedieť doma na riti. Nebude nikam cestovať, lebo mu môže byť zle od žalúdka? Myslím, že zadávateľka reagovala dosť prehnane a precitlivelo.
Síce od svokra to tiež nebolo správne žiadať peniaze za cestu, ale tiež chrapúnske že matku nepustili do chalupy.

Xanti ja s Tebou súhlasím.Jedine čo nesúhlasím, je to že nemôžeme posudzovať prečo bolo dieťaťu zle.To nevieme .Ja som tiež starý rodič, mám dve vnúčence,takže nie je mi to až tak neznáme.
Čo však nesúhlasím, tak nesúhlasím s príspevkom č.2 .Tak som vyjadrila svoj názor .
Kvaka
26.02.12,16:10
Bubkoch, ale ak súhlasiš s Ivkou, keďže si jej dal užitočné, nemôžeš potom súhlasiť s mattom, kde písal, že matka dieťaťa mohla byť aj vo dvore. Ivka napísala, že ten, koho dieta s otcom navstivi, pri takto upravenom styku, musi strpiet aj pritomnost matky. To si odporuje,nemyslíš?
Nechať matku za bránou Matto nepovažuje za nič neobvyklé, rovnako nepovažuje za neobvyklú požiadavku úhrady časti nákladov za matku, ak niekde ide. Ivka napísala, ak matka suhlasi s odvozom k starym rodicom, tak musi byt zabezpeceny aj jej dovoz s dietatom spat domov.
Tak s kým a s čím vlastne súhlasiš? Mýlite tu svojimi názormi matku dieťaťa.
Xanti
26.02.12,16:13
Zitka,
ak prídu k tebe vnúčence tak im dopraješ, a zrejme aj tam dieťatku dopriali. Napapalo sa a potom tá cesta bola o to horšia. Niekedy starký chcú dobre vnúčatku a nechtiac mu pomôžu k problémom. Ja som s Mattom súhlasila, práve preto lebo zakazovať styk so starými rodičmi a rodičmi je kruté, a nielen pre nich ale aj pre to dieťa ( ak samozrejme nedochádza k týraniu ).

Ale ako píšem bolo chrapúnske chovanie sa svokra ak nevestu nepustil do domu, a tiež že požadoval od nej peniaze za cestu. No zase nevieme, či nevesta by ich pustila so svojho príbytku. Takže to môže byť také vybavovanie si účtov a trpí dieťatko.
mattto
26.02.12,16:18
nerozumieš jednej veci, ak ide o čas vyhradený pre styk otca s dieťaťom, ten môže navštíviť svojich rodičov, čo je na tom nenormálne? Podľa tvojej logiky otec musí byť s dieťaťom izolovaný, lebo keď sa nebodaj niekde s niekym stretne, keď niekde dieťa zoberie, už je zle, lebo ten niekto nemá "zákonne upravený styk s dieťaťom"

prečo by nebola podmienka dodržaná? ustanovenie ktorého zákona stanovuje koľko cm sa môže dieťa vzdialiť od matky? rád sa poučím, keď tak presvedčivo tvrdíš, že podmienka nebola splnená...

keby som bola matka? neviem sa vžiť do kože histerky, ktoré ide zakázať styk dieťaťa s celou rodinou jeho otca, lebo decku bolo v aute zle...
mattto
26.02.12,16:22
Zjavne ide o male dieta, kedze styk s otcom je upraveny na 4 hodin za v pritomnosti matky.
Pritomnost matky znamena, ze bude cely cas v pritomnosti dietata, ak dieta bude vo vnutri,
bude tam aj matka (a teda celkom urciyte nema ona ostat na dvore).
Takze ten, koho dieta s otcom navstivi, pri takto upravenom styku, musi strpiet aj pritomnost matky.

