Paula
04.02.06,13:46
Prosím poradcov, ktorí majú už skúsenosť s mojim prípadom o radu. Zamestnankyňa bude celý kalendárny rok na RD a okrem RP nebude mať žiaden príjem.....okrem príspevku 200,- Sk/mesačne od zamestnávateľa na DDS. Vyplýva z tejto skutočnosi povinnosť odvodu na ZP? Daň bude predpokladám zrážková. Ďakujem všetkým za pomoc.
Zita4
04.02.06,12:55
Keby podpísala daňové vyhlásenie, nevyšla by jej žiadna daň.
Paula
04.02.06,12:58
Dík Zita, ešte ma trápi to ZP.
Aknazuz
04.02.06,16:00
Prosím poradcov, ktorí majú už skúsenosť s mojim prípadom o radu. Zamestnankyňa bude celý kalendárny rok na RD a okrem RP nebude mať žiaden príjem.....okrem príspevku 200,- Sk/mesačne od zamestnávateľa na DDS. Vyplýva z tejto skutočnosi povinnosť odvodu na ZP? Daň bude predpokladám zrážková. Ďakujem všetkým za pomoc.
myslim si, ze ako poistenkyna statu musi splnat podmienku, aby jej mesacny prijem neprekrocil 1/2 minimalnej mzdy, t.j. 3.450 a vtedy ZP platit nemusi, len neviem posudit, ako je to zamestnavatelom. Malo by platit to iste.
Jana Motyčková
04.02.06,18:48
Prosím poradcov, ktorí majú už skúsenosť s mojim prípadom o radu. Zamestnankyňa bude celý kalendárny rok na RD a okrem RP nebude mať žiaden príjem.....okrem príspevku 200,- Sk/mesačne od zamestnávateľa na DDS. Vyplýva z tejto skutočnosi povinnosť odvodu na ZP? Daň bude predpokladám zrážková. Ďakujem všetkým za pomoc.
Z príspevku zamestnávateľa na DDS by sa mali zaplatiť preddavky na ZP. Na konci roka sa posúdi celý jej príjem za dobu poberania rodičovského príspevku. Ak neprekročí 1/2 úhrnu minimálnych miezd a urobí si ročné zúčtovanie ZP, ZP za ňu bude platiť štát, jej vyjde za tú dobu poistné 0 a zaplatené preddavky sa jej aj zamestnávateľovi vrátia.
Magma
04.02.06,19:04
U nás vo firme sa neprispieva na DDS počas nemoce, materskej ani rodičovskej dovolenky.. Som prekvapená, že sú aj takéto štedré organizácie.
sokrateska
04.02.06,19:27
U nás vo firme sa neprispieva na DDS počas nemoce, materskej ani rodičovskej dovolenky.. Som prekvapená, že sú aj takéto štedré organizácie.

A keby si milá poraďáčka vedela, aké sú aj v inom štedré niektoré organizácie /a too nemyslím vládne org., alebo ironicky/! Dcéra sa mi zamestnala v jednej firme so zahr.spoluúčasťou, robí tam štvrtý rok a je fakt spokojná. Okrem pekného platu a výborných ročných odmien, dostávajú príspevky na DDS ešte aj výnimočné koncom roka - niečo ako bonus, stravné lístky vždy v maximálnej výške a hodnote za všetky dni včetne dovoleniek /ba zdá sa že i maródky/, sviatkov ap. Prípsevok pár
tisíc na oblečenie každoročne, preplácanie kurzov cudzieho jazyka i iných kurzov /primeraného potrebám zamestnania/, rozne drahé školenia, zájazdy, kultúrne podujatia, firemné telefóny, ktoré môžu používať aj na súkromné účely /s vysokým kreditom/... No to sa dnes ani nevidí, veď všade sa šetrí, žiaľ, hlavne na zamestnancoch. Som šťastná, že sa takto dobre uchytila a modlím sa za ich firmu, nech len dlho vydrží! :) :) :)
milanr
06.02.06,06:41
Len pre info, ak by bol príspevok zam-teľa na DDS zo sociálneho fondu. V takom prípade sa odvody do ZP+SP neplatia a pri podpísanom Vyhlásení je daň 0.- Sk. Zohľadniť treba aj zdroj príspevku.
Prajem všetkým pekný deň.