biaaa
04.02.06,14:25
Zdravím.
Chcem sa ešte spýtať ako sa nazýva živnosť v cateringu. Je to možné prevádzkovať ako voľnú živnosť? Aj keď sa tam pripravujú teplé jedlá?
Vďaka.

Je potrebné pri donáške tovaru do domu vystaviť pokladničný blok z pokladne, alebo stačí faktúra???
Kristína
06.02.06,06:43
Biaa, nemôžeš mať voľnú živnosť na činnosť v podniku, kde sa varia teplé jedlá.
Catering je v tomto prípade činnosť, na ktorú treba mať viazanú živnosť. Ako chceš organizovať nejakú oslavu, na ktorej chcú mať kurací vývar s celestínskymi rezancami a plnenú teľacinu s ryžou? Jedine tak bez varenia teplých jedál.
Pokiaľ ja viem, pri jednorázovej donáške jedla do domu (napr. pizza) sa väčšinou vyberá hotovosť, čiže je potrebný blok.
Iné je, keby si vystupovala ako sprostredkovateľská agentka, ktorá kompletne zabezpečí túto oslavu.
Upravím a doplním ešte tento svoj príspevok. Tak sa mi zdá, že Ty asi nemáš príslušné vzdelanie na živnosť v tejto oblasti. Bude stačiť, keď ho bude mať zástupca v Tvojom podniku (čiže, keď bude mať výučný list v oblasti kuchár - čašník).
Choď sa bližšie informovať na živnostenský odbor príslušného obvodného úradu.
biaaa
06.02.06,11:06
To znamená ze v prípade ze kamoš má reštauráciu, môže byť môj dodavateľ? Môžem poprípade studené jedlá prpraviť aj ja?
Kristína
06.02.06,14:40
Ale počkaj, Ty chceš sama ten podnik vlastniť a viesť? Myslím nejaké konkrétne priestory a kuchyňu?
Činnosť agentky - sprostredkovateľky som myslela tak, že Ty nemáš v prenájme či vlastníctve žiadne priestory, len vyhľadáš vhodný podnik - trebárs reštauráciu alebo kaviareň, či nejaký salónik, vybavíš prenájom, menu, dohodneš cenu, + ostatné formalitky.
Čo sa týka toho stravovania, ja viem, že na voľnú živnosť môžeš podávať max. párok v rožku... v nejakom pohostinstve.
A čo hygienici? Veď tí by Ti museli takúto činnosť schváliť - podávanie teplých varených jedál.
Odporúčam Ti to živnostenské.
biaaa
07.02.06,14:08
Chcem len sprostredkovat. Staci na to sprostredkovanie obch. a služieb v rozsahu volných živnosti???

A co sa tyka tejto cinnosti: predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál AKO JE TO??? je to mozne dat aj do zivnosti bez zodp. veduceho.???