hankabenesova
25.02.12,20:44
Dobrý deň,
ako SZČO som mal v roku 2011 iba jednu zamestnankyňu a tá bola celý rok na rodičovskej dovolenke, takže nemala vyplatený žiadny príjem. Takýto zamestnanci sa do ročného výkazu nemajú uvádzať. Ale keďže ja som mal iba takúto zamestnankyňu, vediem, či mám podať nulový výkaz alebo ho nemám jednoducho podávať vôbec. ďakujem
tictac7
25.02.12,19:55
Keď ju máš riadne v ZP nahlásenu, že je na RD, ani mesačné výkazy si nebola povinná podávať a teda ani ročný nemáš aký podať.
Jana1303
25.02.12,20:07
... a keď mali zamestnanci minimálnu mzdu?, treba podávať ročný výkaz do zdravotnej poisťovne????
tictac7
25.02.12,20:21
... a keď mali zamestnanci minimálnu mzdu?, treba podávať ročný výkaz do zdravotnej poisťovne????

...a čo má MM spoločné s nepodaním výkazu?! Veď odvody boli, či?!
Anik
25.02.12,20:25
ak má zamestnávateľ 3 zamestnancov , ale všetci sú v inej poisťovni, tak nie je povinnosť podávať výkaz ?
ewita888
25.02.12,20:39
ak má zamestnávateľ 3 zamestnancov , ale všetci sú v inej poisťovni, tak nie je povinnosť podávať výkaz ?

je povinnosť podať aj pri jednom zamestnancovi..
Anik
25.02.12,20:45
posielala som kamarátku, že má ísť na zdr. poisťovňu a vraj na všeobecnej jej povedali, že nemá povinnosť, keď je len 1 zam-ec v každej poisťovni, preto sa pýtam, lebo ja som ju tam poslala - musím sa priznať, že som to celé neštudovala, lebo ja mám len dohodárov
vďaka za reakciu
ewita888
25.02.12,20:58
posielala som kamarátku, že má ísť na zdr. poisťovňu a vraj na všeobecnej jej povedali, že nemá povinnosť, keď je len 1 zam-ec v každej poisťovni, preto sa pýtam, lebo ja som ju tam poslala - musím sa priznať, že som to celé neštudovala, lebo ja mám len dohodárov
vďaka za reakciu
do dvoch zamestnancov môže podať v listinnej forme alebo elektronicky, traja a viac musí podať elektronicky.. ak mal ten jeden zamestnanec príjmy, musí podať RV