juwach
28.02.12,13:12
Rad by som sa opytal-som zamestnany na dohodu a bol som vyslany do Srbska na 3tyz.bez strevy a cestovneho.majitel nam povedal ze nemame narok na diety a cestovne.teraz sa to opakuje v cechach kde som 4 mes.chcem sa preto opytat,nakolko sa neviem k tomu dopatrat,ci mam alebo nemam narok na diety a cestovne.jazdim vlastnym autom a zmluvu mame vzdy na 3 mes.s min. mzdou.dakujem vam.
ivka70
28.02.12,12:19
Pri praci na dohodu nie ja narok na stravne, ak nie je dohodnute priamo v dohode.
Ale ak tam nie je dohodnute aj vyslanie na pracovnu cestu, tak ta tam ani nemozu poslat.
Zamestnavatel by mal hradit vsetky naklady vzniknute s pracou (teda aj auto, noclah a pod.)
Divne.
Ale pracovat na taku nevyhodnu zmluvu a este pouzivat vlastne auto .... to sa oplati?
juwach
28.02.12,12:54
Pri praci na dohodu nie ja narok na stravne, ak nie je dohodnute priamo v dohode.
Ale ak tam nie je dohodnute aj vyslanie na pracovnu cestu, tak ta tam ani nemozu poslat.
Zamestnavatel by mal hradit vsetky naklady vzniknute s pracou (teda aj auto, noclah a pod.)
Divne.
Ale pracovat na taku nevyhodnu zmluvu a este pouzivat vlastne auto .... to sa oplati?

Dakujem,ale ak mozem,rad by som to upresnil-v zmluve mam Miesto vykonu prace Srbsko,dohoda na dobu urcitu 3 mes.pracovny cas 40hod/tyz...to ze pracujem 77 hod./tyz.je asi nepodstatne.v tomto pripade na co mam narok?valka vdaka.