hankie
28.02.12,09:55
Dobrý deň, poprosil by som skúsených o radu.
Ukradli mi auto, ktoré som mal na živnosť, na leasing (tretinky). Prvá tretina už bola zaplatená z mojej strany.
Po všetkých starostiach som v podstate všetky papierovačky vybavil a dostal som sa po bod - vyradenie auta z evidencie na polícii.
Do veľkého techničáku mi zapísali, že auto bolo vyradené z evidencie a dotyčný policajt mi prízvukoval, že originál toho preukazu nemám nikomu dávať, ani poisťovni, ani leasingovke, nakoľko je to môj jediný doklad o tom, že som auto odhlásil. Vyslovene prízvukoval, že ani poisťovňa ani leasingovka nemá oprávnenie odoberať originál technického preukazu.
Tu sa dostávam do sporu s poisťovňou, ktorá ten originál chce. Všetky ostatné veci som odovzdal a dal som im kópiu technického preukazu, prízvukoval som, že originál im nedám, nakoľko nemajú oprávnenie odoberať. Zobrali si teda kópiu a už to docela dlhý čas stojí a podľa mojich zákulisných informácii (od známeho od dotyčnej poisťovne) to stojí práve na tejto veci - samozrejme nikto sa mi neozýva, že v tom je problém.
Ako je to? Skutočne nemá oprávnenie odoberať, čiže koná protizákonne? Prípadné rady ako postupovať uvítam.

Ďakujem


Martin