Pacinka
26.02.12,18:13
Dobrý deň, som tu nová a chcela by som poprosiť o radu : Mám suseda, ktorý v roku 2011 pracoval v mesiaci január na základe dohody o vykonaní práce- odmena 17,20€ , v mesiaci február - nepracoval, v mesiaci marec-apríl 2011 pracoval na základe dohody o vykonaní práce odmena 244,16 €, v mesiacoch apríl až december 2011 pracoval v trvalom pracovnom pomere, jeho hrubá mzda z trvalého prac. pomeru bola 3264,80€, Všetku túto prácu vykonával v zahraničí pre toho istého slovenského zamestnávateľa, ktorý ma sídlo na Slovensku. Zaujíma ma, či má nárok na zamestnaneckú prémiu, ak áno na koľko mesiacov - na 11 alebo len 9. Požiadal ma o výpočet dańového priznania. V tejto porade som čítala názory, že takýto zamestnanec na prémiu nárok nemá. - Zákon hovorí - že príjem musí byť len za prácu vykonávanú na území SR. Druhý názor bol- že pokiaľ platí dane a odvody na Slovensku- nárok na prémiu má. Tak neviem, čo je správne.
kn-alka
26.02.12,17:19
viď. príloha posledný odstavec na druhej strane: LEN NA ÚZEMÍ SR !!!!

mne minulý rok neuznali zam.prémie u firmy zo Slovenska, ktorá vykonávala práce na území Maďarskej Republiky. Zamestnanci zam.prémiu nedostali.
ewita888
26.02.12,18:18
viď. príloha posledný odstavec na druhej strane: LEN NA ÚZEMÍ SR !!!!

mne minulý rok neuznali zam.prémie u firmy zo Slovenska, ktorá vykonávala práce na území Maďarskej Republiky. Zamestnanci zam.prémiu nedostali.

kto ti to neuznal?
zamestnanec má nárok na ZP, ak dosiahol príjmy len na území Slovenskej republiky.. ak dosiahol príjmy aj v zahraničí, nárok na ZP nemá..
Pacinka
28.02.12,10:28
Dobrý deň, tak neviem,čo je správne, má nárok na prémiu, alebo nie? Ak má nárok, potom mu mám dať prémiu za 11 mesiacov,keď 9 mesiacov pracoval v TPP a dva mesiace na základe dohody o vykonaní práce? Na túto tému majú rôzny názor aj na daňovom úrade. Konkrétne mi povedali, že správca dane ani nemá šancu zistiť, či bol príjem mimo územia SR, keď firma má sídlo na Slovensku. Ďakujem za odpoveď.