katkaza
28.02.12,09:41
Dobry den, mame 5-tyzdnoveho syna a manzel je vojak z povolania a chce ist na matersku dovolenku. Po akej dlhej dobe moze ist, az ked syn dovrsi 6 mesiacov alebo ako to je? Dakujem za odpovede
Johanka
28.02.12,09:41
Ferdosondo
28.02.12,09:54
Vojak z povolania chce ísť na materskú dovolenku. To je už aká haluz?
Nešiel za vojaka preto , že nás chce chrániť? Alebo je tam zbytočný a nebude nikomu chýbať?
ivka70
28.02.12,10:05
Vojak z povolania chce ísť na materskú dovolenku. To je už aká haluz?
Nešiel za vojaka preto , že nás chce chrániť? Alebo je tam zbytočný a nebude nikomu chýbať?

mimotemy To snad nevylucuje to, ze sa bude starat o svojho syna nejaky cas.
alebo zeny-vojacky tiez v zaujme ochrany nas vsetkych, nemaju mat deti, aby nemuseli na matersku?
olga88
28.02.12,10:07
Osobne si myslim, ze naozaj nebude nikomu chybat.
katkaza
28.02.12,11:03
Ked nemate napisat nic rozumne, tak radsej nepiste. Stale sa niekto navaza do vojakov, ale ked zaplavy tak su vojaci dobri, vsak?
Ferdosondo
28.02.12,12:25
Ked nemate napisat nic rozumne, tak radsej nepiste. Stale sa niekto navaza do vojakov, ale ked zaplavy tak su vojaci dobri, vsak?
Ešteže Ty píšeš rozumne. Choď voľakde aj s Tvojimi vojakmi
pavol36
01.03.12,19:17
Ad Ferdosondo

Ty máš nejaký mentálny blok na vojakov? Niekedy na teba škaredo pozreli? Alebo ti rodičia zakazovali hrať sa s pištoľkami na kapsličky? Milujem takýchto poraďákov, ktorí musia byť za každú cenu in, a pritom ich IQ je ako bedňa gitu... Ak nevieš poradiť, buď prosím ťa ticho a odplávaj do iných zákutí porady, kde budeš možno užitočný. Ak sa chceš odbavovať - choď na diskusiu na sme.sk, pravdu.sk a podobné plátky, tam budeš hviezdou...

Pre katkaza

Treba rozlíšiť materskú a rodičovskú dovolenku. Samozrejme, že manžel má na také niečo právo. Ak môžem poradiť, nech sa skontaktuje so svojim personálnym pracoviskom na vojenskom útvare, kde robí, tam mu dajú komplexné informácie. Doba materskej dovolenky sa mu bude počítať i do výsluhy rokov.
buchač
01.03.12,19:40
(9) Policajt alebo profesionálny vojak,ktorý prevzal dieťa do osobnej starostlivosti, má nárok na materské odo dňarozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivostidruhého rodiča v období 22 týždňov od vzniku nároku na materské do dovŕšeniaôsmich mesiacov veku dieťaťa, ak
a) zdôvodu osobnej starostlivosti o dieťa nevykonáva službu, z ktorej je nemocenskyzabezpečený, a
b) vposledných dvoch rokoch pred prevzatím dieťaťa do osobnej starostlivosti bolnemocensky zabezpečený podľa tohto zákona alebo nemocensky poistený podľavšeobecných predpisov o sociálnom poistení najmenej 270 kalendárnych dní, alebov tejto dobe sa policajtovi alebo profesionálnemu vojakovi poskytla rodičovskádovolenka podľa osobitného predpisu. 3h)