Kde to bude, na to msa musia rodiacia dohodnut ,ak matka suhlasi s odvozom k starym rodicom,
tak musi byt zabezpeceny aj jej dovoz s dietatom spat domov.

ktoré ustanovenie zákona hovorí, že ak je dieťa vnútri, musí byť aj matka? teda ak mama spí na lehátku na dvore, dieťa nemôže ísť dovnútra na záchod, musí zobudiť matku, aby išla s ním? :D
Kvaka
26.02.12,16:25
Prečítaj si príspevok 6, kde si dal súhlas, z neho som citovala. Ja som ho pochopila, preto som dala otázku, na ktorú Ivka odpovedala. Styk so starými rodičmi nikto nenapadol, ani to že bolo dieťaťu zle, no stáva sa, nabudúce dajú liek, ale v tomto prípade išlo o styk dieťaťa s otcom v prítomnosti matky, a toto zjavne bolo porušené.
mattto
26.02.12,16:25
Mýliš sa, matku do toho je. Všetko. A od otca dieťaťa je takéto správanie minimálne arogantné, takisto aj od starých rodičov, nechať matku stáť pred bránou.
A viem, o čom hovorím.
Bohužiaľ.

Matttova odpoveď bola slušná a pravdivá? A matka histerická? Asi nevieš, čo tieto slová znamenajú...

správanie otca a starých rodičov je v poriadku, chcú si užiť dieťa resp. vnúča. Arogantné je zadarmo sa vyvážať v aute, arogantné je uvažovať zákaz styku len preto, že dieťaťu bolo v aute zle. Arogantné je podporovať matku v týchto názoroch, arogantné je nepovedať matke pravdu, aj keď sa to niekomu nepáči
mattto
26.02.12,16:28
Prečítaj si príspevok 6, kde si dal súhlas, z neho som citovala. Ja som ho pochopila, preto som dala otázku, na ktorú Ivka odpovedala. Styk so starými rodičmi nikto nenapadol, ani to že bolo dieťaťu zle, no stáva sa, nabudúce dajú liek, ale v tomto prípade išlo o styk dieťaťa s otcom v prítomnosti matky, a toto zjavne bolo porušené.

bolo porušené povedal kto? nejaký zákon, či pár žien na diskusii?
Kvaka
26.02.12,16:30
bolo porušené povedal kto? nejaký zákon, či pár žien na diskusii?Však mi odpovedz na otázku v príspevku 9.
bubkoch
26.02.12,16:34
Tak ja nerozumiem, čo znamená potom súdne rozhodnutie: Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za prítomnosti matky. Kedy sa táto podmienka považuje za splnenú.

vtedy ked je pocas stanovenej doby s dietatom aj matka ... to neznamena ze musi byt nonstop 1m od neho, ale to znamena, ze otec nemoze dieta zobrat a odist prec bez matky ...
to znamena, ze ked je dieta v dome a matka na dvore, je vsetko ok ...
sud stanovuje tuto podmienku v uprave styku v pripade velmi malych deti (cca do 2r), kedy je este dieta velmi zavisle na matke a vyzaduje jej starostlivost, napr. kojenie a pod., a pre dieta by bol pobyt bez matky 4 a viac hodin znacne problematicky
mattto
26.02.12,16:35
Však mi odpovedz na otázku v príspevku 9.

prítomnosť rodiča nie je o metroch, nie je to o prítomnosti matky v jednej miestnosti s dieťaťom, ako sa tu snažíte tvrdiť vy. Podľa môjho názoru "za prítomnosti matky" znamená, že matka môže kedykoľvek zasiahnuť v prípade potreby, má na dieťa fyzický vplyv. Teda kľudne môže ostať na dvore, pred bránou, v aute... a otec sa môže venovať dieťaťu
bubkoch
26.02.12,16:39
buchac ty co mazes svoje skvele a trefne prispevky ?
buchač
26.02.12,16:48
...viacerí píšete to alebo onô .....

Mňa zaujalo hento ...


Ešte zatiaľ môj manžel ma súdom určený styk s maloletým synom. Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za
prítomnosti matky.
Manžel aj so svokrom ma spoločne so synom ráno o 9,00 hod. odviezli na chatu 60 km od môjho a synovho bydliska. Svokrovci
ma nepustili ďalej ako do dvora.
Cestou späť svokor požadoval odo mňa peniaze za cestu. Syn ťažko zvládal aj cestu domov. Dva krát musel svokor zastaviť čo
syna naťahovalo na zvracanie. Doma mal syn žalúdočné problémy a museli sme ísť na pohotovosť.
Je to zákonné. Nemám žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom ?

