gazgaz
26.02.12,20:04
polozili sme PVC, chceme ho ukoncit parketovym okrajovymi listami. Prilepit (cim) alebo uchytit klincami (akymi)? ďakujem za rady.
marleau
26.02.12,19:11
To záleží od materiálu,z akého je urobená stena,na ktorú sa to bude lepiť/nabíjať.
mendo933
26.02.12,19:46
polozili sme PVC, chceme ho ukoncit parketovym okrajovymi listami. Prilepit (cim) alebo uchytit klincami (akymi)? ďakujem za rady.
su rôzne typi list niektore sa zasuvaju na klipi, niktore nemaju a musia sa navrtavat a ak mas rovne steny tak môzes aj nalepit na stenu mamutom alebo neakym podobnym lepidlom
gazgaz
26.02.12,19:53
steny su panelove s omietkou a nie 100 percentne rovne :-)
lujza.j
26.02.12,19:54
marleau
26.02.12,19:55
Ak nechcete lepiť (chemoprénom) originál soklové PVC lišty,tak laminátové treba priskrutkovať na hmoždinky podľa potreby tak,aby kopírovali stenu.
gazgaz
26.02.12,19:57
pvc mame na nerozoznanie od laminatovej podlahy, tak som to chcela este vyspickovat s parketovymi...PVC sa mi zda moc umelinove
lujza.j
26.02.12,19:59
pvc mame na nerozoznanie od laminatovej podlahy, tak som to chcela este vyspickovat s parketovymi...PVC sa mi zda moc umelinove

no, ale umelinovú už máte celú podlahu, aby to nebolo smiešne s tými drevenými-laminátovými, lebo tie z pvc nemusia byť zlé:)
marleau
26.02.12,20:06
PVC sú výzorom také nijaké a skutočne dajú vyniknúť nerovnostiam steny.Profilované lišty tie nerovnosti trošku zakamuflujú,no treba aspoň sčasti kopírovať stenu,aby medzi ňou a lištou nebola veľká fúga,je to potom aj napriek vytmeleniu škaredé.
gazgaz
26.02.12,20:11
som vdacna za kazdu radu...
peterkos2
26.02.12,20:12
pvc mame na nerozoznanie od laminatovej podlahy, tak som to chcela este vyspickovat s parketovymi...PVC sa mi zda moc umelinove
Ja som dával k plávajúcej umelé lišty-z Merkury-na hmoždiny-kludne šestky natľkačky-skrutky sú schované v takom žliabku,kde možno dať aj nejaký ten káblik a na vrchnej aj spodnej časti lišty je gumenný pásik,ktorý krásne kopíruje múr resp.podlahu
lujza.j
26.02.12,20:21
PVC sú výzorom také nijaké a skutočne dajú vyniknúť nerovnostiam steny.Profilované lišty tie nerovnosti trošku zakamuflujú,no treba aspoň sčasti kopírovať stenu,aby medzi ňou a lištou nebola veľká fúga,je to potom aj napriek vytmeleniu škaredé.
my máme také krivé steny že neviem ako by som to...sme dávali dávnejšie dlažbu do obyvky + sokle +takú vrchnú lištu, no katastrofa ako tie nerovnosti zamaskovať
lapejko
27.02.12,19:00
my máme také krivé steny že neviem ako by som to...sme dávali dávnejšie dlažbu do obyvky + sokle +takú vrchnú lištu, no katastrofa ako tie nerovnosti zamaskovať
No vidíš, my takéto steny zrovnávame centimetrami sadrovej omietky do presne osadených omietnikov, po niekoľkotýždňovej makačke zárubne a lišty sedia na chlp a panička nám pri účtovaní s kyslým výrazom povie-veď máme iba pekne pomaľované, tak prečo to toľko stojí...
lujza.j
27.02.12,19:02
No vidíš, my takéto steny zrovnávame centimetrami sadrovej omietky do presne osadených omietnikov, po niekoľkotýždňovej makačke zárubne a lišty sedia na chlp a panička nám pri účtovaní s kyslým výrazom povie-veď máme iba pekne pomaľované, tak prečo to toľko stojí...
pošli ku mne ja jej to vysvetlím:)
lapejko
27.02.12,19:06
takých je viac...