(10)Policajt alebo profesionálny vojak, ktorý prevzal dieťa do osobnejstarostlivosti, je
a) otecdieťaťa, ak matka dieťaťa zomrela,
b) otecdieťaťa, ak sa podľa lekárskeho posudku matka o dieťa nemôže starať alebonesmie starať pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, ktorý trvá najmenej jedenmesiac, a ak matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok, s výnimkou,keď dieťa bolo zverené matke rozhodnutím súdu,
c) manželmatky dieťaťa, ak sa matka podľa lekárskeho posudku o dieťa nemôže starať alebonesmie starať pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, ktorý trvá najmenej jedenmesiac, a ak matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok,
d)policajt alebo profesionálny vojak, ak sa osobne stará o dieťa nazáklade rozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnejstarostlivosti druhého rodiča

www.minv.sk/?zakony_mvsr&subor=30199 (http://www.minv.sk/?zakony_mvsr&subor=30199)
lujza.j
01.03.12,19:45
Vojak z povolania chce ísť na materskú dovolenku. To je už aká haluz?
Nešiel za vojaka preto , že nás chce chrániť? Alebo je tam zbytočný a nebude nikomu chýbať?
a čo má byť, aj policajti chodia na materskú.
luja5
02.03.12,09:37
Zo zákona č. 346/2005 Z.z. o štátnej službe profesionálnych vojakov ...mi vyplýva, že profesionálnemu vojakovi môže byť poskytnutá rodičovská dovolenka (pojem "materská" dovolenka sa u profesionálneho vojaka neuplatňuje), a to bez nároku na materské (§ 63), alebo s nárokom na materské (§ 116).

§ 63
Do neplatenej zálohy vedúci služobného úradu zaradí profesionálneho vojaka,
a) ktorému je poskytnutá rodičovská dovolenka počas ktorej nemá nárok na materské podľa osobitného predpisu, 21a), ...
§ 116
(1) Materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku profesionálnej vojačke a rodičovskú dovolenku profesionálnemu vojakovi poskytuje vedúci služobného úradu alebo veliteľ.
(3) Profesionálnu vojačku počas materskej dovolenky a profesionálneho vojaka počas rodičovskej dovolenky, počas ktorej majú nárok na materské podľa osobitného predpisu, 21a) ...
-------------
21a) § 10 zákona č. 328/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov.

Zákon č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov ...

§ 10 (z tohto ustanovenia odcitoval vo svojom príspevku buchač, ale upozorňujem na aktuálne znenie)

(9) Policajt alebo profesionálny vojak, ktorý prevzal dieťa do osobnej starostlivosti, má nárok na materské odo dňa rozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti druhého rodiča v období 28 týždňov od vzniku nároku na materské do dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa, ak ...
katkaza
05.03.12,18:34
Dakujem velmi pekne a mozem sa este opytat?
Pre Pavol36

Bol na personalnom a nevedia mu tam nic povedat. Ja lepsie zarabam a preto chcem ist do prace a nevieme, ci moze ist na matersku hned po 6 tyzdnoch od porodu, a ma narok na matersku aj on, tych 28 tyzdnov alebo musi ist hned na rodicovsky prispevok. Predpokladam, ze ste vojak, tak mi to prosim vysvetlite. Ked som sa na to pytala na socialnej poistovni, tam mi povedali, ze muz ma narok na materske 28 tyzdnov, najskor 6 tyzdnov od porodu, len nevie ako to je s vami vojakmi, ze mate svoje vlastne socialne zabezpecenie. V tomto nam nikto nevie povedat, ci na to ma narok alebo nie. Dakujem
katkaza
05.03.12,18:43
Dakujem velmi pekne, este raz poprosim. MOze nastupit po 6 tyzdnoch po porode a vznikne mu narok na materske tych 28 tyzdnov? A potom na rodicovsky prispevok? Alebo nema narok na materske a musi ist hned na rodicovsky prispevok? Ja sa chcem vratit do prace, nakolko mam lepsi prijem, moze ist aj v tomto pripade? U nich na personalnom mu nikto nevie poradit
veronikasad
05.03.12,18:44
Dakujem velmi pekne, este raz poprosim. MOze nastupit po 6 tyzdnoch po porode a vznikne mu narok na materske tych 28 tyzdnov? A potom na rodicovsky prispevok? Alebo nema narok na materske a musi ist hned na rodicovsky prispevok? Ja sa chcem vratit do prace, nakolko mam lepsi prijem, moze ist aj v tomto pripade? U nich na personalnom mu nikto nevie poradit
Katka, z dôvodov, ktoré uvádzaš, to asi nepôjde.
Pozri príspevok č. 9, ktorý priložil Juraj (buchac)

http://www.porada.sk/t188338-kedy-moze-ist-muz-vojak-z-povolania-na-matersku.html#post1998920
buchač
05.03.12,18:53
Dakujem velmi pekne a mozem sa este opytat?
Pre Pavol36

