piškot
28.02.12,10:18
Predseda združenia vlastníkov bytov,ktorý ma určené hodiny na vybavovanie zaležitostí vo svojej podnikateľskej kancelárii vyvesil na dvere zákaz vstupu pre 3 vlastníkov bytov, ktorí majú komunikovať s výborom združenia len poštou a taktiež tento oznam zverejnil aj na vebovej stránke spoločenstva.Prosím o radu ako sa môžu uvedení vlastníci bytov brániť ? Dakujem za Vaše názory a podnety
sito
28.02.12,10:22
Jeho postup je v rozpore so Zákonom 182/1993.

Keď nechce v jeho kancelárii, musí na inom mieste, ale musí. Nahliadať cez poštu, internet, to sa dá? Cez plece, isto!

Ak sa nebude chcieť dohodnúť, tak sa bude treba domáhať svojho práva na súde.

Práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome

§ 11, odsek 6

(6) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo nahliadať do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv.
mmmm1
28.02.12,17:17
Ak je to jeho kancelária, podľa mňa je jeho vec koho do nej pustí. Ak som správne pochopila, žiada od nich písomnú komunikáciu.Teda nenapísal, že ak ho písomne napr. vyzvú na predloženie podkladov, tak im nevyhovie. Nie je uvedený dôvod, na základe čoho tak urobil. Ak sú pri osobných jednaniach vulgárni, agresívni, ak prekrucujú jeho tvrdenia, nie je povinný to strpieť. A môže žiadať písomnú komunikáciu. On nenapísal, že s nimi nebude komunikovať, akurát, že písomne. To žiaden zákon nezakazuje. Nepovažujem to za diskrimináciu.
danushka
28.02.12,17:54
Ak je to jeho kancelária, podľa mňa je jeho vec koho do nej pustí. Ak som správne pochopila, žiada od nich písomnú komunikáciu.Teda nenapísal, že ak ho písomne napr. vyzvú na predloženie podkladov, tak im nevyhovie. Nie je uvedený dôvod, na základe čoho tak urobil. Ak sú pri osobných jednaniach vulgárni, agresívni, ak prekrucujú jeho tvrdenia, nie je povinný to strpieť. A môže žiadať písomnú komunikáciu. On nenapísal, že s nimi nebude komunikovať, akurát, že písomne. To žiaden zákon nezakazuje. Nepovažujem to za diskrimináciu.

Nerozmiem sa do problematiky spoločenstiev, ale akýsi minimálne sedliacky rozum mi hovorí, že každý a jeden vlastník bytu vyčleňuje mesačne so svojich prostriedkov odmenu pre správcu, pre niekoho, kto spravuje spoločné gazdovanie vchodu, či celého domu a ja mám právo za túto odmenu riešiť veci tak, ako ostatní moji susedia. Minimálne diskrimačné mi pripadá, že jeden môže jednať osobne a druhý MUSÍ písomne a ešte by som mala byť ako čierna ovca vyvesená niekde na webe s dvoma ďaľším rodinami?
Pripadá mi to jednoznačne skôr tak, že predseda nezvláda komunikáciu. Pokiaľ je k nemu niekto vulgárny a ohrozuje ho na zdraví pri vykonávaní tejto práce, môže podať trestné oznámenie. Ale selektovať medzi vlastníkmi bytov je neprofesionálne a nezvládania práce.
Halli
28.02.12,17:55
Len raz by skusil niekto v mojej kancelárií vrieskať...
Halli
28.02.12,17:56
Treba objasniť aj dôvody!
Halli
28.02.12,17:58
Nerozmiem sa do problematiky spoločenstiev, ale akýsi minimálne sedliacky rozum mi hovorí, že každý a jeden vlastník bytu vyčleňuje mesačne so svojich prostriedkov odmenu pre správcu, pre niekoho, kto spravuje spoločné gazdovanie vchodu, či celého domu a ja mám právo za túto odmenu riešiť veci tak, ako ostatní moji susedia. Minimálne diskrimačné mi pripadá, že jeden môže jednať osobne a druhý MUSÍ písomne a ešte by som mala byť ako čierna ovca vyvesená niekde na webe s dvoma ďaľším rodinami?
Pripadá mi to jednoznačne skôr tak, že predseda nezvláda komunikáciu. Pokiaľ je k nemu niekto vulgárny a ohrozuje ho na zdraví pri vykonávaní tejto práce, môže podať trestné oznámenie. Ale selektovať medzi vlastníkmi bytov je neprofesionálne a nezvládania práce.

