apci
27.02.12,11:53
Dobry den , chcem Vas poprosit o radu , ci musim podat RzUD , ked som v trvalom pracovnom pomere ako zamestnanec firmy , a zaroven som i zivnostnik - stavbar .
Moj prijem zo zivnosti za minuly rok bol nulovy . Rocne z uctovanie dani zo zavislej cinnosti mi spravil zamestnavatel . Musim este podat danove priznanie zo zivnosti , i ked je prijem nula ?
Takyto pripad mi nastal aj pred 2 rokmi , a mal som Rocne z uctovanie dani iba od zamestnavatela . Na Danovy Urad som poslal cestne vyhlasenie , ze zo zivnosti som nemal ziadny prijem .
Vlastne prijem ktory mam , je len ako zamestnanec firmy ( bez zivnosti ) , a rocne zuctovanie mi robi firma .
Bude mi to takto taktiez stacit ?
Teraz , ked sa to rozne pomenilo tak neviem ako to je .

Dakujem za odpoved .
veronikasad
27.02.12,10:54
Zo živnosti si nemal ani žiadne výdavky ?
zuzana
27.02.12,11:08
Môže si zamestnanec uplatniť do ročného zúčtovania aj dobrol.nemoc.poistenie platené za rok 2011, ak platil celý rok tak si upl.12 mesiacov x napr.15,40€, lebo december 2011 zapl.v januári 2012 tam nepatrí, ale december 2010 zapl. v januári 2011 tam má byť alebo nie?
veronikasad
27.02.12,11:11
Môže si zamestnanec uplatniť do ročného zúčtovania aj dobrol.nemoc.poistenie platené za rok 2011, ak platil celý rok tak si upl.12 mesiacov x napr.15,40€, lebo december 2011 zapl.v januári 2012 tam nepatrí, ale december 2010 zapl. v januári 2011 tam má byť alebo nie?
môže si uplatniť DNP zaplatené od 1.1.-31.12.2011
apci
27.02.12,11:12
No mal som , ako je napr. kupa pomocok , alebo pristrojov ( vrtacky , brusky ) . Ale to mi nikto nezaplati , kedze som nemal prijem zo zivnosti ,a tieto veci som si kupil za peniaze od zamestnavatela - jediny prijem.
veronikasad
27.02.12,11:14
No mal som , ako je napr. kupa pomocok , alebo pristrojov ( vrtacky , brusky ) . Ale to mi nikto nezaplati , kedze som nemal prijem zo zivnosti ,a tieto veci som si kupil za peniaze od zamestnavatela - jediny prijem.
Nikto ti ich síce nezaplatí, ale ak vykážeš stratu a v ďalších rokoch sa ti bude v podnikaní dať, môžeš stratu "umoriť", t.z. znížiť si ňou základ dane a platiť nižšiu daň z podnikania.

Len v tom prípade nemôžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie RZD, ale sám si spracovať účtovníctvo a účtovné výkazy a podať DP typu B.
apci
27.02.12,11:20
Teda vlastne to znamena , ze ak stratu nebudem vykazovat , resp. dokazovat , tak mi rocne z uctoavnie staci od zamestnavatela ( a aj mi ho spravi ) , a ja len poslem na DU cestne prehlasenie ze som ziadny prijem zo zivnosti nemal . A moj doklad je vlastne potvrdenie o zaplateni rocnej dane od zamestnavatela . Takto ?
veronikasad
27.02.12,11:22
Teda vlastne to znamena , ze ak stratu nebudem vykazovat , resp. dokazovat , tak mi rocne z uctoavnie staci od zamestnavatela ( a aj mi ho spravi ) , a ja len poslem na DU cestne prehlasenie ze som ziadny prijem zo zivnosti nemal . A moj doklad je vlastne potvrdenie o zaplateni rocnej dane od zamestnavatela . Takto ?
Platil si aj nejaké odvody ako SZČO?
apci
27.02.12,11:30
Neviem co je SZČO , ale ziadne odvody som neplatil , len zivotnu poistku a Doplnkove dochodkove sporenie - treti pilier .
real-art-gallery.com
27.02.12,11:54
Dobry den, mam podobnu otazku, pocas minuleho roka som mal prijmy zo zamestnania a popri zamestnani som si na jesen otvoril zivnost. V zivnosti som zatial nemal prijmy, len vydavky. musim podavat danove priznanie aj za zivnost ak som nemal ziadne prijmy ako zivnostnik?