Bol na personalnom a nevedia mu tam nic povedat. Ja lepsie zarabam a preto chcem ist do prace a nevieme, ci moze ist na matersku hned po 6 tyzdnoch od porodu, a ma narok na matersku aj on, tych 28 tyzdnov alebo musi ist hned na rodicovsky prispevok. Predpokladam, ze ste vojak, tak mi to prosim vysvetlite. Ked som sa na to pytala na socialnej poistovni, tam mi povedali, ze muz ma narok na materske 28 tyzdnov, najskor 6 tyzdnov od porodu, len nevie ako to je s vami vojakmi, ze mate svoje vlastne socialne zabezpecenie. V tomto nam nikto nevie povedat, ci na to ma narok alebo nie. Dakujem

Vojenský úrad sociálneho zabezpečenia

http://www.vusz.mil.sk/

http://www.vusz.mil.sk/data/att/16743_subor.doc
katkaza
05.03.12,18:55
Dakujem za odpoved, tak armada ma asi svoj vlastny zakon, lebo na socialke mi povedali, ze staci, ze medzi sebou spiseme dohodu a ja nebudem poberat ani materske ani rodicovsky a bude to brat manzel. Ale na rodiscovsky prispevok moze ist hned po tych 6 tyzdnoch, vsak?
veronikasad
05.03.12,18:59
Dakujem za odpoved, tak armada ma asi svoj vlastny zakon, lebo na socialke mi povedali, ze staci, ze medzi sebou spiseme dohodu a ja nebudem poberat ani materske ani rodicovsky a bude to brat manzel. Ale na rodiscovsky prispevok moze ist hned po tych 6 tyzdnoch, vsak?
SP určite nerieši výplatu materského u vojakov z povolania.
buchač
05.03.12,19:00
Dakujem za odpoved, tak armada ma asi svoj vlastny zakon, lebo na socialke mi povedali, ze staci, ze medzi sebou spiseme dohodu a ja nebudem poberat ani materske ani rodicovsky a bude to brat manzel. Ale na rodiscovsky prispevok moze ist hned po tych 6 tyzdnoch, vsak?
....NIE asi .......na 100 % je to fakt ......to mi ver , šak aj mňa platia......;)
katkaza
05.03.12,19:01
Dakujem, toto vsetko uz mam precitane, ale nerozumiem tomu, manzel nie je momentalne doma a potrebujem to zistit. Mozete mi teda povedat ci ma na to narok alebo nie. Ja sa vzdam naroku na materske aj rodicovsky prispevok, tak by mal mat narok on na materke, alebo ako to je? Dakujem
veronikasad
05.03.12,19:03
Dakujem, toto vsetko uz mam precitane, ale nerozumiem tomu, manzel nie je momentalne doma a potrebujem to zistit. Mozete mi teda povedat ci ma na to narok alebo nie. Ja sa vzdam naroku na materske aj rodicovsky prispevok, tak by mal mat narok on na materke, alebo ako to je? Dakujem
Katarínka, to sa na Porade nedozvieš. Čítaj odkazy, ktoré ti prikladá Juraj, napr. tu
http://www.vusz.mil.sk/16444/

(klikni na modrý text v príspevku)
katkaza
05.03.12,19:04
Viem, ze SP neriesi vojakov, aj nam to tam povedali a preto nam povedali, ze sa na to musi informovat u zamestnavatela, ale na personalnom mu nevedeli nic konkretne povedat. &Tak aspon potrebujem zistit, ci moze ist hned po 6 tyzdnoch od porodu na rodicovsky prispevok, ked uz na materske asi nebude mat narok
katkaza
05.03.12,19:09
Dakujem, aj tak ste mi pomohli. Tak uvidime, asi bude najlepsie, ked zavola na tej urad socialneho zabezpecenia
avalik
05.03.12,19:30
katkaza, ved buchac ti dal v prispevku #15 link na zakon o socialnom zabezpeceni vojakov

§ 10
Materské


(1) Policajtka a profesionálna vojačka má nárok na materské, ak

a) v dôsledku tehotenstva alebo osobnej starostlivosti o narodené dieťa nevykonáva službu, z ktorej je nemocensky zabezpečená, a
b) v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky zabezpečená podľa tohto zákona alebo nemocensky poistená podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení najmenej 270 kalendárnych dní, alebo v tejto dobe sa policajtke alebo profesionálnej vojačke poskytla rodičovská dovolenka podľa osobitného predpisu3h).

