5sashy
26.02.12,22:22
Dobrý večer,
po rade s niekoľkými študujúcimi právnikmi (teda rád teoretikov), po rade pracovníkov s úradov si aj tak neviem dať rady s jednou vecou. V nemenovanom diskotékovom bare som natrafila nechtiac na jednu z tých hysterických žien, ktorá ma doviedla až do stavu podobnej hystérie a v konečných nervoch som jej vypálila facku po tom ako ma nepretržite ťahala von a oslovovala ma kadejakými "fenami" a "radodajkami". Pani podala trestné oznámenie o dva dni na to, nechala si vystaviť PN-ku na 14 dní od svojej obvodnej. Vec, ktorá bola riešená z počiatku ako trestný čin ublíženia na zdraví, nakoniec skončila na obvodnom úrade po znaleckom posudku, ktorý určil, že PN nebola primeraná a že s monoklom pod okom je nonsens ležať doma 14 dní a že jej zranenie si nevyžaduje žiadnu PN. Uzavretá vec, zaplatila som pokutu za priestupok. No pani ide očividne hlavne o peniaze a celú vec chce potiahnuť na občiansko -právne konanie, kde si chce nárokovať ušlú mzdu za celých 14 dní (že je v práci na dohodu musím spomenúť tiež, takže sociálnej poisťovni nevzniká žiada škoda a nikomu v tej továrni aj tak nechýbala, lebo je cez personálnu agentúru, ktorá si jej výpadok nahradila). A ja sa teda pýtam, mám pristúpiť na to, že jej tú nezmyselnú sumu vyplatím ochotne sama alebo ísť predsa len na ten súd a dúfať, že moje peniaze budú minuté vhodnejšie na trovy a na právnika a nie na diskotékové výjazdy 30-ročnej pani, ktorá sa chodí mlátiaci? Môže si vôbec nárokovať ušlú mzdu za tých 14 dní, keď nie som zodpovedná za to, že ostala doma? Bolestné som jej chcela vyplatiť plus náklady na nejaké mastičky, no stále si nárokuje aj tú ušlú mzdu a mne sa nechce veľmi veriť, že na ňu nárok má.
misoft
27.02.12,17:21
Dobrý večer,
po rade s niekoľkými študujúcimi právnikmi (teda rád teoretikov), po rade pracovníkov s úradov si aj tak neviem dať rady s jednou vecou. V nemenovanom diskotékovom bare som natrafila nechtiac na jednu z tých hysterických žien, ktorá ma doviedla až do stavu podobnej hystérie ajajaj - nechala si sa vytočiť a v konečných nervoch som jej vypálila facku po tom ako ma nepretržite ťahala von a oslovovala ma kadejakými "fenami" a "radodajkami" ona len "tahala" a nadávala, ty si však vylepila. Pani podala trestné oznámenie o dva dni na to, nechala si vystaviť PN-ku na 14 dní od svojej obvodnej. Vec, ktorá bola riešená z počiatku ako trestný čin ublíženia na zdraví, nakoniec skončila na obvodnom úrade po znaleckom posudku ak bol vyžiadaný ObÚ - je smerodajný, ktorý určil, že PN nebola primeraná a že s monoklom pod okom je nonsens ležať doma 14 dní to je fakt nonsens a že jej zranenie si nevyžaduje žiadnu PN to fakt nevyžaduje. Uzavretá vec, zaplatila som pokutu za priestupok. No pani ide očividne hlavne o peniaze a celú vec chce potiahnuť na občiansko -právne konanie, kde si chce nárokovať ušlú mzdu za celých 14 dní ak to bolo už raz riešené - je to uzavreté (že je v práci na dohodu musím spomenúť tiež, takže sociálnej poisťovni nevzniká žiada škoda a nikomu v tej továrni aj tak nechýbala, lebo je cez personálnu agentúru, ktorá si jej výpadok nahradila). A ja sa teda pýtam, mám pristúpiť na to, že jej tú nezmyselnú sumu vyplatím nech ťa to ani nenapadne! ochotne sama alebo ísť predsa len na ten súd a dúfať, že moje peniaze budú minuté vhodnejšie na trovy a na právnika a nie na diskotékové výjazdy 30-ročnej pani, ktorá sa chodí mlátiaci?radšej ten súd - ak prehrá, platí všetky súdne trovy + ty si zarátaš cestovné a náhradu za ušlý zárobok a náhradu za stratený čas. Môže si vôbec nárokovať ušlú mzdu za tých 14 dní, keď nie som zodpovedná za to, že ostala doma? Tých 14 dní si vykoledovala u lekára - skôr by som sa zaujímal, na akom základe jej lekár vystavil PN - žeby korupcia? Bolestné som jej chcela vyplatiť plus náklady na nejaké mastičky nič neplatiť - šak jej to preplatia, no stále si nárokuje aj tú ušlú mzdu a mne sa nechce veľmi veriť, že na ňu nárok má. - po našom (po slovensky) - ser na ňu!
Rozumom laika.
buchač
27.02.12,17:28
Rozumom laika.
...a šak nech jej vypáli znova - ale poriadnu...aspoň bude mať " poškodená " dôvod a aj nárok na odškodnenie ...;):---:D

...rozumom praktika ....:rolleyes:
draik
27.02.12,19:10
Celkom dobre si viem predstaviť, ako súd náhradu mzdy priklepne. Ak to navrhovateľka dobre spíše, má šancu uspieť. Oprie sa o to, že vinník je známy a potrestaný (skutok sa stal) a že PN jej vypísal lekár, pričom bola povinná liečbu dodržať. To, že nikomu nechýbala a nedostáva nemocenské (čo je pre neúspešného žalovaného ešte horšie) je irelevantné. Ten posudok sa zjavne týkal posúdenia toho, či bola naplnená skutková podstata ublíženia na zdraví, v tomto prípade sťaženia obvyklého spôsobu života nie na krátky čas. Na druhej strane aj žalovaná sa má čím brániť. Akurát je v nevýhode, že z priestupkového konania vyšla ako vinník.
5sashy
01.03.12,16:10
Ach táto republika! Som hlúpa, že som nepodala aj ja trestné oznámenie, to povedal aj sám prokurátor, že som určite mala, teraz to budem ťažko obhajovať, keď som sa z fleku rovno priznala, aby som mala pokoj od tej ženskej už navždy. No asi nebudem mať. A ďakujem za každý jeden názor, či už laický a či praktický. Iba by ma ešte tak zaujímalo, že či keď teda jej situácia, že nedostáva nemocenské nejako obmäkčuje súd? Pretože taktiež som len študentkou, momentálne bez akejkoľvek brigády a bez príjmu, že či tiež bude súd aj na to prihliadať, že keď jej to aj odklepnú, jediné čo jej budem môcť dať, bude mobilný telefón, ktorý mám bez tak na splátky :(
misoft
02.03.12,18:06
Stačí sa jej spýtať, či je to môže zaplatiť ktokoľvek. Ak povie áno - tvoja odpoveď bude:
Tak Pán Boh zaplať!

:D:D:D