Danuška, máš pravdu, ale...zadavateľ povedal A...ale nepovedal B...takže počkáme si na dôvod a potom môžme riešiť. To už muselo byť veľmi vážne.
danushka
28.02.12,18:03
Halli, kde ty ešte nevlezieš :D...
danushka
28.02.12,18:06
Danuška, máš pravdu, ale...zadavateľ povedal A...ale nepovedal B...takže počkáme si na dôvod a potom môžme riešiť. To už muselo byť veľmi vážne.
mimotemyOdkedy sa dá minikomentovať priamo v zadaní?:eek:

Áno, súhlasím Halli, niečo za tým bude...
Či som ja rada, že bývam v RD, mňa by správcovia nemali radi, niekedy neviem sama so sebou vydržať;).
Halli
28.02.12,18:10
..a nemôžem ti dať súhlas, lebo ja ťa mám rada :D
piškot
29.02.12,05:46
Zadavateľ povie aj B..chcel som riešiť to či môže takto selektovať členov spoločenstva z hľadiska Občianskeho zákonníka ked on sám si určil hodiny na vybavovanie veci pre členov. Problem vznikol pri rekonštrukcii bytovky kde boli niektoré veci pripomienkované aj za prítomnosti niektorých vlatníkov bytov v jeho kancelárii a kedže to nezvládal pán predseda vyhodil niektorých členov zo svojej kancelárie, ked mu došlo čo urobil tak sa verejne oznamom na dverách bytovky týmto ľudom ospravedlnil s tým..,,že sa uviedol do stavu nepríčetnosti"" a uvedeným členom sa ospravedlňuje.....potom s odstupom času asi 3 mesiace vyvesil uvedenú informáciu o zákaze vstupu a komunikácie pre 3 členov na stranke spoločenstva aj na svoju kanceláriu..to iba na krátke vysvetlenie...
piškot
29.02.12,05:48
a dakujem za podnety kolegovia.. prajem pekný deň..
sito
29.02.12,06:45
Zadavateľ povie aj B..chcel som riešiť to či môže takto selektovať členov spoločenstva z hľadiska Občianskeho zákonníka ked on sám si určil hodiny na vybavovanie veci pre členov. Problem vznikol pri rekonštrukcii bytovky kde boli niektoré veci pripomienkované aj za prítomnosti niektorých vlatníkov bytov v jeho kancelárii a kedže to nezvládal pán predseda vyhodil niektorých členov zo svojej kancelárie, ked mu došlo čo urobil tak sa verejne oznamom na dverách bytovky týmto ľudom ospravedlnil s tým..,,že sa uviedol do stavu nepríčetnosti"" a uvedeným členom sa ospravedlňuje.....potom s odstupom času asi 3 mesiace vyvesil uvedenú informáciu o zákaze vstupu a komunikácie pre 3 členov na stranke spoločenstva aj na svoju kanceláriu..to iba na krátke vysvetlenie...

V tom prípade, ak rieši problémy vášho domu za vaše peniaze a nezvláda to, ba je z toho nepríčetný, treba s ním zrušiť zmluvu o výkone správy, prípadne zvoliť nového štatutára. Dnes trom a zajtra, koľkým ...

Skúste ho písomne upozorniť, že je to jeho povinnosť, keď nechce v kancelárii, tak nech pred kanceláriou. Vy budete pred kanceláriou, on bude behať von - núter, keď je ...

