VladinoM
04.02.06,05:56
dobrý deň, len pre istotu si chcem overiť, či to robím správne. firma prijala zálohu na základe vystavenej zálohovej fa dňa 30.1.2006 /tovar bude dodaný až vo februári/. dňa 3.2. som vystavila fa na prijatú zálohu s rozpisom dph. chcem si len overiť, či do textu mám napísať fakturujeme Vám prijatú zálohu na Vami objednaný tovar alebo rozpísať už presne za čo bola prijatá záloha a vo vyúčtovacej faktúre to len zopakovať. vopred ďakujem za rady.
andrea
evina
04.02.06,07:34
Napr. takto: Na základe prijatej platby za zálohu /preddavok/ fakturujeme Vám: rozpis ntto plus DPH
Ninna
04.02.06,14:02
Pokiaľ presne už viete čo bude predmetom dodávky môžete aj na zálohovú fa rozpísať tovar s tým že uvediete- Fakturujem Vám na základe prijatej platby preddavok na tovar: ......
Ale samozrejme ako je uvedené v príspevku od evina nemusíte rozpisovať položky
renča1
04.02.06,17:26
ja používam nasledovný text:
v zmysle zákona č.222/2004 Z.z. o DPH § 19 ods.4 Vám vystavujeme faktúru k prijatej platbe dňa ....k PF č....
VladinoM
05.02.06,07:35
veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede. prajem vám príjemnu nedeľu.
andrea
VladinoM
06.02.06,06:50
ešte by som mala predsa jednu otázku. čo napísať do textu vo faktúre pri dodaní tovaru. stačí len obyčajný text: fakturujeme Vám .... a odvolať sa na faktúru, kde je rozpis dph?
renča1
06.02.06,07:00
ešte by som mala predsa jednu otázku. čo napísať do textu vo faktúre pri dodaní tovaru. stačí len obyčajný text: fakturujeme Vám .... a odvolať sa na faktúru, kde je rozpis dph?

pri dodaní tovaru sa vystaví koneč.fa a v texte musí byť napísaný zoznam dodaného tovaru napr:
- stolička 4 ks 10 000,00
atd.........
z koneč.súčtu faktúry odmínusuješ sumu - zaplatenú zálohu. Po tomto kroku ti zostane na faktúre skutočná suma k úhrade, vlastne už len zbytok.