Janusa
28.02.12,10:03
Dobrý deň,
nenašla som tu odpovede na môj problém, preto pridávam otázku:
Vystavila som zálohovú faktúru v CZK zahraničnému partnerovi za tovar s inštaláciou a montážu (nie tovar podľa par. 43 ani službu). On ju zaplatil na 3x (2.11., 7.11., 23.11). Vystavila som mu daňový doklad k prijatej zálohe s dátumom 23.11.2011. Vstupuje tento doklad - záloha do súhrnného výkazu? Ako zaúčtovať tento doklad? Neviem si s tým poradiť, lebo keby som len zaúčtovala 324 AE/324 AE, mám problém aké kurzy použiť, keďže kurzové rozdiely pri preddavkoch sa nepočítajú. Účtovať vôbec tento doklad, alebo len zaevidovať - neviem síce ako v Omege ...
Prosím poraďte kto s tým máte skúsenosti ...
mariama27
28.02.12,12:11
Ja by som vystavila na každý dátum daňový doklad k prijatej platbe ocenený v CZK, kurzom akým ti došla úhrada. Zaúčtuješ úhradu na 324/221, ostanú ti preddavky ocenené kurzom akým ti došli úhrady. Do SV ani do DPH to nejde.
Janusa
01.03.12,07:28
... no prijatie zálohy účtujem na 221/324, preddavky ocenené kurzom došlej platby zaúčtované teda mám ... Jedná sa mi o zaúčtovanie daňového dokladu, či len preúčtovať 324/324 AE (z prijatých platieb napr. na zaúčtované platby) alebo doklad neúčtovat, len zaevidovať ...
A vieš mi napísať aj paragraf podľa ktorého sa posudzuje tovar s inštaláciou a montážou, ja dávam na fa par. 13. Je pravda že pri zozname tovarov a služieb patriacich do SV sa tovar s inštaláciou a montážou neuvádza, ale nemám to potvrdené ani z DÚ ...