vidkk02
26.02.12,11:39
Dobrý deň,

Surne ... vie mi niekto poradit? Podla § 4 ods. 4 Zákona o dani z príjomov : Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, kt. predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať sa zahrnú do základu dane počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať.

Z toho mi vyplýva, že výdavky na činnosť, ktorú začal podnikateľ prevádzkovať si može uplatniť až v tom roku aj ked mu vznikli v predchádzajúcom roku.
Platí to aj v tedy ak podnikateľ prevádzkuje v predchadzajúcom roku aj iné činnosti?

konkretne:
podnikateľ prevádzkuje v roku 2011 pohostinstvo, vedie JU, rozhodne sa, že začne prevádzkovať aj ubytovacie zariadenie, takže nakúpi v roku 2011 rôzne zásoby ako napriklad sanitárnu keramiku, plavajuce podlahy, nabytky, farby, nátery, lepidlá, tmely a podobné výdavky potrebné na začatie tejto činnosti. Avšak činnosť začne prevádzkovať až v roku 2012. Takže všetky tieto výdavky si može zahrnúť do základu dane až v roku 2012? nie je možné ich zahrnúť do výdavkov spolu s výdavkami, ktoré vznikli pri prevádzkovaní pohostinstva za rok 2011?
Dakujem za radu ...
vidkk02
27.02.12,08:30
Nikto mi neporadi?