Možno mu to dojde. Keď prišiel na to, že bol nepríčetný ...
Halli
29.02.12,07:45
Zadavateľ povie aj B..chcel som riešiť to či môže takto selektovať členov spoločenstva z hľadiska Občianskeho zákonníka ked on sám si určil hodiny na vybavovanie veci pre členov. Problem vznikol pri rekonštrukcii bytovky kde boli niektoré veci pripomienkované aj za prítomnosti niektorých vlatníkov bytov v jeho kancelárii a kedže to nezvládal pán predseda vyhodil niektorých členov zo svojej kancelárie, ked mu došlo čo urobil tak sa verejne oznamom na dverách bytovky týmto ľudom ospravedlnil s tým..,,že sa uviedol do stavu nepríčetnosti"" a uvedeným členom sa ospravedlňuje.....potom s odstupom času asi 3 mesiace vyvesil uvedenú informáciu o zákaze vstupu a komunikácie pre 3 členov na stranke spoločenstva aj na svoju kanceláriu..to iba na krátke vysvetlenie...

No vieš, toto všetko je možno pohľad z tvojej strany, do nepríčetnosti ma teda ešte nikto nepriviedol, ale nervy som mala už veľakrát na konci...s niektorými ľuďmi je horšie, než so stádom volov. Táto práca je nesmierne namáhavá a vyčerpávajúca, lebo mašinu v práci vypneš a ideš domov s čistou hlavou...ale to čo dokážu niektorí ľudia, to niekedy je fakt na hrane a nedá ti to ani spať, nie tak celý deň o tom premýšľať...
Viď našich "gorilákov", však to čo dokážu oni v parlamente, to je obraz aj nespokojnosti a nervozity bežných ľudí-vlastníkov, ktorí nemajú peniaze a tak bývajú zlí a agresívni. Rada by som bola na stom Vašom stretnutí...až potom by som si urobila úsudok. Chvalabohu ja som už dávno neriešila nič takto "na nože", som už vycvičená životom, občas si to odnesie len chúďa moj manžel, ktorý mi robí butľavú vrbu, za čo mu nesmierne vďačím...
piškot
29.02.12,07:53
..ale ja som napísal vyslovene jeho slova na tom ospravedlnení..,,že sa uviedol do stavu nepríčetnosti"..nie že ho niekto uviedol..a súhlasím že je takto ťažko radiť ked človek nepozná podrobnosti..ale dakujem za nazory..v piatok je totiž domová schôdza tak som chcel poznať nazory ľudí...veľmi dakujem za Váš čas priatelia...
Deganova
29.02.12,08:05
... tiež musím niektoré situácie predýchať až potom riešiť...tiež mám určené "ordinačné" hodiny a nikto neprotestuje... predtým stávalo, že večer o desiatej, alebo v nedeľu zrovna v čase obed, počas mojej pracovnej doby, keď som aj tak nevedela daný problém vyriešiť, bolo najnutnejšie riešiť nesvietiace žiarovky na schodišti a iné maličkosti... dnes vedia vlastníci, že pokiaľ nejde o život dajú sa riešiť problémy v čase na to vyhradenom...
Halli
29.02.12,12:47
..ale ja som napísal vyslovene jeho slova na tom ospravedlnení..,,že sa uviedol do stavu nepríčetnosti"..nie že ho niekto uviedol..a súhlasím že je takto ťažko radiť ked človek nepozná podrobnosti..ale dakujem za nazory..v piatok je totiž domová schôdza tak som chcel poznať nazory ľudí...veľmi dakujem za Váš čas priatelia...