... hoci predpokladám , že už je to aj tak iba zdrap papiera , ten sobášny list
...no ale to aké museli nastať problémy - aké to boli dôvody, že matka odoprie ešte za manželstva styk so synom ...???....a súd rozhodol takým svojím rozsudkom ???

...a zvyšok ???....ten tu už bol popísaný ....
Pokiaľ nie sú otec a starí rodičia nejakí odkundesi , tak je zbytočne niečo riešiť ...a zároveň sa pýtam , prečo sa zachoval svokor tak , ako sa aj ???
Mám za to , že bez vetra sa ani ten lístok nepohne ( slová klasika ) a tu badať pomaly víchor , ba pomaly tornádo v podobe súdnych naťahovačiek , čomu ja sa divím ...
Že dvaja rodičia zblbli ???...a teraz upierať právo návštev u starkých aj mladému ???....blbosť jak traky ...

...holt , veď ako vždy ide o to isté ....medziľudské vzťahy......a nakoniec na to doplatí ten , vždy , nevinný - dieťa ...a je z toho na větvi , tyčkuje kde tade , neskôr aj po psychošoch môže behať ....no a čo , hlavne , že súdy rozhodli ...
buchač
26.02.12,16:49
opravoval - upravoval som ...
katrine
26.02.12,17:46
mna by skor zaujimalo, kde je napisane, ze matka je povinna ist s dietatom pocas doby styku urceneho sudom, kam si otec zmysli....ak by ho pustila k sebe do domu k dietatu, tak mu styk neodopiera a nemusi ist s nim k starym rodicom...tym chcem povedat, ze zjavne matka prejavila volu aby sa dieta stretavalo aj so starymi rodicmi a oni sa zachovali nie velmi pekne...o tom, ze si pytali peniaze za cestu, kam ona prisla, aby stari rodicia videli vnuca ani nehovorim...co sa tyka zakazu styku svokrovcov a dietata nemyslim, ze je to najlepsi napad a uz vobec nie koli tomu, ze dietu cestou domov bolo nevolno...casom sa vztahy mozno trosku utrasu, dieta bude mat aj starych rodicov a nakoniec budes vdacna, ze ma ist kam na prazdniny :)
fosgeen
27.02.12,04:13
Pochopím, že dieťa má mam aj stych so starími rodičmi. Ale o ten sa svojou múdrosťou musia postarať sami. Keby sa medzi mladými čokoľvek stalo a malo by to rozpad na ich manželstvo, múdri starí rodičia sú nestranní a svoju lásku venujú vnúčatám. Neobviňujú nevestu alebo zaťa a nevedú proti ním boj, pretože to má krutý následok pre tie nevinné a bezbranné deti. Zrejme nejde o tých múdrich starých rodičov, keď nechali bývalú nevestu stáť pred bránou. Tam sa len vyostrujú potom vzťahy a dieťa trpí. Nech sa už stalo čokoľvek, treba myslieť na deti, ako im čo najmenej spôsobovať bolesť. Ale v tomto prípade je to aj otec, ktorý si svoju nenávisť voči matke rieši cez dieľa a to je hnusné. Ten určite nemá rád svoje dieťa ale cíti len pomstu a nenávisť. Ináč by to riešil k spokojnosti všetkých. Súd dobre vedel, prečo dal tak krátky čas na styk s dieťaťom a ešte aj za prítomnosti matky. Možno sa BUBKOCH v tomto príspevku vidí a preto to tak píše. Ináč by tak nekonal. Podobný prípad má moja sestra. Tam to chodí tak ako som už písala, v záujme tých detí. Dokonca z rodičov nahnevaných spravila kamarátov a s bývalou nevestou si veľmi rozumie. Nosí jej dieťa, keď babička zavolá, že má čas a chce vidieť svoju vnučku. Je tam krásny a múdry vzťah. Tak sa BUBKOCH zamysli nad sebou.