(2) Podmienka osobnej starostlivosti o narodené dieťa sa považuje za splnenú aj v období, v ktorom je dieťa prijaté do ústavnej starostlivosti podľa osobitného predpisu.4)

(3) Policajtke a profesionálnej vojačke vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a zaniká uplynutím 34. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.

(4) Ak sa policajtke a profesionálnej vojačke vyplácalo materské pred očakávaným dňom pôrodu menej ako šesť týždňov alebo ak sa jej materské neposkytovalo preto, že pôrod nastal skôr, ako určil lekár, má nárok na materské do uplynutia 34. týždňa od vzniku nároku na materské.

(5) Ak sa policajtke a profesionálnej vojačke vyplácalo materské pred očakávaným dňom pôrodu menej ako šesť týždňov z iného dôvodu, ako je uvedený v odseku 4, má nárok na materské do konca 28. týždňa odo dňa pôrodu, ale nie dlhšie ako do konca 34. týždňa od vzniku nároku na materské.

(6) Policajtka a profesionálna vojačka, ktorej sa narodilo mŕtve dieťa, má nárok na materské do konca 14. týždňa od vzniku nároku na materské.

(7) Policajtka a profesionálna vojačka, ktorej dieťa zomrelo v období trvania nároku na materské, má nárok na materské do konca druhého týždňa odo dňa úmrtia dieťaťa.

(8) Obdobie nároku na materské policajtke a profesionálnej vojačke, ktorá dieťa porodila, nesmie byť kratšie ako 14 týždňov od vzniku nároku na materské a nesmie zaniknúť pred uplynutím šiestich týždňov odo dňa pôrodu.

(9) Policajt alebo profesionálny vojak, ktorý prevzal dieťa do osobnej starostlivosti, má nárok na materské odo dňa rozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti druhého rodiča v období 28 týždňov od vzniku nároku na materské do dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa, ak

a) z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa nevykonáva službu, z ktorej je nemocensky zabezpečený, a
b) v posledných dvoch rokoch pred prevzatím dieťaťa do osobnej starostlivosti bol nemocensky zabezpečený podľa tohto zákona alebo nemocensky poistený podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení najmenej 270 kalendárnych dní, alebo v tejto dobe sa policajtovi alebo profesionálnemu vojakovi poskytla rodičovská dovolenka podľa osobitného predpisu3h).

(10) Policajt alebo profesionálny vojak, ktorý prevzal dieťa do osobnej starostlivosti, je

a) otec dieťaťa, ak matka dieťaťa zomrela,
b) otec dieťaťa, ak sa podľa lekárskeho posudku matka o dieťa nemôže starať alebo nesmie starať pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, ktorý trvá najmenej jeden mesiac, a ak matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok, s výnimkou, keď dieťa bolo zverené matke rozhodnutím súdu,
c) manžel matky dieťaťa, ak sa matka podľa lekárskeho posudku o dieťa nemôže starať alebo nesmie starať pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, ktorý trvá najmenej jeden mesiac, a ak matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok,
d) policajt alebo profesionálny vojak, ak sa osobne stará o dieťa na základe rozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti druhého rodiča.

(11) Policajtka alebo profesionálna vojačka, ktorá prevzala dieťa do osobnej starostlivosti, je

a) manželka otca dieťaťa, ak sa stará o dieťa, ktorého matka zomrela, alebo
b) policajtka alebo profesionálna vojačka, ak sa osobne stará o dieťa na základe rozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti druhého rodiča.