No má toho chudák asi dosť :)...nuž ponúknite sa niekto, že to zoberiete za neho..držím Vám palce na najbližšom zhromaždení vlastníkov, nech sa neprivediete do stavu nepríčetnosti navzájom ;)
On sa aspoň ospravedlnil,ale drvivá väčšina vlastníkov sa nikdy ospravedlní, ak si vyleje zlosť na správcovi domu...Že on je za to platený? Omyl vážení, toto je najmenej platená služba pre ľudí v tomto hlúpom štáte.Takže kľud...všetci sa zídeme , raz v jednej posteli....
verkaz
29.02.12,16:45
Aj mne sa stane, že by som s niektorým najradšej vyrazila dvere. Mám stanovené stránkové hodiny v miestnosti sušiarne jedného vchodu. Ale nie som tam celú dobu stránkových hodín. Taktiež neberiem celú agendu so sebou. Ak mi niekto zazvoní a povie čo chce, tak to riešim tým, že ho pozvem do bytu alebo si so sebou zoberiem doklady, ktoré pre neho potrebujem. Ale viacej sa stáva, že ma navštevujú hocikedy kvôli somarinám, prípadne mi prídu dobre že nie vynadať. Uvediem takú perličku - ako spoločenstvo máme založené stavebné sporenie a v novembri minulého roka som dala na zhromaždení odsúhlasiť, že časť finančných prostriedkov, ktoré sme mali na účte FO som vložila na stavebné a získali sme na prémiách 1 300 €. namiesto pochvaly sa mi dostalo ohováranie a nadávky, ako keby som bola niekoho kradla. Napriek tomu, že bolo k tomu prijaté uznesenie (nadpolovičnou väčšinou vlastníkov), niektorí to nevedia pochopiť.
Ja chápem predsedu, ktorý toto urobil aj keď s tým nesúhlasím.
Halli
29.02.12,17:20
Do bytu už si nikoho okrem priateľov nepúšťam v žiadnom prípade...to ťa teda obdivujem.
Halli
29.02.12,17:27
Ja keď budem na dôchodku, budem písať román zo života SVB...
Je to paráda, keď si v sobotu doobeda ešte v pyžame a zaklope ti suseda čo mala službu s otázkou, či má umývať vchodové dvere, keď mrzne, lebo sa na dverach tvorí ľad:eek:...to boli tie 20stupňové......takže nakoľko som predseda SVB bol bezpodmienečne potrebný môj názor práve v tomto čase na to, že je to úplne zbytočne...:rolleyes:
Rygeros
02.03.12,06:05
Sa nevie pozdraviť a chce komunikovať, piškóti...
Rygeros
02.03.12,06:12
Ako predseda uvedenej SVB musím konštatovať len jednu vec, že s niektorými ľuďmi sa nedá komunikovať a keď som uvedenú svätú trojicu pozval na zasadanie Rady, tak už neprišli a keď sa poserú, tak s nimi komunikovať nebudem, majú svoje polovičky, ktoré majú právo také isté ako oni. Týchto ľudí som proste odpísal z môjho obzoru a ak majú problémy, tak nec ích riešia písomnou formou, na to určite odpoviem, prípadne Rada. Viete Piškóta poznáte podľa toho, že sa musí skrývať za prezývkou a nevie sa na schodoch ani predstaviť. S pozdravom všetko dobré pánu Matlákovi, Mračkovi a paní Petrezsilovej praje Ing. Vlastimil Rieger
Chobot
02.03.12,08:04
Ako predseda uvedenej SVB musím konštatovať len jednu vec, že s niektorými ľuďmi sa nedá komunikovať a keď som uvedenú svätú trojicu pozval na zasadanie Rady, tak už neprišli a keď sa poserú, tak s nimi komunikovať nebudem, majú svoje polovičky, ktoré majú právo také isté ako oni. Týchto ľudí som proste odpísal z môjho obzoru a ak majú problémy, tak nec ích riešia písomnou formou, na to určite odpoviem, prípadne Rada. Viete Piškóta poznáte podľa toho, že sa musí skrývať za prezývkou a nevie sa na schodoch ani predstaviť. S pozdravom všetko dobré pánu Matlákovi, Mračkovi a paní Petrezsilovej praje Ing. Vlastimil Rieger