fosgeen
27.02.12,04:27
Pochopím, že dieťa má mam aj stych so starími rodičmi. Ale o ten sa svojou múdrosťou musia postarať sami. Keby sa medzi mladými čokoľvek stalo a malo by to rozpad na ich manželstvo, múdri starí rodičia sú nestranní a svoju lásku venujú vnúčatám. Neobviňujú nevestu alebo zaťa a nevedú proti ním boj, pretože to má krutý následok pre tie nevinné a bezbranné deti. Zrejme nejde o tých múdrich starých rodičov, keď nechali bývalú nevestu stáť pred bránou. Tam sa len vyostrujú potom vzťahy a dieťa trpí. Nech sa už stalo čokoľvek, treba myslieť na deti, ako im čo najmenej spôsobovať bolesť. Ale v tomto prípade je to aj otec, ktorý si svoju nenávisť voči matke rieši cez dieľa a to je hnusné. Ten určite nemá rád svoje dieťa ale cíti len pomstu a nenávisť. Ináč by to riešil k spokojnosti všetkých. Súd dobre vedel, prečo dal tak krátky čas na styk s dieťaťom a ešte aj za prítomnosti matky. Možno sa BUBKOCH v tomto príspevku vidí a preto to tak píše. Ináč by tak nekonal. Podobný prípad má moja sestra. Tam to chodí tak ako som už písala, v záujme tých detí. Dokonca z rodičov nahnevaných spravila kamarátov a s bývalou nevestou si veľmi rozumie. Nosí jej dieťa, keď babička zavolá, že má čas a chce vidieť svoju vnučku. Je tam krásny a múdry vzťah. Tak sa BUBKOCH zamysli nad sebou.
Zita5
27.02.12,10:29
Po prečítaní príspevkov by som chcela zadávateľke napísať len toľko, Vaše zadanie je tak háklivá vec, že nie je dobre nikdy otázky podobného druhu písať na net a žiadať na nete radu.Nikto nevidí do Vašich problémov , nikto Vás osobne nepozná a zbytočne tým ako matka a žena utrpíte, lebo nie všetci majú rovnaký názor.Nechcem nikoho uraziť , ale asi najlepšie bude ak cítite krivdu sa vyrozprávať na inom mieste, možno priateľke, ktorá Vás bude určite chápať , resp. Vás podporí, alebo Vám povie kde robíte chybu,alebo sa vyrozprávajte niekomu najbližšiemu.Alebo zájdite na sociálne oddelenie , alebo ak by to malo byť až tak nedobré tak choďte za právnikom .Alebo ............Ale vždy sa snažte riešiť vaše osobné problémy mimo internetu, lebo si myslím, že nie je to vždy prospešné. Každý jednotlivec má na to iný uhol pohľadu či už za,alebo proti.To preto, lebo nevidí pozadie, čo je všetko za tým.
Tieto debaty Vám môžu len vziať silu a pridať zneistenie a zniesť aj poníženie.Len a len Vy sama dobre viete, čo je pre Vaše dieťa dobré .
Nie vždy sa dovoláte spravodlivosti na súde, nie vždy sa dovoláte spravodlivosti aj u kolíznej opatrovníčky,niekedy tiež sa postaví na stranu, na ktorú by sa ani nemala postaviť.Tak isto to platí aj pre internet ....tam spravodlivosť taktiež
nehľadajte .