(12) Policajtka a profesionálna vojačka, ktorá porodila súčasne dve deti alebo viac detí, má nárok na materské aj po uplynutí obdobia, počas ktorého mala nárok na materské podľa odseku 2, ak sa osobne stará aspoň o dve z novonarodených detí, najdlhšie do konca 43. týždňa od vzniku nároku na materské. Nárok na materské po uplynutí obdobia, počas ktorého mala nárok na materské podľa odseku 2 do konca 37. týždňa od vzniku nároku na materské, má aj osamelá policajtka alebo osamelá profesionálna vojačka, ktorá sa osobne stará aspoň o jedno narodené dieťa.

(13) Policajtka a profesionálna vojačka, ktorej sa vyplácalo materské pred očakávaným dňom pôrodu menej ako šesť týždňov z iného dôvodu, ako je uvedené v odseku 4 a je osamelá, má nárok na materské do konca 31. týždňa odo dňa pôrodu, najdlhšie do konca 37. týždňa odo dňa vzniku nároku na materské. Policajtka a profesionálna vojačka, ktorej sa vyplácalo materské pred očakávaným dňom pôrodu menej ako šesť týždňov z iného dôvodu, ako je uvedené v odseku 4 a porodila súčasne dve deti alebo viac detí, má nárok na materské do konca 37. týždňa odo dňa pôrodu, najdlhšie do konca 43. týždňa odo dňa vzniku nároku na materské.

(14) Policajt alebo profesionálny vojak, ktorý prevzal do osobnej starostlivosti dve deti alebo viac detí, má nárok na materské aj po uplynutí obdobia, počas ktorého mal nárok na materské podľa odseku 9, ak sa ďalej osobne stará aspoň o dve z týchto detí, do konca 37. týždňa od vzniku nároku na materské, ale nie dlhšie ako do dovŕšenia troch rokov veku detí.

(15) Ak policajtke a profesionálnej vojačke zaniklo nemocenské zabezpečenie podľa tohto zákona v období tehotenstva, nárok na materské jej vzniká od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom alebo odo dňa pôrodu, ak porodila skôr, ak

a) neuplynulo viac ako šesť mesiacov ku dňu začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom alebo skutočným dňom pôrodu alebo
b) ku dňu začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom alebo skutočným dňom pôrodu poberala nemocenské.

(16) Ak dieťa prevzala do osobnej starostlivosti odo dňa rozhodnutia príslušného orgánu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti iná fyzická osoba alebo právnická osoba preto, že sa policajtka, profesionálna vojačka, policajt alebo profesionálny vojak uvedený v odseku 10 podľa lekárskeho posudku nemôže alebo nesmie osobne starať o dieťa pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, nárok na materské tejto policajtke, profesionálnej vojačke, policajtovi alebo profesionálnemu vojakovi zaniká dňom prevzatia dieťaťa do tejto starostlivosti a opätovne vzniká odo dňa prevzatia dieťaťa z osobnej starostlivosti inej fyzickej osoby alebo právnickej osoby. Nárok na materské trvá počas celého obdobia trvania nároku na materské, najdlhšie do dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa.

(17) Ak sa policajtka alebo profesionálna vojačka alebo policajt alebo profesionálny vojak prestal osobne starať o dieťa z iného dôvodu, ako je jeho nepriaznivý zdravotný stav, nárok na materské zaniká dňom skončenia jeho osobnej starostlivosti o dieťa a opätovne vzniká odo dňa pokračovania osobnej starostlivosti o toto dieťa. Obdobie, počas ktorého sa policajtka alebo profesionálna vojačka, policajt alebo profesionálny vojak prestal osobne starať o dieťa z iných dôvodov, sa započíta do celkového obdobia trvania nároku na materské.

(18) Materské sa poskytuje za kalendárne dni. Materské sa poskytuje za to isté obdobie len raz a len jednej policajtke alebo len jednej profesionálnej vojačke; to neplatí, ak nárok na materské vznikne policajtovi alebo profesionálnemu vojakovi počas obdobia uvedeného v odseku 8.

(19) Materské sa poskytuje policajtke alebo policajtovi, profesionálnej vojačke alebo profesionálnemu vojakovi vo výške nemocenského podľa § 8; to platí aj v prípadoch uvedených v odseku 16.

