manamich
26.02.12,13:01
Dobrý deň, poprosím o radu! Manžel pracuje za slov.firmu raz v nemecku, raz v česku, ako sa počítajú diety,ak mám napr.doklad o ubytovaní, že bol 9 dní,tak počítam diety x 9 dní,to je mi jasné (snáď mám pravdu). Ale ak doklad o ubytovaní nemám, čo znamená, že nemám zdokladované kolko dní v zahraničí vlastne bol tak ako? Do faktúry neuvádzam rozpätie dní za ktoré tam pracoval, iba fakturujem celkovú čiastku.Nie som platcom DPH. Ďakujem za pomoc!
Z.E.Ú.S.
21.03.12,14:56
pozor ako szčo nemá priamo nároky zo zákona o cestovných náhradách, viď zákon 283/2002 ... musí výdavky preukazať (napr. nákup stravy, ubytovanie a to v deň cesty - podľa faktúry... )
Ociviste
28.03.12,20:21
A ked ma len fakturu za vykonane prace mimo miesta podnikania? Chodil totiz na tyzdnovky jeden mesiac, ale doklad o ubytovani nemoze najst. Mozem mu tieto za tieto tyzdnovky dat diety?
2. otazka a co ak isiel s niekym do zahranicia zhanat robotu na 3 dni a spali tam u znamych. Lebo mam aj taky to pripad. To znamena, ze sa zviezol s druhou osobu v aute a prespal u znamych, nema teda ani doklad o ubytovani.
Dakujem za odpoved.