Želám Vám veľa síl , všetko dať na poriadok.Prioritou všetkého je klásť dôraz na dobro dieťaťa.Ono si to ponesie až do svojej dospelosti, preto sa snažte rozumne uvažovať.Želám Vám všetko dobré .
bubkoch
27.02.12,10:51
Pochopím, že dieťa má mam aj stych so starími rodičmi. Ale o ten sa svojou múdrosťou musia postarať sami. Keby sa medzi mladými čokoľvek stalo a malo by to rozpad na ich manželstvo, múdri starí rodičia sú nestranní a svoju lásku venujú vnúčatám. Neobviňujú nevestu alebo zaťa a nevedú proti ním boj, pretože to má krutý následok pre tie nevinné a bezbranné deti. Zrejme nejde o tých múdrich starých rodičov, keď nechali bývalú nevestu stáť pred bránou. Tam sa len vyostrujú potom vzťahy a dieťa trpí. Nech sa už stalo čokoľvek, treba myslieť na deti, ako im čo najmenej spôsobovať bolesť. Ale v tomto prípade je to aj otec, ktorý si svoju nenávisť voči matke rieši cez dieľa a to je hnusné. Ten určite nemá rád svoje dieťa ale cíti len pomstu a nenávisť. Ináč by to riešil k spokojnosti všetkých. Súd dobre vedel, prečo dal tak krátky čas na styk s dieťaťom a ešte aj za prítomnosti matky. Možno sa BUBKOCH v tomto príspevku vidí a preto to tak píše. Ináč by tak nekonal. Podobný prípad má moja sestra. Tam to chodí tak ako som už písala, v záujme tých detí. Dokonca z rodičov nahnevaných spravila kamarátov a s bývalou nevestou si veľmi rozumie. Nosí jej dieťa, keď babička zavolá, že má čas a chce vidieť svoju vnučku. Je tam krásny a múdry vzťah. Tak sa BUBKOCH zamysli nad sebou.

tema nie je o mne tak bud taka laskava a nekomentuj moje nazory ... tvoje hlupe hodnotenia mojej osoby tu nikoho nezaujimaju tak sa ich zdrz ! dakujem
Xanti
27.02.12,11:17
Zitka, veľmi pekne napísané.
fosgeen
27.02.12,15:18
Asi si si zle prečítal môj príspevok, kde píšem, že je to o múdrosti starých rodičov, aké oni k tomu zaujmú stanovisko ako sa starajú do manželstva iných. Neurážam ťa, ale nevidieť, že keď nechali nevestu za dverami, dávať tomu maličkému najavo, že už jeho mamu neľúbia a ktorú on tak strašne miluje je podľa teba etické? Veď zlé spolužitie je medzi manželmi. Prečo sa do toho svokrovci starajú a nedokážu byť nad vecou ani kvôli tomu vnúčikovi? Áno, má každý iný uhol pohľadu, ale dieťa sa vychováva príkladmi a nie príkazmi. Nech potom starí rodičia nečakajú lásku neskôr, lebo deti sú chytré a oni sa vždy priklonia na stranu slabšieho. Tento raz je to matka. Týmto si len sami sebe tiež škodia. Neskôr sa im to vráti. Bohužiaľ. Dúfam , že chápeš, že ide o dieťa, aby aj v dospelosti mohlo na svojich starých rodičov s láskou spomínať a nie ich už teraz učiť nenávisti.
Erzebeth
27.02.12,19:23
správanie otca a starých rodičov je v poriadku, chcú si užiť dieťa resp. vnúča. Arogantné je zadarmo sa vyvážať v aute, arogantné je uvažovať zákaz styku len preto, že dieťaťu bolo v aute zle. Arogantné je podporovať matku v týchto názoroch, arogantné je nepovedať matke pravdu, aj keď sa to niekomu nepáči