(20) Materské sa poskytuje policajtke alebo profesionálnej vojačke, ktorej nemocenské zabezpečenie zaniklo počas tehotenstva, vo výške nemocenského podľa § 8, ak nárok na materské vznikne najneskoršie do 6 mesiacov po skončení služobného pomeru a ak nemá nárok na výsluhový príspevok podľa § 31, výsluhový dôchodok podľa § 38, invalidný výsluhový dôchodok podľa § 40 alebo na materské podľa osobitného predpisu3f) a splnila ostatné podmienky na vznik nároku na materské.

v odseku 10 sa nespomina nastupenie manzelky do prace, lebo ma vyssi plat

dalej zakon 346/2005 o statnej sluzbe PrV v § 191 uvadza, ze na vojakov sa primerane pouziju aj vymenovane ustanovenia ZP ... v tomto pripade § 166 až 170

§ 166
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka

(1) V súvislosti s pôrodom a starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 34 týždňov. Osamelej žene patrí materská dovolenka v trvaní 37 týždňov a žene, ktorá porodila zároveň dve alebo viac detí, patrí materská dovolenka v trvaní 43 týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.

(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

(4) Zamestnávateľ sa môže so zamestnancom dohodnúť, že rodičovskú dovolenku podľa odseku 2 možno poskytnúť najdlhšie do dňa, v ktorom dieťa dovŕši päť rokov veku, a ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť, najdlhšie do dňa, v ktorom dieťa dovŕši osem rokov veku, a to najviac v rozsahu, v ktorom sa táto dovolenka v období podľa odseku 2 nečerpala.
buchač
05.03.12,19:45
Viem, ze SP neriesi vojakov, aj nam to tam povedali a preto nam povedali, ze sa na to musi informovat u zamestnavatela, ale na personalnom mu nevedeli nic konkretne povedat. &Tak aspon potrebujem zistit, ci moze ist hned po 6 tyzdnoch od porodu na rodicovsky prispevok, ked uz na materske asi nebude mat narok


Dakujem, aj tak ste mi pomohli. Tak uvidime, asi bude najlepsie, ked zavola na tej urad socialneho zabezpecenia

...ale moja .....nie ani tak na personálnom ........žeby na finančnom oddelení ??????

Keď sme už pri tejto debate .......he , to by som sa pozrel , že JA by som mal vybavovať , telefonovať a čo ja viem , čo ešte robiť ......kua ....

Predsa Tvoj manžel má nejaké požiadavky a tieto oddelenia sú proste na to , aby riešili takéto veci ....
avalik
05.03.12,19:55
...ale moja .....nie ani tak na personálnom ........žeby na finančnom oddelení ??????

Keď sme už pri tejto debate .......he , to by som sa pozrel , že JA by som mal vybavovať , telefonovať a čo ja viem , čo ešte robiť ......kua ....

Predsa Tvoj manžel má nejaké požiadavky a tieto oddelenia sú proste na to , aby riešili takéto veci ....

buchac, na personalnom mu na zaklade jeho ziadosti pripravia rozkaz na zaradenie do personalnej zalohy ... takze mali by vediet co a ako :)
buchač
05.03.12,20:10
abo tak .........ale ja som už dôchodca ......
katkaza
06.03.12,04:51
Dakujem velmi pekne, takze ma na to narok, tak som zvedava co mu dnes povedia v praci
avalik
06.03.12,05:23
ved aj ja :)
avalik
06.03.12,05:35
Dakujem velmi pekne, takze ma na to narok, tak som zvedava co mu dnes povedia v praci

ma narok na rodicovsku dovolenku, poziadat musi pisomne najmenej mesiac pred nastupom (§166 ods. 3 ZP)
buchač
06.03.12,06:01
šak preto sme takí múdri.........:-) :-)....
katkaza
06.03.12,06:11
Takze bude poberat rodicovsky prispevok tych 194 eur hned od zaciatku, ano?
avalik
06.03.12,06:23
Takze bude poberat rodicovsky prispevok tych 194 eur hned od zaciatku, ano?

ano, v prispevku #23 som ti zvyraznila v §10 ods. 10 - toto nesplna, takze na materske nema narok