rasto77747989
27.02.12,06:21
Zdravím.Potrebovala by som poradit ohladom vypovede.6.5.2012 mi konci materska dovolenka a chcem odist od terajsieho zamestnavatela.Preto ma zaujima ci mam podat vypoved s dvojmesacnou vypovednou lehotou kedze mam vo vyhlade inu pracu.Ide mi o to aby som mohla nastupit hned po skonceni materskej alebo aj skor.Moj zamestnavatel ma tendenciu klast mi prekazky pri odchode z jeho firmy.Dakujem.
maad
27.02.12,05:55
Po skončení MD skús ísť za ním a dohodnúť sa na skončení pracov.pomeru (ukončenie PP dohodou).Ak ti podpíše skončenie prac.pomeru dohodou skončíš dňom uvedeným v dohode,ak bude súhlasiť na odchode nebudeš musieť čakať kým ti skončí výpovedná doba.A ak nebude súhlasiť musím tam pracovať ešte dva mesiace a čakať pokiaľ ti skončí výpovedná lehota.Ja som mala raz tiež takýto problém dohodla som sa so zamestnávateľom na ukončení PP len on bohužiaľ mi hneď dohodu nepodpísal(bola to moja chyba lebo som netrvala na podpísaní a spoľahľa som sa na jeho ústny súhlas) a v deň keď som chcela odísť mi povedal že ma nemôže prepustiť. Takže potom som dávala klasic.výpoveď a čakala som kým mi neskončí PP.Preto ak súhlasí s dohodou nech ti to hneď podpíše treba trvať na tom, potom si zbytočne predĺžiš lehotu a budeš musieť pracovať v tej organizácii ktorej nechceš ešte ďalšiu dobu.
veronikasad
27.02.12,06:40
Zdravím.Potrebovala by som poradit ohladom vypovede.6.5.2012 mi konci materska dovolenka a chcem odist od terajsieho zamestnavatela.Preto ma zaujima ci mam podat vypoved s dvojmesacnou vypovednou lehotou kedze mam vo vyhlade inu pracu.Ide mi o to aby som mohla nastupit hned po skonceni materskej alebo aj skor.Moj zamestnavatel ma tendenciu klast mi prekazky pri odchode z jeho firmy.Dakujem.
Skús požiadať zamestnávatela o skončenie prac.pomeru dohodou ku dňu 6.5.2012. List formuluj tak, že v prípade, že zamestnávatel s dohodou nebude súhlasiť, dávaš výpoveď v zmysle § 67 Zákonníka práce. Ak chceš končiť 30.4., list treba doručiť (osobne-poštou to asi do konca mesiaca nepríde) do 29.2.2012. Ak chceš končiť 31.5. - stačí v priebehu marca. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca po doručení výpovede.
DanielaSL
08.05.13,18:16
Len takú info by som potrebovala k tejto otázke...neovplyvní výpoveď vyplácanie materskej, však?