Som toho názoru, že dieťa je nevinné a chce mať oboch rodičov. To dieťaťu asi rodičia nesplnia. Je tu teda súdom určené stretávanie sa dieťaťa s otcom, keďže inak je stále s matkou. Ak súd určil, že dieťa sa má stretnúť s otcom za prítomnosti matky, tá tam musí byť prítomná pri stretnutí, nie niekde za kopcom alebo za múrom. Je zodpovedná za dieťa aj v čase, keď je dieťa s otcom. Dieťa je zrejme maličké a nevie povedať kde bolo a s kým. Stretávanie sa otca je jeho nespochybniteľné právo, ale za podmienok, ktoré je určené súdom. Treba to brať tak, ako to je, keď dieťa podrastie, môže otec požiadať súd o zmenu podmienok. Starí rodičia sú pre dieťa bonus, ale zatiaľ musia matku dieťaťa strpieť, ak nie, musia počkať na dobu, keď budú stanovené súdom iné podmieky pre styk s otcom.
Ak sa otec rozhodne, že navštívi svojich rodičov 60 km vzdialených, nemôže dieťa zobrať bez matky. Matka sa nechcela vyvážať, nešla na výlet, určite by si vedela predstaviť príjemnejšie strávený čas. Ak chceli starí rodičia vidieť svoje vnúčatko, mohli prísť za ním do miesta bydliska matky. Tú cestu, ktorú otec dieťaťa absolvoval nebola v záujme matky ale v záujme otca a jeho rodičov.
Zdá sa, že rozvadení rodičia detí, neberú ohľady na deti, ale len na svoje ego a na to, aby čo najviac ubližovali jeden druhému. Oni ubližujú vlastne len deťom.
Xanti
27.02.12,19:26
mimotemy Viete najlepšie na tom všetkom je to, že zadávateľka absolútne nereaguje na naše príspevky, aby dovysvetlila situáciu prečo taká vznikla.

Zadávateľka má na porade 3 príspevky, v 3 založených témach. My sa tu zbytočne budeme obviňovať a hádať, ked to zrejme zadávateľku vôbec nezaujíma.
Erzebeth
27.02.12,19:43
http://www.porada.sk/images/icons/icon9.png Nuž hej, Xanti, máš pravdu.
fosgeen
28.02.12,03:31
Možno zadávateľka nečakala takéto odpovede, ktoré nepochopili, o čo jej išlo. Veď tu predsa nejde ani tak o to, či bolo dieťaťu zle alebo nie, ale o to ako sa môže otec dieťaťa držať so svojimi rodičmi proti vôli matky , veď oni sa musia dohodnúť a nie starí rodičia. Erzebeth to napísala veľmi pekne , starí rodičia to nemali dopustiť.Svojím príkladom učia dieťa už od mala nenávisti. Dieťa aj tak trpí tým rozchodom čo spáchlali dospelí, tak prečo mu to ešte sťažovať?Keby všetci konali v záujme dieťaťa, tak by tak nekonali.
Xanti
28.02.12,10:02
mimotemy Fosgeen,
ak zadám tému tak ma zaujímajú odpovede a spolupracujem s diskutujúcimi , poprípade im vynadám alebo vysvetlím ako to ozaj je. Zadávateľka zadala tému a nezájem, zadala 3 témy na porade a ani k jednej sa nevrátila. Vešteckú guľu nemáme, nevieme ako to naozaj bolo a čo sa stalo.
fosgeen
29.02.12,02:41
Xanti, máš pravdu, mala byssa vyjadriť aspoň voči tým, ktorí s ňou súhlasili a ju podporili tu na porade.
Nordži
29.02.12,06:38
Som vďačná, za všetky príspevky, aj za tie možno negatívne.
Ja som nedramatizovala to, že syn zvracal, len som na to poukázala, že syna ktorý má 21 mesiacov
a otec ho má na 4 hodiny nie je asi najlepšie 3 hodiny voziť v aute.
U malých detí, ale aj u dospelých sa stáva, že cestu autom neznášajú.
Nepozdávalo sa mi to, že som musela ostať vonku na dvore, ako aj to, že ja som si cestu na chatu
nevymyslela, tak prečo by som ju mala platiť.
V pondelok som sa obrátila aj na úniu týraných žien, kde mi to ich právny poradca potvrdil.
Ešte raz ďakujem všetkým, aj opačný názor je názor ktorý ma posúva vpred.
Zita5
29.02.12,06:42
Som vďačná, za všetky príspevky, aj za tie možno negatívne.
Ja som nedramatizovala to, že syn zvracal, len som na to poukázala, že syna ktorý má 21 mesiacov
a otec ho má na 4 hodiny nie je asi najlepšie 3 hodiny voziť v aute.
U malých detí, ale aj u dospelých sa stáva, že cestu autom neznášajú.
Nepozdávalo sa mi to, že som musela ostať vonku na dvore, ako aj to, že ja som si cestu na chatu
nevymyslela, tak prečo by som ju mala platiť.
V pondelok som sa obrátila aj na úniu týraných žien, kde mi to ich právny poradca potvrdil.
Ešte raz ďakujem všetkým, aj opačný názor je názor ktorý ma posúva vpred.

