rendy111
27.02.12,08:34
Zdravim,,
mam takuto laicku otazku,, prosim, poradte mi...
Prevadzkujem internetovy obchod, platim si riadne kancelariu 30 km od mojho bydliska. Do prace chodim svojim sukromným autom, a do mesiaca spalim celkom dost benzínu...
Moja otazka znie, je mozne si davat benzín do nakladov /ked si na rok zaplatim samozrejme cestnu dan/, aj ked vlastne by som robil denne iba cestu 30 km do prace a 30 km z prace,,,Nepovedali by mi danovaci na to nic,, kedze ide vlastne iba do dopravu do prace,,,
Pripadne, ak by to islo, musel by som viest knihu jazd,,alebo nejake ine papiere?
Dakujem.
Jana Acsová
27.02.12,07:39
Povedali by presne to, čo Vy. Že sa jedná o dochádzku/dopravu do práce a nie pracovnú cestu. Na súkromné auto nie je možné vykazovať jazdy do kancelárie a späť.
rendy111
27.02.12,07:45
Dakujem za odpoved, a keby to auto zaradim do firemneho majetku, tak sa uz tieto cesty zaradovat mozu?
Alebo so sukromným autom pouzívaným na podnikanie je mozne cestovat iba na sluzobne jazdy /stretnutie s klientami,,, pripadne schôdzky/ a aku evidenciu si teda treba viest pre pripadnu kontrolu? Taka schôdzka s niekým o pripadnom obchode je asi tazko zaznamenatelna,,,