jin1
28.02.12,13:55
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Mame na dohodu o pracovnej cinnosti zamestnanych niekolko dochodcov a jedneho studenta. Tito su prihlaseni aj na socialnej poistovni, kde sa za nich platilo pocas roka 2011 garancne a urazove poistenie. Problem je v tom, kedze suma, ktoru dostali bola mala, ze im nebola zdanovana. Avsak dozvedela som sa, ze tato im mala byt aj napriek malej sume zdanena, a oni by mali na konci roka podat danove priznanie, pricom ak by mali zrazene a odvedene preddavky, tieto by im boli vratene.
Ako vsak postupovat, ked odmena im nebola zdanovana? :mee:
Dakujem za rady
Tweety
28.02.12,12:59
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Mame na dohodu o pracovnej cinnosti zamestnanych niekolko dochodcov a jedneho studenta. Tito su prihlaseni aj na socialnej poistovni, kde sa za nich platilo pocas roka 2011 garancne a urazove poistenie. Problem je v tom, kedze suma, ktoru dostali bola mala, ze im nebola zdanovana. Avsak dozvedela som sa, ze tato im mala byt aj napriek malej sume zdanena, a oni by mali na konci roka podat danove priznanie, pricom ak by mali zrazene a odvedene preddavky, tieto by im boli vratene.
Ako vsak postupovat, ked odmena im nebola zdanovana? :mee:
Dakujem za rady

AK boli dôchodcovia už v čase 1.1.2011, nemajú nárok na uplatnenie NČZD, ich odmena mala byť riadne celá zdanená. Študent, ktorý mal podpísané vyhlásenie k zdaneniu a u ktorého sa NČZD uplatnila, mal mať zdanený len rozdiel medzi odmenou a NČ. A požiadali o RZD?, alebo ako? Nepíšeš o tom nič.
jin1
28.02.12,13:01
Ano, k 1.1.2011 uz boli dochodcovia. A problem je, ze odmenu zdanenu nemali, ako treba teraz postupovat? Aky je rozdiel, ak poziadaju o RZD a ak nepoziadaju?
nikulik
28.02.12,13:37
Ak nepožiadaju zamestnavatela o RZD, tak si musia sami podať danové priznanie, tusim požiadať mali do 15.februara.
Tweety
28.02.12,13:39
Ano, k 1.1.2011 uz boli dochodcovia. A problem je, ze odmenu zdanenu nemali, ako treba teraz postupovat? Aky je rozdiel, ak poziadaju o RZD a ak nepoziadaju?
AK sa dnes pýtaš na požiadanie o RZD, už je neskoro, termín bol do 15.2., ostáva jedine podať DP.
jin1
28.02.12,13:44
Takze predpokladam, ze im musim vystavit nejake potvrdenie o prijme, ktory im bol vyplateny. Oni podaju DP typu A, kde uvedu, ze dan nemali ziadnu, uplatnia si aj nejaku minusovu polozku? Predpokladam, ze vyska dochodku sa im tam neuvadza, iba tento prijem?