jarka.banska
26.02.12,19:19
Výsevný substrát, ktorý som po minulé roky zakúpila v obchode ma sklamal. Preto som sa rozhodla, že si ho pripravím doma. Mám zabezpečené potrebné komponenty. Zakúpila som si aj elektronický ph-meter. Aké bolo moje sklamanie, keď tento prístroj nie je schopný zmerať ph. Preto sa obraciam na znalých kolegov - záhradkárov, ktorí by mi vedeli poradiť, ako zmerať ph výsevného substrátu. Počula som, že sa na to používajú papieriky (myslím, že lakmusové), len nepoznám postup. Poradí mi niekto ?
Kvaka
26.02.12,18:25
jarka.banska
02.03.12,09:35
Lakmusový pásik je k ničomu. Je schopný zageristrovať len veľké zmeny Ph, ale nie je schopný zaregistrovať Ph=6,8, čo je ideálna hodnota na pestovanie papriky a výsadbu sadeníc. Vie niekto poradiť elektronický prístroj na meranie Ph pomocou pôdneho výluhu za rozumnú cenu. Ďakujem.
jarka.banska
05.06.12,15:32
Ďakujem, problém je vyriešený.
wabi
11.06.12,09:31
Lakmusový pásik je k ničomu. Je schopný zageristrovať len veľké zmeny Ph, ale nie je schopný zaregistrovať Ph=6,8, čo je ideálna hodnota na pestovanie papriky a výsadbu sadeníc. Vie niekto poradiť elektronický prístroj na meranie Ph pomocou pôdneho výluhu za rozumnú cenu. Ďakujem.
Priateľ má zakúpený lacno niekoľko pH metrov,ak chceš pošlem ti nanehokontakt...