peterdane
28.02.12,12:14
Ak v daňovom priznaní vyšiel nedoplatok, stačí daň zaplatiť cez klasický U šek z pošty ? Netreba chodiť na daňový úrad pre šek. A zadá sa po novom to osobné číslo účtu, predčíslie, variabilný symbol. A do adresáta sa má vypísať adresa príslušného daňového úradu v mieste trvalého bydliska? A konštantný symbol v prípade daňového priznania bude 1744? Som zamestnanec, ale daňové priznanie si podávam sám, kvôli príjmom z prenájmu.
ďakujem za odpoveď
Mila123
28.02.12,11:17
KS sa nemusí uvádzať...
peterdane
28.02.12,16:27
a do adresáta sa má napísať adresa príslušného daňoveho úradu, z ktorej je daňovník, alebo adresa hlavného daňového riaditeľstva?
veronikasad
28.02.12,16:44
a do adresáta sa má napísať adresa príslušného daňoveho úradu, z ktorej je daňovník, alebo adresa hlavného daňového riaditeľstva?
Nebude jednoduchšie uhradiť nedoplatok dane z účtu ?

Číslo účtu a správny variabilný symbol zistíš tu (nezabudni si prekliknúť rok 2011)

http://drsr.sk/wps/portal
aktaK
28.02.12,16:58
asi nemá podnikatelský ucet, zároven nechce platit z osobného uctu......

na DU uz postove poukazky nedavaju, nakolko by museli dat vytlacit pre kazdeho danovnika osobitne, kazdemu s iným cislom uctu..

ja radsej idem vypisat riadnu postovu poukazku typu U - pre svojho klienta sama, ktorý nema podnikatelský ucet, aby to nepoplietol :o)
peterdane
28.02.12,19:10
no chcem to vyplatit klasicky cez sek, som zamestnanec. A nikto mi neodpovedal na to co dat do adresata? aj ked je to asi trocha jedno ale teda adresu príslušného daňového úradu v mieste pobytu, však?
aktaK
29.02.12,12:10
no, pravdupovediac, ja tiez este neviem, ci mam zadat napr. danový úrad poprad,
resp. po novom danový urad prešov?
resp. danový urad presov, pobocka poprad??

mozností mám neurekom :o)
svedia
23.03.15,10:18
Ahojte ja mam ten istý problém ..aku adresu napísať . .adresu miesto bydliska DU? Ďakujem za odpoveď
kn-alka
23.03.15,10:21
DU kam patríš - nabližšiu pobočku