neto
27.02.12,18:28
Dobrý deň,
minulý rok som skončil školu a tento rok som sa rozhodol že chcem skúsiť podnikanie. Chystám sa otvoriť dva eshopy, jeden s predajom rôzneho oblečenia, jeden z predajom chovateľských pomôcok.

Chovateľské pomôcky budem nakupovať na Slovensku, ale oblečenie v krajinách EU ale aj v Číne. Ako je to pri objednávaní tovaru z EU? Obchodníci odo mňa požadujú vat number-ič DPH, ale ja si idem založiť živnosť a budem neplatca DPH. Keď som im odpísal že ho nemám, niektorí mi registráciu potvrdili, iný nie.

Viem že pri objednávaní/dodávaní služby z/do EU som povinný sa zaregistrovať pre IČ DPH na daňovom úrade aj keď som neplatca DPH - budem mať všetky nevýhody, ale žiadne výhody platcov...


Je takáto povinnosť aj pri objednávaní tovaru? Alebo ja môžem napríklad tovar z Nemecka nakúpiť tak, že daň zaplatím nemeckú v Nemecku.. A ja už ďalej nebudem riešiť nič? Len predávať a vystavovať faktúry... Keď nakúpim DPH, tak pri predaji už neodvádzam DPH, chápem správne?


Vopred ďakujem všetkým čo sa do témy zapoja. Pomôžu mi aj linky kde sa dočítam potrebné veci. Som z toho zmätený. Bol som u účtovníčky dneska, a povedala mi že sa registrovať nemusím, lenže na internete na inom fóre mi radia iné...
fabianko11
29.02.12,00:34
Ak by mi niekto poradil otázka pod kolonkou podnikanie fabianko