Takže tu máme názor oboch strán. Myslím, že je problém v komunikácii a neschopnosti niektorej, alebo oboch strán diskutovať v medziach slušnosti. V tomto bohužiaľ porada nevie pomôcť a myslím, že nám ani neprináleží viniť z toho jednu alebo druhú stranu.
Halli
02.03.12,08:14
Ako predseda uvedenej SVB musím konštatovať len jednu vec, že s niektorými ľuďmi sa nedá komunikovať a keď som uvedenú svätú trojicu pozval na zasadanie Rady, tak už neprišli a keď sa poserú, tak s nimi komunikovať nebudem, majú svoje polovičky, ktoré majú právo také isté ako oni. Týchto ľudí som proste odpísal z môjho obzoru a ak majú problémy, tak nec ích riešia písomnou formou, na to určite odpoviem, prípadne Rada. Viete Piškóta poznáte podľa toho, že sa musí skrývať za prezývkou a nevie sa na schodoch ani predstaviť. S pozdravom všetko dobré pánu Matlákovi, Mračkovi a paní Petrezsilovej praje Ing. Vlastimil Rieger
NO Vlastimil, ja ťa celkom dobre chápem, ale bohužiaľ aj toto prináša naša práca..vždy je dobré nájsť kompromis..ale pravda je že niekde to naozaj nejde. Život je príliš krátky na to, aby sme mali čas navzájom si ubližovať...veľa zdaru Vám všetkým.
danushka
02.03.12,09:02
Svet je malý a už dávno neplatí minimálne na SK, že všetci sa stretneme raz v jednej posteli, či všetky cesty vedú do Ríma...
Platí : všetci sa stretneme raz na Porade a všetky cesty vedú na Poradu :).

A že Rygeros zaregistrovaný 16.11.2011 hneď vo svojom 1. príspevku natrafí na svätého Piškotu, vylúčeného zo záujmu verbálnej komunikácie, zúženej na písomnú, ma už vôbec neprekvapuje. Porada je jasným príkladom, že zázraky na svete sa stále dejú a neprestanú. ;)
Halli
02.03.12,09:08
danuš ty si ako FBI :D
pinta
02.03.12,09:30
V tom prípade, ak rieši problémy vášho domu za vaše peniaze a nezvláda to, ba je z toho nepríčetný, treba s ním zrušiť zmluvu o výkone správy, prípadne zvoliť nového štatutára. Dnes trom a zajtra, koľkým ...

Skúste ho písomne upozorniť, že je to jeho povinnosť, keď nechce v kancelárii, tak nech pred kanceláriou. Vy budete pred kanceláriou, on bude behať von - núter, keď je ...

Možno mu to dojde. Keď prišiel na to, že bol nepríčetný ...
Sito, tvoj koment je taký trefný, že ma to prebralo lepšie ako káva.:)
SamuelSK
05.03.12,14:11
A to moze len tak verejne sirit (klebety) alebo mena cuzdich osob ?
Ja ze taku Bozsku moc ma len stat, respektive poistovna s tym ich blacklistom..
Oliwa
05.03.12,14:29
mimotemyOdkedy sa dá minikomentovať priamo v zadaní?:eek:

Áno, súhlasím Halli, niečo za tým bude...
Či som ja rada, že bývam v RD, mňa by správcovia nemali radi, niekedy neviem sama so sebou vydržať;).
mimotemy Absolut súhlas, danushka! To máš teda recht - umyješ schody, kedy chceš, pozametáš chodník,
kedy chceš, a aj odmenu si dáš, akú chceš - trebárs broskyňový kompót zo špajze! ;):) Ja to tiež tak prevádzujem... A aj účasť na schôdzi býva vždy stopercentná - ja a manžel...:D
sito
05.03.12,14:51
mimotemy Absolut súhlas, danushka! To máš teda recht - umyješ schody, kedy chceš, pozametáš chodník,
kedy chceš, a aj odmenu si dáš, akú chceš - trebárs broskyňový kompót zo špajze! ;):) Ja to tiež tak prevádzujem... A aj účasť na schôdzi býva vždy stopercentná - ja a manžel...:D

A aj hlasovanie? 100 %.

Či ako v činžiaku, kúrenie? 50 : 50 %.

:) :D:D:D ;)