Eva99
27.02.12,13:15
Prosím Vás, má občianske združenie povinnosť viesť pomocné knihy? Konkrétne knihu došlých faktúr? Začínam robiť o.z., som v tom nováčik a som zvyknutá viesť všetky záväzky v pomocnej knihe a potom len úhradu daného záväzku v pokladni, prípadne na BÚ. Predchádzajúca účtovníčka neviedla napríklad hotovostné faktúry nikde, účtovala ich rovno ako hotovostnú platbu. Je to v poriadku? Hotovostné faktúry netreba viesť v knihe došlých faktúr?
Budem veľmi vďačná za každú radu...
Eva99
27.02.12,13:09
Prosím Vás, má občianske združenie povinnosť viesť pomocné knihy? Konkrétne knihu došlých faktúr? Začínam robiť o.z., som v tom nováčik a som zvyknutá viesť všetky záväzky v pomocnej knihe a potom len úhradu daného záväzku v pokladni, prípadne na BÚ. Predchádzajúca účtovníčka neviedla napríklad hotovostné faktúry nikde, účtovala ich rovno ako hotovostnú platbu. Je to v poriadku? Hotovostné faktúry netreba viesť v knihe došlých faktúr?
Budem veľmi vďačná za každú radu...

Posúvam...
ego.mc
04.03.12,14:59
Ak o.z. vedie účtovníctvo, je povinné viesť aj knihy podľa Zákona o účtovníctve. V prípade JÚ minimálne peňažný denník, knihu pohľadávok a knihu záväzkov. Bez ohľadu na to akou formou (hotovostne - bezhotovostne) sú pohľadávky a záväzky vyrovnané. :)
Eva99
08.03.12,12:50
Jeee, ďakujem. Až teraz som si všimla, že som dostala aj odpoveď. Vďaka ;-)