Zo zvýrazneného som vychádzala celý čas a zdôrazňovala som, že nie je potrebné v tejto téme ponižovať ženu - matku , ak neviem a nepoznám jej život a ostatné okolnosti .
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem ženu ako hysterku, bez poznania pozadia prípadu .
21 mesačné dieťa je ešte malé dieťa .
bubkoch
29.02.12,07:52
Zo zvýrazneného som vychádzala celý čas a zdôrazňovala som, že nie je potrebné v tejto téme ponižovať ženu - matku , ak neviem a nepoznám jej život a ostatné okolnosti .
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem ženu ako hysterku, bez poznania pozadia prípadu .
21 mesačné dieťa je ešte malé dieťa .

samozrejme, hlavne ze otca a stareho otca ste hned odsudili, bez poznania pripadu :confused:
takze si zapamataj:
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem kohokolvek, bez poznania pozadia prípadu .
mattto
29.02.12,08:42
Zo zvýrazneného som vychádzala celý čas a zdôrazňovala som, že nie je potrebné v tejto téme ponižovať ženu - matku , ak neviem a nepoznám jej život a ostatné okolnosti .
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem ženu ako hysterku, bez poznania pozadia prípadu .
21 mesačné dieťa je ešte malé dieťa .

aj keď napísala Nordži viac, stále si myslím, že je hysterka, zaklincovala to úniou týraných žien... zobrať ma na výlet a nechať ma na dvore je týranie! :)

inak súhlasím vo všetkom s bubkochom, otec, starí rodičia automaticky zlí, žena automaticky dobrá.
fosgeen
29.02.12,15:33
Matto, neviem prečo píšeš ironicky, že otec a starí rodičia sú automaticky zlí. Veď to nie je pravda. Každý prípad je iný a všetky zákony sa na všetkých nehodia. Aj ja poznám prípad, kde som pomáhala otcovi bojovať o svoje deti, lebo sa matka o ne nestarala. Ale keď nechceli byť svokrovci aj so synom zlí, nemali ju ťahať s tak malým dieťaťom 60 km na chatu, mohli byť viac času s malým a nevestu nemali ako odpad nechať vonku stáť. Mám tiež nevestu, stalo sa tiež že to medzi mladými škrípalo. Vôbec som nezasahovala, ani som im nedala najavo , že som niečo postrehla. Nie ešte, aby som jej zabuchla dvere pred nosom. Tam sa potom vyvoláva tá nenávisť. Potom sa je ťažko dohodnúť.
buchač
29.02.12,16:17
Som vďačná, za všetky príspevky, aj za tie možno negatívne.
Ja som nedramatizovala to, že syn zvracal, len som na to poukázala, že syna ktorý má 21 mesiacov
a otec ho má na 4 hodiny nie je asi najlepšie 3 hodiny voziť v aute.
U malých detí, ale aj u dospelých sa stáva, že cestu autom neznášajú.
Nepozdávalo sa mi to, že som musela ostať vonku na dvore, ako aj to, že ja som si cestu na chatu
nevymyslela, tak prečo by som ju mala platiť.
V pondelok som sa obrátila aj na úniu týraných žien, kde mi to ich právny poradca potvrdil.
Ešte raz ďakujem všetkým, aj opačný názor je názor ktorý ma posúva vpred.
...ja sa radšej už nevyjadrujem ....ale pýtam sa :

Nemali byť tieto informácie zadané už hneď na začiatku ???

Logicky vzaté , aj tie odpovede by boli snáď trochu iné .......či ....???

...len tak na okraj , tá moja ale nie ...;) http://www.porada.sk/t188112-p4-styk-s-dietatom.html#post1993482