szivics
28.02.12,12:26
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, ak som elektronicky odoslala Mesačný výkaz do SP a momentálne je stav : akceptovaný, odoslaný na spracovanie. Keď som si však otvorila Prehľad, tak som zistila, že mám 1 chybu. (konkrétne ide o zlú koncovku v rodnom čísle)

Ak už bol Mesačný výkaz akceptovaný, treba tú danú chybu odstrániť odoslaním opravného výkazu?

ďakujem za rady!
zk24
28.02.12,11:38
Podľa mna postupuj tak ako by si postupovala keby si ho odovzdala v papierovej forme.
tictac7
28.02.12,11:40
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, ak som elektronicky odoslala Mesačný výkaz do SP a momentálne je stav : akceptovaný, odoslaný na spracovanie. Keď som si však otvorila Prehľad, tak som zistila, že mám 1 chybu. (konkrétne ide o zlú koncovku v rodnom čísle)

Ak už bol Mesačný výkaz akceptovaný, treba tú danú chybu odstrániť odoslaním opravného výkazu?

ďakujem za rady!

...keď ho máš akceptovaný, to znamená, že tam nie je žiadna chyba. Pri odosielaní sa robí kontrola na register, kde sa porovnávajú všetky RČ uvádzané vo výkaze a RČ v registri SP na daného zamestnávateľa. Ak by si mala chybu v RČ už pri kontrole na register by Ti vyhlásilo 2 chyby - jednu, že v registri je RČ, ktoré nemáš uvedené vo výkaze a ďalšiu, že vo výkaze máš RČ, ktoré nemáš prihlásené v registri.
Dovetok: Ak sa jedná o zamestnanca narodeného 1.1.1954 a neskôr, správnosť rodného čísla sa kontroluje aj v mzdových programoch na tzv. modul 11, teda celé 10-miestne číslo (po odstránení lomítka) je deliteľné 11 bez zvyšku.
Určite máš to RČ zle?
szivics
28.02.12,12:04
No teraz som sa pozerala a vlastne mám celé RČ zlé.
chyba je vypísaná takto


V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:






- riadni zamestnanci: 5510062018(V:1,R:0), 5510066463(R:1,V:0),


V inom Mesačnom výkaze mám zasa omylom zaškrtnuté k jednému HPP že to je dohoda... No tiež je akceptovaný a odoslaný na spracovanie :-/

Dnes som si robila kontrolu v odoslaných výkazoch a nejde mi do hlavy prečo mi vypisuje tie chyby a neviem ako mám pokračovať, najradšej by som podala opravné.

Ja som z toho celého jeleň.


Preto sa radšej pýtam skúsenejších.
malta
28.02.12,12:23
Dnes som navštívila SP s podobným prípadom-skoro tým istým a v registri mi zistili,mala som dohodára a oni mali zaškrtnuté pracovník s pravidelným príjmom, pracovníčka to opravila a povedala mi že si mám dať na výkaze-kontrola na register a ono to opraví tak som zvedavá-ešte som to neurobila ale dúfam že už to bude v poriadku.
Tak si zistí či máš správne nahlaseného pracovníka...
tictac7
28.02.12,12:29
No teraz som sa pozerala a vlastne mám celé RČ zlé.
chyba je vypísaná takto


V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:






- riadni zamestnanci: 5510062018(V:1,R:0), 5510066463(R:1,V:0),


V inom Mesačnom výkaze mám zasa omylom zaškrtnuté k jednému HPP že to je dohoda... No tiež je akceptovaný a odoslaný na spracovanie :-/

Dnes som si robila kontrolu v odoslaných výkazoch a nejde mi do hlavy prečo mi vypisuje tie chyby a neviem ako mám pokračovať, najradšej by som podala opravné.

Ja som z toho celého jeleň.


Preto sa radšej pýtam skúsenejších.

...no, ale potom ten výkaz nemôžeš mať akceptovaný.
To prvý RČ 5510062018 je zlé, správne má byť to druhé, teda 5510066463. Teraz ide o to, ktoré z nich máš vo výkaze a ktoré prihlásené do SP.
...a taká medziotázka, Ty negeneruješ výkazy zo SW?
szivics
28.02.12,12:30
ďakujem za príspevok , ale mám na mysli ak tá chyba je z mojej strany ?
keď som výkaz posielala nenašlo mi žiadne chyby a ako som už písala momentálne je stav akceptovaný a odoslaný na spracovanie, ale keď si kliknem na Prehľad - chyby registrácie, tam mi píše 1 chyba, potom ako som sa na to pozrela bližšie som zistila že skutočne je tam chyba. preto ma napadol ten opravný výkaz.
jankasm
28.02.12,12:31
No teraz som sa pozerala a vlastne mám celé RČ zlé.
chyba je vypísaná takto


V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:






- riadni zamestnanci: 5510062018(V:1,R:0), 5510066463(R:1,V:0),

Táto tvoja chyba znamená to, že vo výkaze má zamestnávateľ uvedeného zamestnanca s RČ 5510062018 - to znamená to V:1, že vo výkaze sa nachádza 1x ale R:0, že v registri sa nachádza 0x,
a zamestnanec s RČ 5510066463, ktorý je zase v registri nahlásený 1x - to znamená to R:1 ale nie je uvedený vo výkaze - to znamená to V:0.
Všimni si tie ročné čísla, sú rovnaké, len číslo za lomítkom je rozdielne, treba si to skontrolovať, pravdepodobne je tam chyba.


V mesačnom výkaze mám zasa omylom zaškrtnuté k jednému HPP že to je dohoda... No tiež je akceptovaný a odoslaný na spracovanie :-/

Dnes som si robila kontrolu v odoslaných výkazoch a nejde mi do hlavy prečo mi vypisuje tie chyby a neviem ako mám pokračovať, najradšej by som podala opravné.

Ja som z toho celého jeleň.


Preto sa radšej pýtam skúsenejších.

Odpoveď v texte.
nikulik
28.02.12,12:32
No teraz som sa pozerala a vlastne mám celé RČ zlé.
chyba je vypísaná takto


V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:






- riadni zamestnanci: 5510062018(V:1,R:0), 5510066463(R:1,V:0),


V inom Mesačnom výkaze mám zasa omylom zaškrtnuté k jednému HPP že to je dohoda... No tiež je akceptovaný a odoslaný na spracovanie :-/

Dnes som si robila kontrolu v odoslaných výkazoch a nejde mi do hlavy prečo mi vypisuje tie chyby a neviem ako mám pokračovať, najradšej by som podala opravné.

Ja som z toho celého jeleň.


Preto sa radšej pýtam skúsenejších.

Toto:
riadni zamestnanci: 5510062018(V:1,R:0), 5510066463(R:1,V:0),

ti vypisuje preto, že daného zamestnanca s prvym rodnym číslom mas vo výkaze uvedeneho, ale v registri socialnej poisťovne nie je vedený,
a zamestnanca s druhym rodnym číslom ti hlasi, že je v registri evidovaný ale nie je vo vykaze uvedeny.
Treba skontrolovat RLFO!!
tictac7
28.02.12,12:34
..no a RČ vo výkaze je zlé, tak ako písala na začiatku. Avšak nechápem, ako môže mať stav "akceptovaný"....
szivics
28.02.12,13:11
áno rozumiem čo znamená daná chyba
v RLFO je správne uvedené RČ, no v tom /chybnom/ výkaze som sa pomýlila a napísala som tam aj správne aj zlé. to zlé RČ by som chcela zmeniť na iné RČ - druhý zamestnanec.

a tomu prečo je akceptovaný ten výkaz, tak tomu nerozumiem ani ja :-(