Dixy
27.02.12,13:20
Chcem sa spýtať, ak mi moj zamestnávatel urobí roč.zúčtov.dane a vyjde mi preplatok je povinný mi ten preplatok vyplatiť nie?
No môj zamestnávateľ mi urobil roč.zuč.dane ešte v roku 2010 za rok 2009 vyšiel mi preplatok,a ja som išla v auguste 2009 na matersku a on mi ho doteraz nevyplatil.Prišla som na to teraz ked mi to moja švagriná účtovníčka vysvetlila.Ja som tomu vtedy nerozumela.Je povinný mi ho vyplatiť???
tictac7
27.02.12,12:26
Chcem sa spýtať, ak mi moj zamestnávatel urobí roč.zúčtov.dane a vyjde mi preplatok je povinný mi ten preplatok vyplatiť nie?
No môj zamestnávateľ mi urobil roč.zuč.dane ešte v roku 2010 za rok 2009 vyšiel mi preplatok,a ja som išla v auguste 2009 na matersku a on mi ho doteraz nevyplatil.Prišla som na to teraz ked mi to moja švagriná účtovníčka vysvetlila.Ja som tomu vtedy nerozumela.Je povinný mi ho vyplatiť???

Keď si išla v auguste 2009 na MD, bola si potom niekedy v období 1.1.2010-15.2.2010 podpísať zamestnávateľovi žiadosť o vykonanie RZD? A odkiaľ vieš, že Ti vyšiel preplatok? Máš od zamestnávateľa Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2009?
Ak Ti zamestnávateľ skutočne urobil RZD, a máš preplatok, áno, musí Ti ho vyplatiť.

Ja si však skôr myslím, že si vôbec zamestnávateľa nežiadala o vykonanie RZD a teraz len vieš, že by Ti vyšiel preplatok a tak ho chceš...
Dixy
27.02.12,12:34
On mi urobil ročné zuč.dane a ten papier som dokladovala môjmu manželovi k daňovému priznaniu.Z toho vlastne viem že mi vyšiel preplatok.Ale ked sa človek nerozumie tým veciam tak som nevedela že mi to má vyplatiť- on mi to nepovedal.A prečo by si mal nechať môj preplatok - ked to sťahoval z môjho platu.A ešte keby som ho nepožiadala o RZD a on mi ho urobí sám od seba tak si môže nechať ten preplatok???
tictac7
27.02.12,12:42
On mi urobil ročné zuč.dane a ten papier som dokladovala môjmu manželovi k daňovému priznaniu.Z toho vlastne viem že mi vyšiel preplatok.Ale ked sa človek nerozumie tým veciam tak som nevedela že mi to má vyplatiť- on mi to nepovedal.A prečo by si mal nechať môj preplatok - ked to sťahoval z môjho platu.A ešte keby som ho nepožiadala o RZD a on mi ho urobí sám od seba tak si môže nechať ten preplatok???

...on ho nemôže urobiť sám od seba, on musí mať na to od Teba podpísanú žiadosť, aj so všetkými prílohami...
...a nejde o to, že Ti to sťahoval z Tvojho platu a preto Ti to má vrátiť, lebo on keď Ti to stiahol, tak to zaplatil DÚ. No a keď Ti vyšiel preplatok, tak o to menej mal zaplatiť na DÚ a Tebe vrátiť. Tak choď tam, zavolaj mu, a opýtaj sa, kde je Tvoj preplatok...
A naozaj Ti to nevyplatil? Veď sú to už dva roky...máš všetky papiere v poriadku?
...a švagriná Ti v tom prečo nepomôže?
Dixy
27.02.12,12:47
Však švagriná mi to teraz vybavuje už mu volala,povedal že sa asi stala niekde chyba že nevie prečo to nemám vyplatené ževraj menel účtovníčky v tom období.Tak má dnes volať čo zistil.A ešte mi švagriná povedala že už sa stretla s tým že podnikatelia urobia alebo respek.podaju daňové priznania za nejakých zamestnancov alebo dohodárov a ked výjdu preplatky tí podnikatelia si ich nechaju,lebo vlastne máš takých ludí čo tomu nerozumeju tak nevedia.Mám príklad sama na sebe