Leeshka
26.02.12,11:23
Dobry den, vyhrala som vikendovy pobyt v hodnote 184€ a viem ze vyhry nad 165€ podliehaju dani z vyhry. Chcela by som sa opytat kolko to je, ci 19% zo sumy a ci nie su nejake vynimky, kto nemusi platit tuto dan apod...Som studentka a niekde som citala ze ti nemusia platit, ale nvm co je na tom pravdy....A v pripade ze to budem musiet zaplatit tak kedy sa podava danove priznanie, resp. ci to budem podavat az dalsi rok:) Dakujem za odpoved:))
ivka70
26.02.12,10:28
DP sa podava vzdy do 31.3. nasledujuceho roka.
Kedze si studentka a nemas vela inych prijmov, uplatnis si v DP nezdaniteu cast zakladu dane a je vel,mi pravdepodobne, ze ti nevyjde zaplatit ziadnu dan.
Dan z prijmov je 19%.
Leeshka
26.02.12,10:33
Dakujem:)
Cize podam to dalsi rok a ako si tam mam uplatnit nezdanitelnu cast zaklade dane? to je tam len daka moznost na zaciarknutie? (nikdy som nepodavala danove priznanie)..a teda je mozne ze nebudem musiet platit ziadnu dan? co to presne je ta nezdanitelna cast zakladu dane, ako sa to pocita? dakujem:)
Mila123
26.02.12,10:36
Dakujem:)
Cize podam to dalsi rok a ako si tam mam uplatnit nezdanitelnu cast zaklade dane? to je tam len daka moznost na zaciarknutie? (nikdy som nepodavala danove priznanie)..a teda je mozne ze nebudem musiet platit ziadnu dan? co to presne je ta nezdanitelna cast zakladu dane, ako sa to pocita? dakujem:)
ak by si mala iba túto výhru akopríjem, iný by nebol, resp. všetko bude do 1/2 nčzd nemusíš podávať DP.....
ak by si ho podávala z výhry zaplatiš dň z príjmov, nakoľko si nemôžeš uplatniť nčzd z § 8 ZDP