fosius
04.02.06,15:09
Keď chcem auto v majetku firmy musí byť zaregistrované cez IČO na dopravnom inšpektoráte? Poradí mi niekto?
duficek
04.02.06,14:31
myslim ze nemusi, len treba zaplatit dan z mot vozidiel na DU. ale nech to este potvrdia ostatny :)
Evanka
04.02.06,14:44
Keď chcem auto v majetku firmy musí byť zaregistrované cez IČO na dopravnom inšpektoráte? Poradí mi niekto?
Ak si fyzická osoba, nemusí. Jednoducho ho vložíš do podnikania. Aký dôvod ťa však k tomu vedie? Treba zvážiť, či je to výhodnejšie. Daň z motorových vozidiel musíš mať zaplatenú v prípade aj keby si ho používal na podnikanie a nebolo by vložené do "firmy". Bude sa to líšiť v účtovaní výdavkov na PC, opravy,...
pongo
05.02.06,07:16
Ak je auto v majetku firmy, môže si uplatňovať všetky súvisiace výdavky (poistenie, umývanie, olej, zmes do ostrek.,opravy.....).Myslím, že musí mať v technickom preukaze ako majiťeľa firmu.
Ak ide o SZČO, nemusí auto dávať na firmu, stačí zaplatiť cestnú daň a mať nejakú zmluvu s majiteľom (s tým z technického preukazu) o prenájme.
Podľa môjho názoru je však výhodnejšia 1. alternatíva.
Ale odpovaď na tvoju otázku : ak chceš mať auto v podnikaní, musí byť písané na firmu.
Miriam.x
08.02.06,07:40
Môžem si dať auto do majetku firmy (som SZČO) keď je na leasing a je písané na manžela? Prosím poraďte mi, fakt v tom nemám jasno, niekto vraví že áno, iný že nie. Ďakujem.
Miriam.x
09.02.06,09:59
Nenájde sa tu nikto kto by mi vedel poradiť? Prosííííííííííííííím :mee:
renča1
09.02.06,10:09
Môžem si dať auto do majetku firmy (som SZČO) keď je na leasing a je písané na manžela? Prosím poraďte mi, fakt v tom nemám jasno, niekto vraví že áno, iný že nie. Ďakujem.

Áno, môže si dať ved auto nadobudli v BSM. :)
Miriam.x
09.02.06,10:20
Ďakujem. A môžem si dať niečo do odpisov už za rok 2005? Auto bolo kúpené v novembri 2005. Asi budem musieť doplatiť daň z MV, však?
renča1
09.02.06,10:28
Ďakujem. A môžem si dať niečo do odpisov už za rok 2005? Auto bolo kúpené v novembri 2005. Asi budem musieť doplatiť daň z MV, však?

daň z MV za r.2005 sa už nedá asi teraz spätne doplatiť. Toto neviem na isto a pokial by sa auto zaradilo v novembri 2005 do majetku firmy tak sa dá uplatniť odpis, ale teraz neviem výpočet odpisov na leasing.
gabčurik
09.02.06,11:58
Daň z MV sa spätne doplatiť dá, ale bude tam určite nejaká tá pokutka...
Miriam.x
13.02.06,11:18
To mi je jasné, že tam bude najaká pokutka. Ďakujem za odpovede, som rada, že sa mám kde spýtať keď v niečom nemám jasno. Pekný deň :-)
šaňa
02.03.06,16:02
Podľa mňa nedá, len spätne do 15 dní od začatia použivania.