BeatkaB25
28.02.12,07:14
Chcela by som sa opyat, ci sa na mna vztahuje paragraf 61a, odsek 10 novely zakona 317/2009 Z.z.,
ked som absolvovala 2. stupen VS vzdelania v odbore ucitelstvo vseobecnovzdelavacich predmetov v roku 2006.
K 31.12. 2011 som mala 4 roky a 9 mesiacov pedag. praxe na SŠ. V aprili 2009 som ukoncila 4-semsetralne postpromocne studium v odbore Financie, bankovnictvo a investovanie na TU v Kosiciach. O vzdelavani mam osvedcenie, je akreditovane Ministerstvom skolstva SR pod cislom 0994/2008/322/1. Nebola mi uznana 1. atestacia. Preto sa pytam, ci mam teraz narok na zisknaie 60 kreditov na prihlasenie sa na 1. atestacnu skusku. Bola by som rada, keby mi niekto vedel poradit. Dakujem.
zdenka131
28.02.12,15:56
390/2011 § 8a

Rozširujúce štúdium

(1) Rozširujúce štúdium je osobitný druh štúdia na vysokých školách a stredných školách, ktorým pedagogický zamestnanec získa kvalifikačné predpoklady na výkon ďalšej pedagogickej činnosti.
(2) Rozširujúce štúdium môže vykonať iba pedagogický zamestnanec, ktorý spĺňa kvalifikačný predpoklad
podľa § 7 alebo si ho doplnil podľa § 8 ods. 1.
(3) Rozširujúcim štúdiom si pedagogický zamestnanec rozširuje kvalifikačný predpoklad v rámci dosiahnutého stupňa vzdelania na
a) výkon pedagogickej činnosti ďalších podkategórií podľa § 13,
b) vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu alebo predmetov študijného odboru.
(4) Rozširujúce štúdium poskytujú pedagogickým zamestnancom
a) s vysokoškolským vzdelaním vysoké školy, ktoré majú akreditované študijné programy druhého
stupňa v príslušných študijných odboroch,
b) so stredným vzdelaním ukončeným maturitnou skúškou a vyšším odborným vzdelaním ukončeným
absolventskou skúškou stredné odborné školy a konzervatóriá v rozsahu ustanovenom príslušným
vzdelávacím programom pomaturitného kvalifikačného štúdia.
(5) Dokladom o úspešnom absolvovaní rozširujúceho štúdia je vysvedčenie.“.