Vdaka
veronikasad
27.02.12,12:11
Dobry den, mam podobnu otazku, pocas minuleho roka som mal prijmy zo zamestnania a popri zamestnani som si na jesen otvoril zivnost. V zivnosti som zatial nemal prijmy, len vydavky. musim podavat danove priznanie aj za zivnost ak som nemal ziadne prijmy ako zivnostnik?

Vdaka
pokial vedieš účtovníctvo a vykázal si stratu - podávaš DP typu B + účtovné výkazy. Stratu si môžeš umoriť v nasl. zdaňovacích obdobiach.
zuzana
27.02.12,14:15
môže si uplatniť DNP zaplatené od 1.1.-31.12.2011


Teda to bude 12 mesiacov?
real-art-gallery.com
28.02.12,08:43
ahoj, rozumiem tomu spravne ze ak si nevediem ziadne uctovnictvo, tak mi nevyplyva ziadna povinnost nic nikam nahlasit, nakolko som zatial v zivnosti nedosiahol ziadne prijmy?
Vdaka moc
real-art-gallery.com
28.02.12,11:18
nevediem si uctovnictvo, chcem si uplatnovat pausalne vydavky - > potrebujem to niekde nahlasit?

este co sa tyka odvodov, ako zamestnanec platim odvody, je tam nejaka povinnost doplatit odvody ak mam zivnost ktora vykazala za rok 2011 stratu?

vdaka
apci
01.03.12,07:10
Caute , dosial som este nedospel k jednoznacnej odpovedi , ci musim podat DP kednemam ziadny prijem zo zivnosti , ale len zo zamestnania .
poradi niekto ?
Dakujem .
Tweety
01.03.12,07:18
Dobry den , chcem Vas poprosit o radu , ci musim podat RzUD , ked som v trvalom pracovnom pomere ako zamestnanec firmy , a zaroven som i zivnostnik - stavbar .
Moj prijem zo zivnosti za minuly rok bol nulovy . Rocne z uctovanie dani zo zavislej cinnosti mi spravil zamestnavatel . Musim este podat danove priznanie zo zivnosti , i ked je prijem nula ?
Takyto pripad mi nastal aj pred 2 rokmi , a mal som Rocne z uctovanie dani iba od zamestnavatela . Na Danovy Urad som poslal cestne vyhlasenie , ze zo zivnosti som nemal ziadny prijem .
Vlastne prijem ktory mam , je len ako zamestnanec firmy ( bez zivnosti ) , a rocne zuctovanie mi robi firma .
Bude mi to takto taktiez stacit ?
Teraz , ked sa to rozne pomenilo tak neviem ako to je .

Dakujem za odpoved .
AK si nemal žiaden príjem zo živnosti nemáš povinnosť podávať DP.
apci
01.03.12,07:25
A musim dat Danovemu uradu cestne prehlasenie , ze som nemal ziadne prijmy zo zivnosti , alebo mi staci iba potvrdenie o rocnom zuctovani dane ?
Dakujem .
Tweety
01.03.12,07:36
A musim dat Danovemu uradu cestne prehlasenie , ze som nemal ziadne prijmy zo zivnosti , alebo mi staci iba potvrdenie o rocnom zuctovani dane ?
Dakujem .

Nikde nie je taká povinnosť, ak Ťa výzvu, potom ho predložíš.