misom0000
27.02.12,23:28
Mám na Vás jednu otázku, možno mi niekto bude vedieť poradiť. Som SZČO. Zoberme príklad že mám celkový obrat 24.000 € a mám náklady aj s odvodmi zhruba 12.000 €. V tomto prípade by som mal mať základ dane 12.000 €. Aké sú možnosti znížiť si základ dane ako živnostník (nie telefóny, stravné lístky, nafta a kilometre, notebook - to všetko už tam je zarátané). Pýtam sa nejaké alternatívy ako kúpa akcií podľa paragrafu 19. Je to tam tak zaujímavo napísané, v tomto prípade ak si kúpim akcie nejakých spoločností za 9.000 na burze alebo si urobím s.r.o kde vložím tých 9.000 ako základné imanie, odpočíta sa mi to ako nejaká investícia z ktorej nemusím platiť daň? V zákone to je uvedené ako daňový výdavok. Vedeli by ste sa mi k tomu vyjadriť? Hlavne ma zaujímajú tie cenné papiere.. A prípadne nejaká iná možná rozumná investícia (nie auto atď. :)), ktorá by mi znížila základ dane.. Vďaka
Economic
28.02.12,05:47
Čo to takto osloviť osobu ako daňový poradca ? Môžeš si dovoliť ho zaplatiť.
misom0000
28.02.12,06:46
ďakujem za radu... Zatiaľ ide skôr o teoretickú rovinu ale ak sa budem nachádzať v tej fáze tak určite si dám poradiť od niekoho takého, len chcem vedieť či sa to dá využiť alebo to mám riešiť iným spôsobom a hľadať iné možnosti. Budem rád za konštruktívnejšie odpovede. Ale ešte raz vďaka Economic..
Economic
28.02.12,06:55
ďakujem za radu... Zatiaľ ide skôr o teoretickú rovinu ale ak sa budem nachádzať v tej fáze tak určite si dám poradiť od niekoho takého, len chcem vedieť či sa to dá využiť alebo to mám riešiť iným spôsobom a hľadať iné možnosti. Budem rád za konštruktívnejšie odpovede. Ale ešte raz vďaka Economic..

Skús hľadať možnosti u živnostníkov, ktorí sú v strate a radi pomôžu.
misom0000
28.02.12,07:11
pýtam sa takých, ktorí mi chcú a vedia odpovedať...
Indeed
28.02.12,07:17
musíš pochopiť, že tunajší učtovníci z účtovania ŽIJÚ, teda sú závislí na prijme zo zákazníkov,

preto NIE SÚ ochotní radiť takýmto sposobom, ja by som Ti rád poradil, ja sa netrasiem, nad fiktívnou stratou fiktívnych peńazí , ale nie som účtovník

skús googliť optimalizácia podnikania, optimalizacia výdavkov, začínam ako živnostník alebo podobne...
alebo www.podnikam.sk
misom0000
28.02.12,07:48
hej to som si neuvedomil.. ale myslel som si že ešte sú ľudia ktorí nepotrebujú mať hneď zaplatené aby do budúcna zarobili.. veď v konečnom dôsledku sú tu všetci akože podnikatelia.. a ich investícia by bola informácia... môžu získať zaujímavých klientov keď budú ľudia vidieť že majú dobré nápady... ale bohužiaľ dnes už nikto nikomu nepomôže ani slovo ak to má byť na začiatok zadarmo a potom aj tie podnikania vyzerajú tak ako vyzerajú.. k tomu sa nebudem vyjadrovať.. skúsim dať tie témy, len toto už je taká téma že je veľmi málo ľudí ktorí to riešia... lebo v začínam ako živnostník tam mi napíšu že si mám odpisovať km za auto.. a to už som si všetko pozeral.. ale skúsim ešte raz teda a som rád že aspoň niekto by pomohol aj keď nevie ;)
Danielle369
28.02.12,07:57
misom0000
28.02.12,08:09
no pozrel som si opäť všetky príspevky, čo boli v linku, nikde sa o tomto nehovorí.. riešia sa tam klasické situácie ako auto, mobil, stravné lístky, nafta... atď..
misom0000
28.02.12,08:28
tak napokon som zistil že szčo si nemôže kúpiť akcie aby znížil svoj základ dane.. vďaka všetkým :)
http://www.porada.sk/t31633-nakup-akcii-cp-a-szco.html