Xantypa
28.02.12,11:04
Dobrý deň,
myslím že od včera je na stránkach drsr sprístupnené odosielanie daňových priznaní PO cez EZU. Vie mi prosím niekto poradiť ako odoslať výkazy - súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky k ÚZ? Stačí vypísať DP PO a prílohy vložiť do príloh? Alebo sa budú aj výkazy vypisovať priamo online do EZU? Mám už hotové DP a neviem ako ďalej.... alebo ho radšej zanesiem osobne na DÚ :-D
Ďakujem.
zk24
28.02.12,10:19
Tiež by sa mi zišli info. EZU neviem vôbec používať. Doteraz len eTAX a eDANE. Prihlasovanie do EZU pýta odo mna nejaké prihlasovacie údaje, ktoré neviem čo znamenajú... nejaký identifikátor, ktorý neviem čo je.

Mám ZEP. Ďakujem za každú radu
tuta
28.02.12,11:41
Identifikátor potrebuješ na prihlásenie sa do EZU. Musíš vypísať žiadosť o vydanie identifikátora https://pki.drsr.sk/, následne dohodu o elektronickom doručovaní a s týmto zájsť na DÚ, výhoda je, že netreba predkladať krycie listy, ale keďže máš ZEP, tak Teba sa to netýka. Je však pravda, že včera bolo do EZU doplnené DPPO a v E-TAXE sa zatiaľ nenachádza. Ten ZEP v EZU nevyužiješ. ;)
zk24
28.02.12,11:47
Takže na EZU treba zasa samostatné prístupové heslá a všetko? No nech mi daju pokoj. Mám ZEP a rada by som ho aj využila. Ale neda sa akosi... :(
tuta
28.02.12,11:47
Dobrý deň,
myslím že od včera je na stránkach drsr sprístupnené odosielanie daňových priznaní PO cez EZU. Vie mi prosím niekto poradiť ako odoslať výkazy - súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky k ÚZ? Stačí vypísať DP PO a prílohy vložiť do príloh? Alebo sa budú aj výkazy vypisovať priamo online do EZU? Mám už hotové DP a neviem ako ďalej.... alebo ho radšej zanesiem osobne na DÚ :-D
Ďakujem.

Osobne si myslím, že aj výkazy budú do EZU neskôr zapracované a nebudú sa zatiaľ dať poslať cez prílohy, ale je to iba môj názor. Keď nechceš čakať, tak to všetko osobne zanes na DÚ.
zk24
28.02.12,11:49
No hej.... Ale ked mam tlačiť všetky danove s celými zavierkami pre všetkých klientov, tak skrachujem na papieri :(
tuta
28.02.12,11:50
preto musíme byť trpezlivé :)
tuta
28.02.12,11:59
Osobne si myslím, že aj výkazy budú do EZU neskôr zapracované a nebudú sa zatiaľ dať poslať cez prílohy, ale je to iba môj názor. Keď nechceš čakať, tak to všetko osobne zanes na DÚ.

Moje zmýšľanie je asi správne :D

http://www.porada.sk/t168568-p231-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1995729
Hansa
28.02.12,12:08
-prosím Vás eTax a eDane - je jedno a to isté, alebo?!
tuta
28.02.12,12:16
Sú to úplne odlišné elektronické podateľne. Kým cez EZU potrebuješ identifikátor, ale výhoda, že už nedokladáš na DÚ krycie listy, na rozdiel od E-TAXU, tam podávaš buď na dohodu, alebo cez ZEP. V prvom prípade si povinná do piatich dni doručiť na DÚ krycí list, v druhom podaní so ZEP-om to nie je potrebné.
Hansa
28.02.12,12:21
Sú to úplne odlišné elektronické podateľne. Kým cez EZU potrebuješ identifikátor, ale výhoda, že už nedokladáš na DÚ krycie listy, na rozdiel od E-TAXU, tam podávaš buď na dohodu, alebo cez ZEP. V prvom prípade si povinná do piatich dni doručiť na DÚ krycí list, v druhom podaní so ZEP-om to nie je potrebné.

-toto je mi jasné.
Ako sa dopracujem k tomu eTax?
tuta
28.02.12,12:25
E-tax je pôvodná podateľňa. Neviem čo myslíš pod dopracovať sa, uveď prosím bližšie.
Hansa
28.02.12,12:29
E-tax je pôvodná podateľňa. Neviem čo myslíš pod dopracovať sa, uveď prosím bližšie.

-čiže keď teraz potrebujem poslať dokument na DÚ, urobím tak cez eDane? /Máme uzatvorenú dohodu.... ako už bolo vyššie písané/
tuta
28.02.12,12:31
Keď sa potrebný dokument v E-dane nachádza, tak ho môžeš takto poslať.
Hansa
28.02.12,12:33
Keď sa potrebný dokument v E-dane nachádza, tak ho môžeš takto poslať.

-už mi je to jasné! Ďakujem!!!
tuta
28.02.12,12:35
za málinko, rado sa stalo